אייקוני אמוג'י אינטרקטיביים (סטיקרים) בדרך לווטסאפ?

ע״י

האם יתכן שווטסאפ בוחנת אפשרות להוסיף קצת אופי למקלדת האמותיקונים הישנה והמוכרת?

 

whatspapp emoji_pic3

לפני כמה ימים ערכתי שיחה עם חבר כאשר הוא שלח לי את הלב האדום של מקלדת האימוג'י בצחוק על משהו שאהב. הלב יצא באופן גדול ומלא וגם הייתה לו אנימציה קטנה של פעימות, משהו שלא ראיתי בעבר בשום מקרה.

whatspapp emoji_pic1

בתור החוקר שאני בדקתי אם הדבר חוזר על עצמו בעוד אימוג'ים והוא לא, שלחתי כמעט את כל האימוג'ים האפשריים לעצמי וזה לא עשה את זה. פייסבוק, החברה שקנתה את ווטסאפ בסכום עתק, עושה לפעמים בדיקות עם משתמשים מסויימים, היא מעלה פיצ'ר מסויים חדש לחלק מן המשתמשים ובודקת את התגובות שלהם. זאת לא תהיה פעם ראשונה שווטסאפ עושה את זה, היא עשתה זאת בעבר עם הוי הכחול המפורסם.

מבדיקה שערכתי בנושא, הדבר מסתבר קיים כבר הרבה זמן למרות שאני שמתי לב אליו (סליחה על משחק המילים) רק לאחרונה וגם חלק חבריי בווטסאפ התלהבו מזה. כעת לא ברור מה קורה, האם ווטסאפ מנסה ליישר קו מול המתחרים עם עם הוספת סטיקרים, כמו שפייסבוק עשתה בעבר הלא רחוק, כמו כן לא ברור למה זה פועל דווקא עם הלב והאם יש פה איזה תוכנית ניסיונית?

whatspapp emoji_pic2

כאשר כבר דווח שמקלדת האימוג'י המובנית של iOS תקבל בגרסה 8.3 תוספות, מעניין לראות פיצ'ר שכזה. כרגע נראה, שכמו הרבה דברים אצל האפליקציה הירוקה, זה לא הולך לשום מקום. הדבר עובד כרגע גם עם פלטפורמות אחרות כמו אנדרואיד וגם עם אייפונים אחרים יתכן שזה איזה משהו גורף שיתגלה בעתיד, כמו שהיה במקרה של ה"שיחות" של הווטסאפ שלא היו רשומים בעדכון אך עבדו לחלק ממשתמשי האנדרואיד. נמשיך לעקוב ולדווח.