ווטסאפ מביאה מספר שדרוגים ותסכולים חדשים

ע״י

ווטסאפ מתעדכנת עם "שיחות" ועוד פיצ'רים חמודים כמו שיתוף מהגלריה.

 

whatsapp-web
אזהרה מראש:
יהיו פה כנראה לא מעט תלונות על ווטסאפ ולא תוצג אלטרנטיבה. בגדול למדתי להשלים עם זה שלכולם כנראה יש ווטסאפ (כולל הבוסים שלי) וזה לא הולך להיעלם, אבל זה לא אומר שאני צריך להגיד אמן לכל דבר שהאפליקציה הזאת עושה.

משהו רע עובר על הווטסאפ, עוד לפני הרכישה של פייסבוק הם היו מאוד עצלנים, עם עדכונים מאוד מאוחרים של iOS 7 והתאמות לגדלי המסך של האייפון, אבל בשנה האחרונה הם נהיו בלתי נסבלים. אחת הסיבות שיש לי מכשיר אייפון היא כי אני לא רוצה להשתתף בניסוי. אני לא רוצה לקבל פיצ'רים חצי אפויים, אני לא רוצה שאפליקציה תעשה עלי בדיקות, אני לא רוצה לקבל עדכון מערכת שדופק דברים אחרים בה. אז נכון- יתכן שבכל זאת קיבלתי כאלו, אבל אם למשל עדכון באפליקציה כמו גט טקסי, דופק משהו, אני יודע שהוא יסתדר די מהר. פעם היה עדכון שדפק משהו ב-iOS 5 ותוך לילה הם הרימו עדכון חדש.

IMG_1063

הצחוקים התחילו עוד בנובמבר, ווטסאפ העלתה את האופציה של אישור קריאה, השוני, היא לא עשתה שום עדכון בתוכנה עצמה, כלומר לא הלכנו לאפסטור בשביל זה, זה פשוט הופיע כרעם ביום בהיר, מבלי אפשרות להסיר את זה (עד היום באייפון), Take it or take it. זה המשיך עם ה"שיחות" לווטסאפ למשתמשי האנדרואיד. אפשר לכתוב ספר על הסאגה ההזויה שבה ווטסאפ בחרה. בקצרה, זה התחיל עם פיסת קוד שדלפה שהייתה בה את המילה "שיחות", ווטסאפ מיהרה לתקן את זה (באייפון), לאחר מכן הייתה איזו גרסא של משתמש הודי או פקיסטני (למי אכפת?) שאיתה יכלו לאפשר את זה.

איך מאפשרים? מתקשרים לחבר. (גם את זה ווטסאפ חסמה).לאחר מכן נמשכה סאגה די ארוכה של חתול ועכבר, שרק באחד באפריל, ולא, זאת לא בדיחה, זה הגיע רשמית לכל משתמשי האנדרואיד בגרסא מיוחדת (למרות שהיא יצאה עוד לפני כן). אז אוקי, משתמשי האנדרואיד אולי רגילים לזה שעושים עליהם ניסויים, אני לא. הגרסא האחרונה של ווטסאפ לאייפון (לא זאת עם השיחות), גם לדעתי הכילה בתוכה משהו, כיוון ששמתי לב שבאותם תנאי שימוש הבטרייה נגמרת מהר יותר, היום אני יודע שזה השיחות כנראה שעובדות ברקע כל הזמן.

IMG_1059

אז לפני שנגיע ל"שיחות" מה כן עובד? סוף סוף ווטסאפ הסכימה להצטרף אלינו ל-2015 ולאפשר שיתוף כמו שצריך ל-iOS 8, ולא, עדיין אין Quick Replay כמו שיש בוייבר למשל. ישנה דרך מהירה יותר לשלוח תמונות וגם לצלם אותם. עוד פיצ'ר שהחברה משחקת איתו לא מעט זה העברת תמונות, בעבר כשהגרסה הותאמה ל-iOS 7 היה אפשר להחליק מצד שמאל למה? כדי לחזור אחורה מכל הגלריה, כמה עדכונים לאחר מכן זה נעלם, היום זה חזר שוב, מחליקים את התמונה למעלה או למטה (כן, כמו בפייסבוק) והיא נעלמת. יש גם סוף סוף אישור קריאה בדמות 2 וי כחולים גם על תמונות! אפשר גם לערוך ולשלוח מספר סרטוני וידאו בבת אחת.שיחות- אוי איזה נושא כאוב. כבר בעדכון,

ווטסאפ מכסת"חים את עצמם כהוגן:
Note: WhatsApp Calling is rolling out slowly over the next several weeks.
וואלה באמת? אז מה פאקינג שיחררתם? כמובן שזה לא מנע מבערך כל עיתון או מגזין שמכבד את עצמו לכתוב בריש גלי "הגיעו שיחות ווטסאפ לאייפון"! למרות שזה לא באמת. ואז התחילו המשחקים. אני הייתי בין הראשונים שעדכנתי את הווטסאפ שלי, זה היה ב-22:00 ביום ב'. הגעתי ביום ג' לעבודה וביקשתי מבעלי אנדרואיד להתקשר אלי. נקסוס 5 אחד נכשל, נקסוס 5 אחר הצליח וגלקסי 5 הצליח. זה לא נגמר שם. שמתי לב שזה עובד רק כאשר אני בתוך האפליקציה.

IMG_1062

אז בכלל נהיו דברים מוזרים, גלקסי 4 נכשל, ולאחר כמה שעות הוא הצליח. עשיתי הרבה ניסויים והתקשרו אלי המון פעמים, נכון לרגע לזה הפיצ'ר נפתח אצלי באופן מלא. אני יכול להוציא שיחות, לקבל שיחות, לראות ב-call log מי התקשר אלי ולחזור אליו, לשנות את הצלצול של השיחה ולראות אפילו מספרים שלא נמצאים ברשימת אנשי הקשר שלי. אבל הפיצ'ר עוד לא פה, למה? אני לא יכול למשל להתקשר לבעלי אייפונים שהחברה עדיין לא החליטה שהם "ראויים". אל תבינו לא נכון, הפיצ'ר ממש ממש נחמד כשהוא עובד, איכות מעולה גם בגלישה סלולארית וגם בויפי. אפשרות לדחייה עם הודעה, מענה ממסך נעילה, מענה מבר ההתראות, דחייה מבר ההתראות, זיהוי מתקשר לפי תמונה שהוא שם, גם אם הוא לא ברשימת אנשי הקשר. מעצבן הוא שהאפליקציה חייבת לרוץ ברקע כדי "להאזין" לשיחה, דבר ששמתי לב לוקח יותר מהבטרייה שלי בדרך כלל, אבל גם וייבר ככה. יש גם באגים, בגרסה של ממשק עברי באייפון כפתור הפלאש מופיע על כפתור סיבוב המצלמה (סלפי) כך שלא ניתן לסובב אותה, ואני בטוח שיתגלו עוד באגים בהמשך.

אז מה היה לנו? פיצ'ר שמגיע באופן חסר למשתמשים, עדכון שבא לתת "שומר מקום" לפיצ'ר השיחות. מתי ווטסאפ יפסיקו לעשות עלינו ניסויים, מתי נזכה לעדכון נורמאלי לכל אורך הפלטפורמה, כולל וינדוס פון? לווטסאפ הפתרונים. בינתיים הם ממשיכים בשיטה של ה"אמא" פייסבוק, לנסות פיצ'ר אצל חלק מהמשתמשים, ואם הוא עובד\מלהיב להמשיך לנסות, אם לא לזרוק לפח ולנסות אחר, לא להיט. זה עוד בלי לדבר על "ווטסאפ במחשב" שהם מתרצים שאין אפשרות באייפון בגלל "גן סגור" או איזה שטות אחרת, וגם באנדרואיד זה דורש זיהוי מוזר עם קוד QR, העיקר שלא ירוץ חלילה בשני מקומות עם אותו חשבון.