זה לא בדיוק זה ליד | 3 אפליקציות ישראליות שמנסות להיות יותר ממה שהם מציגות

ע״י

מספר אפליקציות ישראליות חינמיות שכל אחת מהם יש פוטנציאל להיות מעולה.

 

 

3 Israeli games

נתחיל בהקדמה קטנה. במהלך תפקידי באתר יוצא לי לדבר עם עשרות מפתחים מהארץ ומהעולם. תתפלאו לדעת כמה כח יש לסקירה, כאשר מפתח יכול לקבל אצלי סקירה נניח של 3.5 והוא אשכרה יתקן כל בעיה שאמרתי לו. זה עוד בלי לדבר על בטא טסטינג שאני עושה לפעמים למפתחים כי אני מתלהב מהמשחק שלהם והם עוקבים ביחד איתי על הבאגים. בסקירות הנ"ל יצרתי קשר עם שניים מהמפתחים, אחד מהם הקשיב לי באופן מלא ועבדנו בשיתוף פעולה רב ולכן גם רואים את התוצאה בסוף, ואחר פחות. עם השלישי לא דיברתי. הבא נתחיל?

 

יובל חזן – Monster Pet – Virtual pet with Mini Games

Isreali Apps_Pet

מי או מה או מו?
עם יובל אני בקשר עוד ממאי בשנה שעברה, המשחק שלו מדבר על מאין גרסא חמודה לטמגוצ'י שהיא מפלצת שאנחנו משחקים איתה ומטפלים בה. יובל מדגיש שהאפליקציה מיועדת לילדים קטנים. על האייפד אני מאוד מאוד נהנתי ממנה (גם בתחילת דרכה). יובל הציג לי את המשחק שלו והיו בו הרבה בעיות בין אם זה בעיות גרפיקה כמו היד נתקעת בתוך הבטן, או אפילו בעיות ממשק כמו כפתור שלא עובד.

יובל עבד עליהם באינטנסיביות עם לא מעט עדכונים וניכר שהוא הפנים והקשיב לסוגיות שהעליתי. המשחק כיפי, קולח ולא ידרוש מאתנו גישה לארנק כל כך מהר למרות מודל הפרימיום (לא אחד שאהוב עלי במיוחד) שהוא נמצא בו כרגע.

Isreali Apps_Pet2

למה זה ליד?
למרות שהמשחק מאוד כיפי ומהנה, ישנם דברים שמפריעים. חלקם לא קשורים למשחק עצמו. כאשר למשל אפילו באייפון 6 פלוס שלי מצאתי קושי להנות ולשחק עם המפלצת וללחוץ על הכפתורים. יתכן שזה בעיית תאימות אבל אם יש לכם ילדים יש לכם כנראה כבר אייפד. המשחק מזכיר מאוד את הסגנון של Talking Tom Cat שאוהבי הז'אנר יאהבו מאוד. הסצנה למשל שעושים למפלצת מקלחת ומסבנים אותה, מאוד חינוכית ומצחיקה גם כן. נראה שהיה אפשר עוד עבודה.

מומלץ? למי שיש לו ילדים שיתפנק!

להורדת המשחק

 

 

מולי (שמואל) כהן – Poofies – Coloured Dots Flow Connecting And Pairing

Isreali Apps_POOF

מי או מה או מו?
את מולי כבר הכרתם, עם האפליקציה החביבה שלו של המקלדת לעברית וכעת הוא מנסה את מזלו בעולם המשחקים. מההתחלה המשחק שלו הזכיר לי את Flow הפופולארי, משחק בו צריך לחבר נקודות באמצעות קווים שמציירים על המסך. אסור לעבור על אותו קו, וחייבים למלא את כל המסך בקווים, נשמע פשוט? זה לא אבל זה די מהנה.

Isreali Apps_POOF2

למה זה ליד?
בעוד Flow מהנה וקצבי ומושך אותך לעשות עוד מסכים, גם ב-Poofies יש לא מעט מסכים אבל כנראה שתתקעו כבר במסכים הראשונים. כבר במסך 3 הרגשתי שיש שם "טריקים" שהייתי מעדיף לפגוש במסכים הבאים ושנראה שאין שום אפשרות לפתור את זה, לחצתי על הרמזים ולא השתכנעתי. פניתי למולי והוא מסר: "רמת הקושי במודע מתחילה מרמה לא פשוטה וזה כדי לאתגר אנשים, כשאני שחקתי במשחקים דומים הייתי צריך לעבור 100-200 שלבים קלים מידי וזה גרם לי פשוט לאבד עניין, וגם זה ההבדל ביני לבין המתחרים שלי".

אז כן עבורי רמת הקושי הייתה בכלל לא פשוטה ולא ממש נהניתי. אפילו היום חודש אחרי השיחה עם מולי ומספר עדכונים קדימה הגעתי למסך שבו, למרות שחיברתי בין כל הנקודות, המשחק הכריח אותי למלא את כל השטחים (דבר שנתקלתי בו בערך אחרי 50 מסכים ב-Flow) וזה היה רק במסך 9 🙁

מומלץ? למי שאוהב אתגרים, כאילו ממש ממש קשים שיגרמו לו לדפוק את הראש בקיר, אני לא הסתדרתי עם המשחק אולי אתם כן תסתדרו?

להורדת המשחק
רועי בו דוד – Fox Hates Rain

Isreali Apps_Fox

מי או מה או מו?
רועי הוא מפתח בן 18, לצערי הרב לא יצא לי לדבר איתו על המשחק, אך הוא יכול לשמוע את הביקורת פה ביחד איתכם. המשחק מדבר על מאין גרסא של "גשם של פלאפל" או כל משחק אחר שתחשבו בו נופלים דברים מהשמיים וצריך לברוח מהם. במקרה הזה מדובר בטיפות גשם והשועל, שהוא אתם, צריך להתחמק מהם בלי להירטב. מזיזים השועל על ידי הזזה של האצבע על המסך והשועל "עוקב" אחרי האצבע. המטרה לצבור כמה שיותר טיפות של נגעו בנו, מספר שמיוצג בסוף השלב אחרי שנירטב. העיצוב מאוד חמוד אבל יש בעיות אחרות שמפריעות.

Isreali Apps_Fox3

למה זה ליד?
ראשית כל השליטה. למה השועל לא יכול "להינעל" על האצבע שלנו ולזוז ישר איתה, למה שהוא רק יעקוב אחריה? זה גם מעצבן וגם מוביל לעיתים לפסילות שלא לצורך. התפריט גם הוא מעוצב בצורה קצת מוזרה. צירפתי תמונה למטה של "סוף משחק" תראו איפה כפתור ה-Replay וכמה הוא קטן. לעומתו כפתור ה-Home וה-Share ענקיים! ניתן בטעות ללחוץ על כפתור ה-Home ואז חוזרים לתפריט הראשי. גם כפתור ה-Rate צריך לדעתי לא להיות בשום תפריט אלא לקפוץ מידי פעם ולשאול את המשתמש, אולי 3 פעמיים במהלך כל חיי המשחק,

רוב המשתמשים לא רוצים תזכורת לתת ביקורת על המשחק שתהיה מול העיניים שלהם. בתפריט הראשי יש רק אפשרות לכבות מוזיקה ושוב לדרג, די לא רוצה לדרג! ומה קורה עם דירגתי? הכפתור נעלם? לא. נשמע כמו קטנוניות אבל מה לעשות, זה מה שמפריע לי וזה לא משנה לי עם המשחק הוא של ילד בן 14 או מבוגר בין 40, הדברים שאני סוקר צריכים להיות ברמה גבוהה יותר. אני מבין שהבחור אולי בצבא, אבל העדכון האחרון נעשה בדצמבר, אם לא יהיה עוד עדכון זה חבל כי יש למשחק פוטנציאל להיות להיט כמו Noogra Nuts.

מומלץ? אולי אחרי עידכון נוסף, לפחות בכפתורי התפריט.

להורדת המשחק

Isreali Apps_Fox2