מחולל הממים | כך תיצרו ממים בקלות

ע״י

אפליקציה ישראלית חדשה ליצירת ממים מעניינים ומצחיקים בסגנון האישי שלכם.

 

 

להורדה

מֵם (מלועזית: Meme; המונח נגזר מהשורש היווני שמשמעותו "זיכרון") הוא יחידת מידע שמשתכפלת ממוחות ומאגרים לא-חיים של מידע (כגון ספרים ומחשבים), למוחות או מאגרים אחרים. במונחים יותר מפורטים, מם הוא יחידה של אבולוציה תרבותית שמשכפלת את עצמה, והיא דומה במקצת לגן (היחידה של הגנטיקה). ממים יכולים לבטא חלקי רעיונות, שפות, חלקיקים אלמנטריים, מנגינות, דגמים, כשרונות, ערכים מוסריים או אסתטיים או כל דבר אחר שנלמד ומועבר לאחרים כיחידה אחת. (מתוך ויקיפדיה)

ידוע כבר לכולנו כי היסטוריית הממים הפכה בזמן האחרון וכן בשנים האחרונות לתופעה מדבקת ביותר, בעיקר ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, טוויטר ועוד. אך אין זאת תופעה שיש לקחת אותה בעין רעה או שלילית אלא להפך המוחלט, כשממים אלו נועדו לתת דעה או לתת מסר ויזואלי בצורה מצחיקה וכיפית (בדרך כלל) ובואו נודה אין אחד שלא נתקל באחד מהם והעלה חיוך עם צחקוק פעוט עד גדול. ובכן מפתח אפליקציות ישראלי, צעיר בתחומו ושמו ירדן ושדי, ראה בסוגיה זו השראה ל״הרמת פרוייקט״מחולל הממים1

״אני מפתח אפליקציות מתחיל ובין הייתר גם חובב ממים. ובאמת שמתי לב שאין אפליקציה אחת, לא ב- AppStore ולא ב- GooglePlay, של מחולל ממים בעברית. ולא רק תמיכה בכתיבה בעברית חסרה, אלא גם ״ממים מקומיים״ (כגון: ביבי נתניהו, אייל גולן, חיים הכט וכו׳). לכן, החלטתי שהאפליקציה הראשונה שלי תהיה ״מחולל הממים״

כך נאמר על ידי המפתח ובמילים אחרות, החליט לפתח את מחולל הממים, אשר ביכולותיו ליצור ממים אישיים, דבר שאינו התאפשר להרבה אנשים וכן היה קשה לעשיה או ליצירה בכדי להגיע למם הרצוי. לכן, בעזרת המחולל הממים תוכלו בקלות רבה (יש לציין) לייצר מם עם המשפטים האישיים שלכם ולהדביקם באחד מאותם הדמויות המוכרות המופיעות במאגר הממים הקיים באפליקציה. אך לא רק, בעזרת אפליקציה זו תוכלו בנוסף ליצור מם מותאם אישית, המאפשר ייבוא ושימוש בתמונות מתוך ספריית התמונות וגם לקיחת תמונה מהמצלמה.

20150411200802

 

אז איך עובדים עם מחולל הממים?
לאחר התקנת האפליקציה תגלו בממשק אינטואיטיבי, קל להבנה ומעוצב באופן נקי, כאשר יוצג בפניכם לראשונה רשימה ארוכה של ממים שונים משחקנים, סטנדאפיסטים, פוליטיקאים ועד חיות ודמויות מצוירות מוכרות. בכל בחירה אליה תכנסו תוכלו להכניס כל טקסט שרק עולה לכם לראש ולבסוף לשתפם לרשתות החברתיות השונות לאחר שמירתם במכשיר. חשוב לציין כי במהלך יצירת המום ניתנת לכם היכולת להגדיל, להקטין ולהזיז את הטקסט וכן התמונה העומדת לרשותכם.

לצורך יצירת מם על פי תמונתכם או תמונה הקיימת בספריית התמונות, כל שעליכם לעשות הוא להגיע לסימן ה- ״+״ הממוקם בצד ימין למעלה. כמו כן, תמצאו בתחתית המסך אופציית ה- ״ממים שלי״ ובו ירוכזו כל הממים שנוצרו על ידכם ואופציית הגדרות אשר דרכו תוכלו בין היתר למחוק את כלל הממים שיצרתם.על פי המפתח האפליקציה תלך ותגדל במאגר התמונות שלה עם דמויות פופולאריות ויתווספו אליה פיצ׳רים כמו חיפוש בכדי להקל את החיפוש של המשתמש.

לסיכום
אפליקציית מחולל הממים מאוד חביבה שתאתגר כל משתמש בכישרונו וביצירתיות שבו בכדי לגרום לאנשים אחרים לצחוק ולהנות מהממים ה״קרועים״. אישית הייתי שמח לראות גם דו שיח של ממים, כשאולי פיצ'ר זה יגיע בהמשך.