מיקרוסופט משיקה את Outlook עבור iOS

ע״י

פחות מחודשיים  מאז רכשה את חברת Acompli, העומדת מאוחרי יישום קליינט המייל עטורת השבחים, מיקרוסופט משיקה את אפליקציית Outlook עבור iOS. האם המלחמה על קליינט המייל נמשכת?

 

Outlook

 

להורדת האפליקציה

מיקרוסופט השיקה לפני מספר ימים את אפליקציית המייל Outlook עבור האייפון והאייפד, הכוללת את היכולת לגשת לתצוגה מאוחדת של לוח שנה, דוא"ל, אנשי קשר וקבצים מצורפים, בתמיכה בשרתי מייל מרובים הכוללים את: Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com  iCloud, Yahoo Mail. ו-Gmail. עצם רכישת אקומפלי על ידי מיקרוסופט העידה על רצינותה של החברה ומאמציה להשיק את Outlook במלוא הדרו למכשירים הניידים, כשהיא ממתגת מחדש את האפליקציה הקיימת של Acompli, וכוללת בה תכונות חדשות. כמו גם מסייעת במאמציה להביא את חבילת אופיס במלוא עוצמתה למכשירים ניידים ובחינם.

היישום Acompli שהושק בתחילת 2014 עבור iOS ואנדרואיד, הוא יישום דואר אלקטרוני נייד, משולב עם לוח שנה המאפשר לגשת ולנהל את כל הודעות המייל, הקבצים שנשלחו כמו גם לתאם פגישות בקלות מבלי לפתוח יישומי יומן במכשיר, המייצג את השלב הבא בהסרת כבלי הדוא"ל משולחן העבודה. אין ספק שזהו פתרון דואר אלקטרוני ברמה מקצועית עם שלל תכונות ובכלל זה תמיכת Microsoft Exchange- שרת הדואר הנפוץ בעולם. אם לחדד במעט שרת Exchange של מיקרוספט מאפשר למשתמשים חיבור באמצעות הדפדפן, מכל מקום למידע בתוכנת Outlook ובכלל זה לדואר וליומן, המאפשר זמינות ונגישות של המשתמש למידע העסקי מכל מקום ובכל זמן.

עם כל ההתקדמות הטכנולוגית שהביאו הטלפונים חכמים, דוא”ל נשאר כבול במידה רבה על שולחן העבודה. מעולם לא היו לי יישומי דוא”ל שתוכנתו לעשות מחצית מתכונותיו של עמיתו בשולחן העבודה, כשכולם חסרי תועלת כשזה מגיע לתזמון פגישות או מציאת הקבצים שלכם, בין כמות המיילים. כשהם נבנו בהנחה שרק לעתים נדירות תעשו בהם שימוש לבדיקת המסרים ושליחת תשובה קצרצרה ומזדמנת תוך כדי תנועה, להבדיל מכך אם הייתם מול המסך הגדול ומקלדת פיזית. אפליקציית ברירת המחדל למשתמשי iOS של אפל תומכת בחשבונות מרובים אולם נשארה די תקועה. האפליקציה אמנם מארגנת הודעות נכנסות, כשיתרונותיה הבולטים הן מהירות וריענון תיבת הדואר הנכנס והודעות פוש באופן ניכר יותר מאשר כמעט כל אפליקציה צד ג’ זו כנראה הסיבה שהרבה אנשים עדיין משתמשים בה. איפה זה נופל? בהתאמה אישית של ההודעות או פריסתן, קביעת תזכורות מותאמות או אם תרצו לשנות את הצבע של… אתם לא יכולים. מאוד חשוב להיות זמינים באימייל, לתת מענה מהיר וקונקרטי תוך שימת דגש לניהול האימייל לבין לתת לו לנהל אותנו ולגזול לנו זמן יקר.

 

 

למה להשתמש בכמה אפליקציות כשאפשרי לנהל את הדוא”ל עם יישום אחד בלבד?
זה הרציונל שעומד מאחורי רכישת Accompli, יישום דואר אלקטרוני למשתמשי Gmail ו- Exchange המשלב אינטגרציה מעמיקה יותר עם אנשי הקשר ולוח השנה. כשהיא מציעה את כל התכונות אותם אנו מצפים מיישומי דואר אלקטרוני. ובכלל זה מינימליסטי בצפייה, כמו גם השימוש, עם מבחר תצוגות, כך לדוגמא ניתן לבחור בתצוגה תיבת הדואר הנכנס מאוחדת או נפרדת, בצורה הרבה יותר פשוטה להשתמש במחוות כדי לתפעל הכל. זה המקום שבו אינטגרציה עם לוח השנה נכנסת מייד לפעולה. המעבר מדואר אלקטרוני ללוח השנה מבלי לפתוח יישום נפרד, מאפשר בקלות לקבוע פגישות ואף לשתף את מיקומכם בכך ניתן לקבוע פגישה במהירות. לצד זה שילוב נרחב של אנשי הקשר וטאב הקבצים, מאפשר לצפות בקלות בקבצים המצורפים החבויים בתוך תיבת הדואר הנכנס העולה על גדותיה.

Outlook מציעה תצוגה קלה של לוח השנה, ומאפרת לשתף את זמינותכם לתיזמון פגישות, כמו גם שליחת כל קובץ מרשימת הקבצים מהדואר האלקטרוני, OneDrive, או Dropbox. כמו גם Outlook באופן אוטומטי ממיינת את תיבת הדואר הנכנס שלכם ומקפיצה מעלה את הדוא"ל החשוב ביותר. כשדוא"ל פחות רלוונטי ממוקם בתיבת הדואר הנכנס תחת הקטגוריה "אחר", בכך מיילים חשובים לא נקברים והולכים לאיבוד בערימות המייל שלכם. ובכלל זה כוללת מחות סחיבה למחיקה במהירות, העברתן לארכיון, או להגדיר תזכורות מותאמות אישית לקריאה מאוחרת יותר.

 

המראה, העיצוב החדש והממשק של Outlook מזכיר מאוד את Mailbox הפופולארית במיוחד בכך שהיא מאפשרת למשתמשים את אותן התכונות לתיזמון הודעות דוא”ל ולהקפיצן בחזרה לתיבת הדואר הנכנס אם אינכם יכולים להגיב בזמן מסוים. ובכלל זה מאפשרת ניהול קל ונוח של תיבת הדואר באמצעות מחוות מגע ביד אחת. כשהיא מתפקדת לא רק כאפליקציית דוא”ל פשוטה, אלא כסוג של רשימת “מטלות” להודעות דוא”ל. מספר לא מבוטל של קבצים זמין לעבודה כבר יושבים על שרתי הדואר האלקטרוני שלנו, אולם נדרשת פעולה לאיתורם. Acompli מאגדת את כל הקבצים האחרונים בכרטיסייה, ומאפשרת בחירתם וצירופם להודעות בפעולה אחת. האפליקציה נוקטת גישה דומה גם לאנשי הקשר: במקום לחפש אותם באפליקציה נפרדת, קיימת ביישום כרטיסיית "אנשים" השומרת רשימה של אנשי הקשר עימם הייתם בקשר לאחרונה. לכאורה זו רשימה דינמית של אנשי הקשר החשובים ביותר, אם כי מיילים בתפוצה שיווקית מאתרי מסחר ומדיה חברתית נכללים ברשימת "אנשי קשר", ונכנסים בכרטיסייה זו.

סיכומו של דבר:
אפשר לומר שהמיתוג מחדש של Acompli כיישום Outlook רשמי של מיקרוסופט היא עובדה מוגמרת. כמו Acompli, האפליקציה החדשה Outlook מספקת גישה לדואר האלקטרוני, לוח השנה, אנשי הקשר והקבצים המצורפים הכל במקום אחד. באופן אוטומטי צפים למעלה מיילים שצריכים למשוך את תשומת לבכם ומאפשרים לכם למיינם במהירות באמצעות פעולות מבוססות סחיבה. כמו גם להציג את לוח השנה שלכם מבלי לצאת מהיישום. האפליקציה החדשה מהווה תחליף אמיתי ומלא למערכת ה-Outlook בגירסת שולחן העבודה ומאפשרת גישה נוחה ויעילה לכל היכולות הנדרשות. כמו גם מאפשרת למשתמש לנהל ולתייק קבצים ואימיילים ביחד בצורה שקופה דרך ממשק אחד. הנגשת המידע ואיחוד התיוק של אימיילים וקבצים לגישה מהירה ונוחה למידע ובכך משפרת את יעילות העבודה. אם אתם מחפשים יישום דואר אלקטרוני משולב לוח שנה, אנשי קשר, מיון קבצים, ותמיכה במגוון רחב של שירותי דואר אלקטרוני סביר להניח שהיא מתאימה לכם. אני עדיין לא בטוחה שהיא תחליף את מיילבוקס באייפד ובאייפון שלי. אם כי לעת עתה לאפליקציות דואר אלקטרוני בנייד עדיין יש דרך ארוכה לשכפל את חוויות גירסת הווב בשולחן העבודה אולם אין ספק שיש שיפור ניכר והן מתחילות להדביק את הפער.