עדכון משמעותי ל- Google Translate

ע״י

אפליקציית התרגום המוכרת מאת חברת גוגל, שיחררה לפני מספר ימיםעדכון די משמעותי הכולל את טכנולוגיית ה- Word lens.

 

 

 

להורדת האפליקציה

לפני מספר חודשים, ליתר דיוק במאי של שנה שעברה, חברת גוגל בצעה רכישת טכנולוגיה אשר מגיעה מאותה קבוצה שיצרה את אפליקציית Word Lens, הלוא הם Quest Visual, אשר הביאו את האפשרות או הטכנולוגיה לתרגום מילים או לחלופין משפטים בזמן אמת בעזרת המצלמה שבמכשיר הסמארטפון, או הטאבלט (במקרה שלנו האייפד), ללא כל צורך בחיבור לאינטרנט. כעת לאחר שאלו (גוגל ו- Quest Visual) התחברו ושילבו ידיים, גוגל משחררת אל חנות האפסטור, עדכון לאפליקציית התרגום Google translate ואיתה היכולות החדשות לתרגום מילים/משפטים.

dfsdfdfs

ובכן, אפליקציית הגוגל טרנסלייט החדשה מסוגלת לתרגם מילה/משפט, אך הפעם בעזרת המצלמה, כפי שציינתי, כאשר ניתנת האפשרות לתרגם את אותה המילה/משפט בשפות שונות ומרובות. תפקידה של טכנולוגיית word lens הוא לטפל בכל העיבוד על התמונה הנלקחת, ללא כל צורך או התערבות של חיבור לרשת האינטרנט. כמובן כמו בכל דבר, מתלווה אל הטכנולוגיה הזאת כמה חסרונות כגון אי זיהוי של כתב יד או מחובר ואפילו אי זיהוי של פונטים מסוגננים/מעוצבים בצורות שקשה למצלמה לזהות.

לעת עתה התרגום המיידי שהאפליקציה מספקת בשימוש של יישום המצלמה, עובד על תרגום שפות מאנגלית ל/מ -צרפתית, גרמנית, איטלקית, פורטוגזית, רוסית וספרדית. כמו כן, גוגל מתכננת להרחיב את מארך השפות ליישום התרגום שלה. אבל ה״טריקים״ של גוגל לא נגמרו כאן, ישנו פיצ׳ר ״דיבור״ שיעזור לכל מטייל לתקשר עם כל אדם אחר הדובר שפה זרה אחרת, הנעישה על ידי כפתור המיקרופון. כאשר, מגדירים לראשונה ובאופן חד פעמי את השפה הראשונה ולאחר מכן לוחצים על כפתור המיקרופון ובאופן אוטומטי האפליקציה תזהה איזו שפה מדוברת על ידי האדם הזר.

dfsdfsfsf

אופן השימוש באפליקציה וכן בפיצ׳רים החדשים, לא מצריך מאיתנו דרך מסורבלת בכדי לתפעל את התורגמן (אם נקרא לזה כך). כל שעליכם לעשות הוא להפעיל את יישום הגוגל טרנסלייט ולבחור באיזו אפשרות או דרך הינכם רוצים להתחיל לתרגם. קיימות שלושה אופציות העומדות לרשותכם לתרגום:

  • רגיל – כתיבת מילה/משפט או לחלופין העתקתם מכל מקום במכשיר.
  • קולית – אופציה חדשה שהגיע יחד עם העדכון, המאפשר לשוחח עם אדם הדובר שפה זרה. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את השפה המדוברת על ידכם וללחוץ על כפתור המיקרופון ומכאן המערכת תזהה באופן אוטומטי את השפה של האדם האחר.
  • צילום – זיהוי ותרגום מילים בעזרת יישום המצלמה המובנה באפליקציה. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על אייקון המצלמה, ליישר את המצלמה כמה שיותר ביחס למילה הרצויה ולצלם. את התרגום תקבלו לאחר לקיחת התמונה.