CarTunes | חינם לזמן מוגבל

ע״י

נגן המוזיקה CarTunes המבוסס מחוות מגע מוצע בחינם לזמן מוגבל.

 

הורדת התוכנה

הדרך שבה אנו מאזינים למוסיקה ברכב השתנתה לא מעט במהלך השישה עשורים האחרונים (לפחות). למשך פרק זמן ארוך, מכשירי הרדיו היו  האמצעי היחידי לשמוע את השירים האהובים עלינו, כמובן במגבלויות שונות כמו אי יכולת שינוי השירים או הפלייליסט, אבל ההמצאה של הקלטת ודיסק הקומפקט, הפכו למהפכה ביכולתם של האנשים להאזין למוסיקה שהם רוצים על פי דרישתם. כיום, אחד המקומות שבו אנו נוהגים לשמוע ולהשמיע שירים הוא ברכבינו, אשר גם שם נושא זה הפך למהפכה לא קטנה. בתקופה האחרונה, רוב המכוניות החדשות כוללות יציאת עזר (כגון יציאת USB) המאפשרת לך להתחבר למכשיר האייפון שלך (או כל מכשיר השמעת מוסיקה אחר), כך שביכולתנו להקשיב לכל אחד ממאות או אלפי שירים ששמרתם על פי גודל הקובץ שבמכשיר.Untitled-2

עם זאת, אחת הסכנות הגדולות היום הוא שימוש בטכנולוגיית האייפון שלכם (לצורך העיניין), כנגן מוסיקה בזמן הנהיגה. עם כל הכיף שבדבר, וודאי תסכימו איתי שזו היא הסחת דעת שנגרמת בזמן הנהיגה, מתמקדים לא מעט במכשיר שלכם במקום על הכביש. לשם כך, שוחררו כמה אפליקציות שעוזרות לשפר את המצב, אך ישנה אחת שולטת וכיום מוצעת חינם לזמן מוגבל. היא תאפשר לכם להישאר עם העיניים על הכביש, לשלוט או לשמוע את השירים האהובים עליכם בו זמנית ושמה CarTunes, מבית היוצר של Ryan Oksenhorn.

CarTunes הינו נגן המוזיקה העדכני ביותר על גבי מערכת ההפעלה- iOS המאפשר לשלוט בנגן וכן במוזיקה שלך על ידי נגיעות וצביטות פשוטות, בעל ממשק פשוט וקל לתפעול. נגן זה בעצם הוא הנגן האידאלי להאזנה למוזיקה בכל- בין אם זה בחדר כושר, או בין אם זה בכביש. אפליקציה זו היא אחת מהמוצלחות בעולם בשל ההורדות המרובות, העומד על כמיליון הורדות עד כה, בעל מאות פידבקים וביקורות טובות.

Introduction to CarTunes

אז איך זה עובד?
לאחר הורדת האפליקציה והפעלתה, תיתקלו במדריך המדגים חלק מהפונקציות השונות אשר הנגן מספק, וכיצד לגשת אל ספריית המוזיקה שלכם. במדריך זה תוכלו לבחור לכם בצורה מובנת את הפעולות השונות והבסיסיות, הנעשות על ידי מחוות נגיעה, כגון לחיצה על המסך (בכל מקום) השיר ינוגן או לחלופין לחיצה פעם שניה תגרום לעצירתו. עם סיום המדריך וודאי תשימו לב כי הוא לוקה בחסר כגון ביצוע ניגון הפלייליסט באופן אקראי ועוד.

אין כיום אפליקציה שיכולה לתת למשתמש לנהל את מכשיר האייפון ובאותה מידה להיות עם העיניים על הכביש בדרך בטוחה כמו ש-CarTunes מסוגלת. כלומר התפיסה העיקרית של האפליקציה היא כזאת שלא צריך לקחת את העיניים מהכביש, אם כבר הינכם מכירים את פעולות ההפעלה הדרושות בכדי לשלוט על המוזיקה. זה בהחלט יכול להפוך ל-״טבע שני״ כאשר לוחצים על הפעולות החשובות ביותר בנגן מוזיקה, ״פליי או ״פאוס״, המנוהלים על ידי לחיצה אחת פשוטה על המסך. לכן ולצורך העיניין חשוב מאוד לציין בפניכם את כלל הפעולות, מאחר והמדריך של הנגן לא מציג באופן מלא את כל הפונקציות.

image

להלן הפעולות:

  •  לחיצה אחת על המסך יפעיל את הנגן ולחיצה נוספת יעצור אותו
  • להפעלת השיר הבא יש להחליק את האצבע לצד שמאל של המסך ואם ברצונכם לעבור לשיר הקודם החלקה ימינה תעשה את העבודה.
  •  לשינוי עוצמת הקול, יש ללחוץ על המסך לשתי שניות (בערך) ומשיכה מעלה או מטה יאפשר לכם לקבוע את עוצמתו.
  • להפעלת מצב ה״אקראי״, במחוות של החלקה בשתי אצבעות לצד שמאל יפעיל את האופציה ובהחלקה בשתי אצבעות ימינה יבטל אותה.
  • שיתוף השיר אותו אתם מאזינים לו, נעשה גם הוא במחווה של שתי אצבעות, אך הפעם כלפי מטה.
  •  על ידי החלקה באצבע אחת מלמטה ללמעלה, תעברו למסך ספריית המוזיקה שלכם.

נוסף על כך, תיקיית המוזיקה מחולקת לחמש קטגוריות  ״שירים״, ״אלבומים״, ״אמנים״, ״רשימת השמעה״ ו- פודקאסט. כאן באיזור זה או מסך זה עיניין ההחלקות כלומר מחוות הנגיעה כבר לא כל כך רלוונטיות, מאחר ובחירת האופציות מצריכות מאיתנו לחיצות על אייקונים קטנים, מה שגורם לנו להיות מפוקסים יותר במכשיר מאשר בכביש. חשבתם שכאן הסתיים הסיפור? ממש לא, אחד הדברים שלמען האמת התפלאתי למצוא, למרות שידוע לי כי חייב לבוא עם אפליקציה זו סעיף הגדרות, הוא שלל אפשרויות להתאמה אישית הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה ויזואלית. אמנם האי יכולת להתאים פרמטרים כאלו או אחרים בתוך האפליקציה עצמה, הינה חיסרון אך חיסרון קטן ולא קריטי, מאחר והגדרות אלו נמצאות בהגדרות המכשיר ולא בתוכה. ובכן, בין היתר תוכלו למצוא בסעיף ההגדרות את היכולת לשינוי פונטים שונים למיניהם, הסתרת אלמנטים שונים ואף לשנות את אופן פעולתה של המחוות מגע ועוד הרבה יותר.

לסיכוםSongs, album and artist views
אז לאחר כמה התנסויות עם האפליקציה והצגתה למספר אנשים, חייב לומר לכם שקיבלתי בלייב פידבקים טובים על האפליקציה ואת מילת הקסם- וואו!. ואכן היא כזאת. אז חברים ממליץ לכם להוריד כל עוד היא חינמית ולהנות ממנה בדרכים.