Fusion HDR camera | צילום מקצועי ואיכותי להפליא

ע״י

אפליקציה חדשה לצורך צילום תמונות איכותיות עד לקבלת תוצאות דומות למצלמות SLR.

אין ספק שבימים אלו כבר קיבלנו מעל ומעבר בכל תחום אפשרי על גבי חנות האפסטור ובכלל כשמדובר בתחום הצילום. ודאי תשימו לב כי בתחום הזה קיימות (באפסטור) לא מעט מצלמות עם יכולת צילום ה-HDR, שדרכן ניתן לקבל תמונות בעלות חשיפה של אלמנטים או שטחים טובה יותר מהרגיל. כעת נשאלת השאלה האם באמת אנו זקוקים לעוד מצלמה שכזו? והתשובה הפשוטה לדבר הינה- תלוי עד כמה האפליקציה מספקת לכם כלים וחווית שימוש טובה יותר. ובכן אחרונת האפליקציות בעלת יכולת צילום HDR ששוחררו לחנות היא "Fusion HDR camera".

Fusion-App-iPhone-Photos-16

להורדת האפליקציה

טכניקת ה- HDR
אני מניח כי לא כולם מכירים את הטכניקה הזו וכן את המושג, לכן הנה לכם הסבר קצר עליו.
HDR, קיצור של High Dynamic Range או בעברית ״טווח דינאמי רחב״, מאפשר ליצור תמונה על ידי לכידת חשיפות מרובות (לפחות 2) אך שונות מאותה תמונה, ומשלב אותם לתוך תמונה אחת בעלת חשיפה כוללת ומאוזנת יותר או בקיצור, תמונה אחת איכותית. ללא הטכניקה הזו לא ניתן יהיה בשום דרך לקבל תמונות באיכויות כאלו, מאחר והתוצאה היא תמונה שמתגברת על המגוון המצומצם של חיישן התמונה הדיגיטלי, וטוב מזה מייצגת (כמעט) את מה שהעין האנושית יכולה ממש לראות.

ובכן, Fusion HDR camera מבית היוצר של East Coast Pixels, Inc פועל כמו רוב יישומי ה-HDR בכך שהוא לוקח שלוש תמונות ברצף מהיר, בחשיפות שונות ולאחר מכן משלב אותן לתמונה אחת (גישה זו מכונה לפעמים גם "bracketing"). הודות למצב צילום מהיר (burst mode) שב-IOS 8, פעולתה של האפליקציה, כלומר צילום וחיבור התמונות יחד, נעשית באלפיות השניה, דבר המונע טשטוש עקב תזוזת המצלמה ומסייע בחיבור שלושת התמונות בבטחה.

Fusion-hdr camera

ממשק ותפעול
לא אשקר ואגיד שתפעולה של האפליקציה קלה במיוחד אך כמו בכל דבר שהינו מקצועי, תגלו כי יש צורך במעט מאמץ בכדי להבין את ממשקו. עם הפעלתה של פיוז׳ן יוצג בפניכם מדריך מפורט ומובן לכלל הפיצ׳רים הנלווים בתוכנה. יש לציין כי ניתן לגשת למדריך בשלבים מאוחרים יותר במידה ויש צורך. בעת הגעה למסך הצילום תמצאו כמה פיצ׳רים מאוד שימושיים שתוכלו להגדיר ולכוון לצורך לכידת תמונה איכותית, כגון ניטרול תזוזות, טיימר, נעילת פוקוס, נעילת חשיפה, היסטוגרמה (לצורך שינוי רמת החשיפה, מיקוד וזווית) ועוד.

למען האמת לאפליקציה זו יש פיצ׳ר מוכר אשר עובד בצורה קצת אחרת, ואם אדייק באופן חכם ביותר והוא כפתור הצילום. להבדיל מכל כפתור צילום הקיים בכל תוכנה/אפליקציה אחרת לצילום, כאן תגלו באופן שונה מהרגיל, תפעול די שימושי כאשר לכידת תמונה נעשת על ידי עזיבת כפתור הצילום, כלומר ניתן ללחוץ על כפתור ללא עזיבתו ובזמן המתאים ביותר לעזיבו ולכידת תמונה תתבצע באופן מיידי. כמובן שזהו יתרון בדבר, מאחר שהצילום מתבצע באופן מיידי במקום לכידת תמונה רק אחרי לחיצה (שלא תמיד מהירה) על כפתור הצילום, אשר לוקח מאיתנו זמן יקר שיכול לגרום לנו לפספס את ״הרגע המכריע״.

fusion hdr camera (2)

 

מלבד זאת, לא רק שתוכלו לצלם תמונות איכותיות, אלא גם תוכלו לערוך אותם על פי התאמתכם. מסך העריכה הינו יישום שמופעל עם סיום פעולת הצילום ובו תמצאו כלים רבים לעריכת התמונה כגון כלי להתאמת עוצמת ההצללה, הבהרה, חשיפה ניגודיות, חידוד, חוזק, איזון לבן, רוויה וחום. כמו כן ישנה האפשרות לבצע על ידי צביטה התקרבות או התרחקות מהתמונה או כפי שאנו מכירים כמונח ה״זום״ וזאת בכדי לראות טוב יותר כל התאמה שנעשית על התמונה. חשוב לציין כי במידה ולא ברצונכם לערוך בכלי הפיוז׳ן תוכלו בקלות רבה לבטל את היישום בעזרת האייקון של ״ריבוע ועיפרון״ הנמצא במסך הצילום.

זאת ועוד- ישנו איזור המכונה בשם Recent Edits לניהול תמונות שצולמו או כפי שכבר הכרנו ה-״braket״, המורכבים כמובן משלוש תמונות בעל חשיפות שונות. במסך זה תקבלו ממשק נוח שבו תמצאו את כל התמונות עם כל החשיפות השונות שצולמו בעזרת פיוז׳ן. תוכלו לבחור בין האפשרויות השונות שהתקבלו מבין שלושת החשיפות השונות ולערוך אותם על פי התאמתכם.

ולבסוף תוכלו לשתף את תמונתכם על גבי הרשתות החברתיות השונות כגון פייסבוק, אינסטגרם, Flickr, טמבלר, טוויטר וכמובן שהאופציה לשמירה על גבי המכשיר קיימת. למי שמתעסק עם מדפסות אלחוטיות וכן תואמות למכשירי ה-idevice יוכל לשלוח את התמונה בעזרת AirPrint.