iOS 8 | מקלדות מותאמות אישית

ע״י

לא עוד שימוש במקלדת הסטנדרטית של אפל, סוף סוף נחתו באפסטור מקלדות מתקדמות וחדשניות, המאפשרת הקלדה מהירה במגוון סחיבות מבלי להרים את האצבע מהמסך. הכירו את המקלדות החדשות באפסטור:

 

 

iOS 8 3rd party keyboards

עם השקת מערכת ההפעלה החדשה iOS 8, מפתחים החלו לעדכן את האפליקציות שלהם בכדי לנצל ולהציג תכונות חדשות רבות. אחת התוספות הגדולות הנופלות תחת הקטגוריה הרחבות, היא הוספת מקלדות מותאמות אישית, שבעבר אפל סירבה לאשר בחנות היישמים בשל חששות אבטחה. כמה מהן יכולות כעת להחליף את מקלדת ברירת המחדל במכשיר. להלן רשימה מקיפה של יישומי מקלדת בגירסה iOS 8 הזמינות כעת להורדה ואף זכו לקטגוריה מיוחדת באפסטור. חברות מובילות כמו Fleksy ו-SwiftKey שהשיקו יישומיהם באפסטור זוכות לפופולאריות רבה. SwiftKey המוכרת באנדרואיד, היא אחת המקלדות החכמות שתכונתה העיקרית היא חיזוי המילה הבאה שהמשתמש רוצה להקליד ומשלימה אותה. ו Fleksy מאפשרת הקלדה עיוורת על סמך מיקום האצבעות והבנת כוונת המשתמש בצורה חכמה יותר, כשלמעשה מייתרת את הצורך במקלדת בהקלדה על המסך. מקלדות אלו תפסו מהר מאוד את הדירוג במקום הראשון ברשימת האפליקציות החינמיות בארצות הברית כשהן עוקפות יישומים כמו Messenger של פייסבוק.

Swiftkey

זמין ב- מחיר- חינם!מפיצה-Swiftkey Ltdגרסה-8 ומעלה להורדה

SwiftKey היא מקלדת אינטליגנטית וחכמה שלומדת מכם ​​ומתאימה את עצמה לסגנון ההקלדה שלכם, כדי להציע לכם תיקון שגיאות אוטומטי סופר מדויק וחיזוי המילה הבאה, שתפחית מכם הקשות בכדי להפוך את ההקלדה לקלה עוד יותר, כולל הקלדה רב לשונית והקלדה בסחיבה מהירה. אחת התכונות שנוספה בiOS 8 היא תמיכה במקלדת צד שלישי, ו-SwiftKey האהובה באנדרואיד לא בזבזה זמן כשאפל חשפה את כוונותיה לפתוח את מקלדת האייפון. שימוש בטכנולוגיות החיזוי הן אלו שהפכו אותה ללהיט במערכת ההפעלה של גוגל, כשהיא מביאה כעת את יכולותיה גם למשתמשי האייפון בצורה מאוד חכמה, הודות לסנכרון בין הפלטפורמות. האפליקציה משתמשת בטכנולוגיית הבינה המלאכותית (AI) כדי להבין את הקשר המשתמש – וכתוצאה מכך מספקת תחזיות מדויקות להפליא ממקלדת שלומדת. כעת, לאחר שמקלדת SwiftKey זמינה כמקלדת ברירת מחדל עבור iOS 8, הזדרזתי להורידה כדי לראות את התכונות המגניבות שלה. כשהיא בעיקר לומדת את סגנון הכתיבה שלכם ומספקת הצעות מה המילה הבאה שאתם רוצים להקליד. כמו גם יש לה תכונה מגניבה- swiping, כך שניתן להקליד ללא הקשה במקלדת.

לאלו מכם שאינם מכירים, SwiftKey פופולארית מאוד באנדרואיד להקלדה בהתאמה אישית מה שמבדיל אותה ממתחרותיה זה מנגנון הזנת טקסט בסחיבה, יכולת הלמידה וחיזוי המילה הבאה, במקום לאתר ולהקיש בלוח המקשים. כך שאתם מחליקים את האצבע על פני המסך ופיצ'ר החיזוי במערכת מנסה להבין מה אתם כותבים. המקלדת אינה מסתמכת רק על אלגוריתם הליבה אלא גם על ההקלדה שלכם בעבר כדי להבין מה צפויה להיות המילה. אתם יכולים להשתמש בחשבונות Google או פייסבוק, המקלדת תמשוך את דפוסי ההקלדה שלכם מהענן. הסנכרון מתבצע לא רק בעת הגדרה הראשונית, אלא כל הזמן כך שתוצאות אלגוריתמי הלמידה שלה משותפים עם כל המכשירים שתקלידו בהם. אם אתם משתמשים חדשים ב-SwiftKey תוכלו ללמד את המערכת בצורה שונה, על ידי מתן גישה לחשבון הפייסבוק, Gmail, טוויטר, Evernote, על מנת שתוכל ללמוד את סגנון ההקלדה הקיים שלכם ולעצב את התחזיות שלה. התוצאה תהייה חוויית הקלדה חלקה על האייפון. בדקתי ומצאתי שאכן יש שיפור באופן משמעותי מהמקלדת של אפל שאף היא עודכנה ושודרגה במערכת ההפעלה iOS 8 כשלמקלדת SwiftKey יתרונות בולטים בהשלמה האוטומטית. ברגע שתתחילו להקליד לא תרצו לחזור למקלדת ברירת המחדל. ואלו הן:

מהירות: חיזוי המילים הבאות בדייקנות מדהימה כך ששליש מהצעות הנכונות הן בדרך כלל הראשונות כשמרבית מהזמן- (84% מהזמן) אתם לא צריכים ללחוץ על יותר משתי אותיות.

דיוק: היישום משתמש בתיקון שגיאות מתקדם, כלומר שגיאות דקדוק ואיות הן נחלת העבר מבחינתכם. ההקלדה עם SwiftKey מייצרת טקסט שניתן לסמוך עליו.

אינטליגנטי: לא רק לחזוי מילות רגילות- הוא לומד תוך כדי ההקלדה וזוכר כיצד אתם כותבים מילים ומשפטים נבחרים עם הזמן, מנוע החיזוי שלו יוצר הבנה דינמית של סגנון הכתיבה שלכם כדי להגביר את הדיוק ומהירות החיזוי.

חיזוי המילים הבאות: מציע חיזוי המילה הבאה על ידי ניתוח ההקשר של המשפט שלכם וקלט, המושגת באמצעות מנוע החיזוי ביישום, הבנוי על מודלי שפה סטטיסטיים שנוצרו בניתוח של מיליארדי מילים בשימוש בטקסט.

למידה דינמית: מאפשר להוסיף מילים חדשות בפשטות, ובכך משלב למידה של סגנון הכתיבה שלכן. זה מעשיר לא רק את אוצר המילים שלכם, אלא גם את הדרך הייחודית שבה אתם משתמשים במילים.

האפליקציה מגיעה בשתי ערכות צבעים בלבד: ניקל אור וניקל כהה, כשגרסת האנדרואיד מגיעה עם הרבה יותר ערכות צבעים. הטכנולוגיה הבסיסית מאחורי SwiftKey היא היכולת המדהימה שלה ללמוד את סגנון הכתיבה שלכם כדי לחזות את המילה הבאה שאתם מתכוונים להקליד, כך שהיא לגמרי קוראת את מחשבותיכם, כמו גם מציעה ביטויים ומשפטים שאתם נוהגים להשתמש בהם. אם תרשמו לתכונת הענן ביישום דרך רשת חברתית כלשהי כמו פייסבוק או גוגל פלוס, האפליקציה תלמד יותר את סגנון הכתיבה שלכם אוטומטית כשהיא מתבססת על סטטוסים ותגובות שכתבתם ברשת החברתית. כמו גם תאחסן כל זאת בענן, על-מנת שתוכלו לסנכרנם על פני מספר מכשירים. תכונת הסחיבה זמינה גם כן ביישום על פני המסך במטרה להבין מה אתם מנסים להקליד ולתקן באמצעות תיקון השגיאות האוטומטי המובנה ביישום. האפליקציה אינה מגיעה עם אמוג'י משלה. אם אתם רוצים להביע את רגשותיכם עם חייכן תצטרכו לעבור למקלדת של אפל. אם אתם מחפשים דרך מהירה יותר להקליד, זוהי מקלדת מצויינת. אמנם דלה בערכות הצבעים. ייתכן שבעתיד האפליקציה תכלול רכישה מתוך היישום שתציע זאת.

יתרונות: מהירה כיפית וקלה, מבינה את ההקשר של מה שאתם כותבים לתיקון כל שגיאות הכתיב אוטומטית וחיזוי המילה הבאה שלכם בדיוק מדהים.

חסרונות: המקלדת בשלב זה אינה תומכת בשפה העברית. אין תמיכה באייפד במחוות Flow- תכונה שבה אתם יכולים לגרור את האצבע על פני המקלדת בכדי ליצור מילים. בנוסף מחוון הפיסוק אינו זמי באייפד. בעת הגישה לסימני פיסוק או סמלים תצטרכו להשתמש במקש 123 בפינה השמאלית התחתונה כדי להגיע לפריסת המקשים החלופית.

Fleksy

זמין ב- מחיר- 3.50 מפיצה-Syntellia, Incגרסה-8 ומעלה להורדה

אחת התכונות החדשות והמגניבות הזמינות בiOS 8 הוא היכולת להגדיר יישומי מקלדת צד שלישי כברירת המחדל באייפון. מקלדת Fleksy מבוססת מחווה צבעונית, מהירה יחסית עבור iOS 8 עם הצעות תיקון שגיאות כתיב אוטומטי. לאחר שתגדירו את מקלדת Fleksy כברירת המחדל, תוכלו לחזור לאפליקציה ולהתאים אישית את המראה. תוכלו לבחור את גודל האותיות כמו גם להשתמש במחוות כדי לגשת לסמלים ומקש רווח. על מנת להשתמש בשפה העברית יש לפתוח היישום ולבחור בהגדרות, גללו מטה הורידו ובחרו את השפה עברית. Fleksy היא אחת המקלדות הראשונות שהותאמו לגירסה החדשה המביאה מהירות מדהימה והתאמה אישית של צבעים ותכונות חדשות ומגניבות להקלדה באייפון ובאייפד. ניתן להתאים אישית את חווית ההקלדה עם ערכות נושא צבעוניים, לבטא את עצמכם עם מעל 800 אמוג'י ומחוות רבות עצמה, להקלדה טבעית יותר בסחיבת האצבע, תוכלו בקלות להוסיף סימני פיסוק, רווחים, למחוק מילים בקלות, מה שמאפשר להקליד בשיטה עיוורת, מבלי להסתכל.

Fleksy זכתה כחוויית ההקלדה המהירה ביותר בעולם עפ"י שיאי גינס. הכוללת הקלדה רב לשונית, התומכת ב-40 שפות כולל השפה העברית. ההקלדה מאוד כיפית ונעימה, מהירה ומדוייקת. כמו כן כוללת מחוות ייחודיות לביצוע פעולות נפוצות. כך לדוגמא, סחיבה ימינה לרווח, סחיבה שמאלה למחיקת מילה, לחיצה על שטח פנוי לסימני פיסוק החלקה פעמיים על שטח פנוי להצגת מספרים, סחיבה מטה בכדי לשנות את הצעת התיקון. כמו במלקדת ברירת המחדל גם כאן על מנת להשתמש במספרים יש להקיש על מקש 123, לחיצה ארוכה על מקש זה, תחזיר את מקלדת ברירת המחדל. למקלדת אמוג'י יש ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש האנטר מצד ימין למטה. ככל שתשתמשו יותר במקלדת זו תגלו עוד מחוות וקיצורי דרך מדהימים.

בגירסה iOS 8 אפל הציבה מספר אמצעי זהירות כשהדאגה העיקרית לשלוט ולפקח על ההקלדה ובכלל זה על המידע ופרטי המשתמש, העשויים להיות מאוחסנים במקום כלשהו ביישום המקורי ואף מועברים לשירות ענן. אפל נוקטת במשנה זהירות בכדי להבטיח שבמקלדות מותאמות אישית לא תתאפשר הקלדה בשדות מאובטחים כמו אלה המשמשים לסיסמאות וכדומה, אלא במקומם יהיו תווים מתחלפים בנקודות המשמשות להסתרת סיסמאות. בעת הקשה בשדות אלה, תעברו למקלדת ברירת המחדל של אפל. באשר לפרטיות המשתמש, מקלדות מותאמות אישית פועלות עם גישה לרשת חברתית מוגדרת כברירת מחדל, אם המשתמש הסכים לכך.יש לאפשר גישה מלאה למקלדות צד ג' המאפשרת למפתחים של המקלדות למסור כל מה שהוקלד באמצעותה, ובכלל זה מידע רגיש, כגון כתובת המגורים שלכם. כל זאת יסונכן לענן SwiftKey Cloud אשר יאחסן את כל המילים החזויות והאישיות של המשתמש שהותאמו ממגוון הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, גימייל ועוד, כשהחשבון יכול לשמש על פני כל הפלטפורמות.

הורדה והגדרת שפה:
כנסו להגדרות ביישום – סמל גלגל השיניים בצידו הימני של סרגל הניווט (לפני כן יש צורך לאפשר גישה מלאה ביישום). בחרו שפה כדי לפתוח את רשימת השפות להורדה, הורידו את השפה הרצוייה. אתם חיבים להיות מחוברים לאינטרנט בכדי להוריד. על מנת לשנות את השפה, פתחו שוב את ההגדרות ביישום ובחרו שפה. הקשו על השפה שברצונכם לקבוע כברירת מחדל (סימן V יופיע ליד השפה שנבחרה). ניתן לעבור בין השפות באופן מהיר ישירות מהמקלדת בסחיבת אצבע שמאלה או ימינה על מקש הרווח. האפליקציה מגיעה עם מקלדת בששה צבעים שונים: שחור, כחול כהה, אפור בהיר,ירוק, ורוד וצהוב. ניתן לפתוח שישה צבעים נוספים תמורת 3.5 ש"ח נוספים. הודות לתיקון שגיאות האוטומטי המקיף, לא משנה במה טעית, היישום יתקן זאת עבורכם. אם המילה אינה מה שהתכוונתם לכתוב, תוכלו לסחוב את האצבע כלפי מטה במקלדת כדי לקבל הצעות מילים נוספות שיופיעו בשורה העליונה.

Fleksy שכאמור נכנסה לשיאי גינס כמהירה ביותר להודעות טקסט על מסך מגע, אינה מטילה ספק במהירות הקלדה המבוססת מחוות סחיבה. המקלדת מכילה 3 שורות, לתפיסת שטח מצומצם של המסך. אם תרצו את מקש הרווח, ומעבר קליל יותר לסימני הפיסוק, החליקו על המקלדת מלמטה להוספת שורה נוספת. שורת מקש הרווח מציגה גם את מקש Shift, ספרות, מחיקה ואנטר. אם יש לכם מקלדות מרובות שהוספתם בiOS , תוכלו לעבור במהירות ביניהם עם Fleksy פשוט על ידי סחיבה שמאלה או ימינה על מקש הרווח. כמו גם תוכלו לעבור למקלדת ברירת מחדל על ידי נגיעה והחזקה של מקש המספרים.אני באמת נהניתי ממקלדת זו. אהבתי את הדרך וסגנון ההקלדה המינימלי.כשלרוב הוסיף את המילה שהתכוונתי להקליד.הקלדה מבוססת מחוות הרבה יותר כיפית, אני עדיין מתנסה בה כדי להכיר את כל המחוות כשמידי פעם אני מתבלבלת אם לסחוב למעלה או למטה. אם אתם מחפשים מקלדת חלופית מהירה, היא יכולה להתאים לכם בהחלט שווה את סכום ההשקעה אם אתם מחפשים דרך חדשה צבעונית ומהנה להקלדה.

TouchPal

זמין ב- מחיר- חינם! מפיצה-TauchPal, Incגרסה-8 ומעלה להורדה

ל- TouchPal יש הרבה תכונות הקלדה סטנדרטיות מבוססות סחיבה כפי שראינו במקלדות צד שלישי הכוללת תכונה המאפשרת לכם לסחוב על הכתוב בשורה העליונה של המקלדת כדי להקליד את המספר המקביל שלה. זה שונה מעט מSwiftKey, שבו אתם מחזיקים ולחצים על אחד המקשים בשורה העליונה כדי להקליד מספר. ברגע שתפעילו את TouchPalתוכלו להשתמש בו כדי לבנות מילים באמצעות מחוות סחיבה בין האותיות המופיעות במילה. האפליקציה בגירסתה הראשונית קורסת המון, לא ניתן לגשת להגדרת שפה, הכוללים יותר מ-70 שפות לא ברור אם השפה עברית נתמכת, סביר להניח שכן. כל הבאגים ידועים למפתחים והם עובדים לשיפורם. מעבר לכך, לא יכולתי לבדוק ולסקור אותה בהרחבה. ללא ספק היא נראית מבטיחה למדיי על פי הסירטונים המקדימים באתר החברה.

כיצד להגדיר?
אפל מאפשרת לכם לבחור מקלדות מצד שלישי כברירת מחדל לאורכה של כל מערכת ההפעלה. לאחר הורדת המקלדת מהאפסטור, תוכלו להוסיפה לרשימת המקלדות. כנסו במכשיר להגדרות -> כללי -> מקלדת -> ביחרו והוסיפו את המקלדת הרצויה מתוך רשימת המקלדות שהותקנו. בחירת אחת מהן תעלה את דף ההתקנה שלה ותהא מוכנה לשימוש בכל האפליקציות שלכם.

סיכומו של דבר:
אחד ההיבטים המתסכלים ביותר של iOS, היא ההקלדה על כל מקש בנפרד באופן מיושן. כשזה איטי יותר, נוטה לטעויות, ולא מנצל את התוכנות החדשות של מקלדות צד ג'. כל המקלדות מהוות תחליף למקדלת ברירת המחדל במכשיר על פני כל היישומים והשירותים כשהן עשירות בתכונות שיסייעו לנו להקליד. ישנן עוד מגוון מקלדות צד שלישי שלא הרחבתי עליהן מכיוון שאינן תומכות בשפה העברית וביניהן: Swype עטורת השבחים, המאפשרת כתיבה באמצעות הזזת האצבע על פני המקלדת בתנועות סחיבה, דבר שמאפשר לכתוב בקלות ביד אחת. בתנועה רציפה אחת על פני המסך, טכנולוגיית הפטנט של Swype המאפשרת למשתמשים שיטות קליטת נתונים במעל 40 מילים לדקה. הכוללת מילון להתאמה אישית של מילים ספציפיות שנבחרו על ידכם. חיזוי המילה הבאה כמו גם דגם שפה אישי הלומד מהשימוש במקלדת שלכם לספק את המילה המדויקות ביותר. תיקון אוטומטי למילים שהוקלדו באופן שגוי ותיקון ביטויים. כך או כך, אנו רק בתחילת הדרך ועוד צפויות להיכנס לאפסטור מקלדות נוספות שיתמכו בשפה העברית. נתקלתם במקלדת מותאמת באפסטור התומכת בשפה העברית שלא אוזכרה כאן? שתפו אותנו.

המקלדת שתומכת בשפה העברית, המומלצת ביותר על-ידי היא: Fleksy Keyboard