Katamba | וידאו סטרימינג בשידור חי

ע״י

אפליקציה ישראלית חדשה מגיעה אלינו בכדי לתת לנו לשדר "על אותו גל" עם החברים והסובבים אותנו, אך שהפעם לא רק דרך שמיעה אלא גם בוידאו בשידור חי.

 

 

תארו לעצמכם שהינכם נמצאים בחופשה במקום הכי יפה בעולם וכל מה שעולה על ראשכם הוא לגרום למשפחה או לחלופין לחברים, מעט קנאה ולהתחיל לשתף עמם בתמונות, בסרטוני וידאו דרך וואטסאפ או אפילו באמצעות שיחות וידאו כגון פייסטיים. נכון לעכשיו כל שיתוף על מיקומכם ועל מעשיכם נעישה באופן פרטני דרך שיחות טלפון או סרטונים בפייסבוק או כל מדיה אחרת, זאת בכדי לגרום לצד השני לתאר מה עובר עליכם באותם רגעים ולמען האמת זה יכול להיות מעט מעייף ומציק. כעת המצב הופך את עצמו במאה שמונים מעלות ואמצעי השיתוף למיניהם הופכים להיות בשידור חי. לא מדובר בטכנולוגיה חדשה לגמרי, אלא כזו שפרצה לתודעה באופן משמעותי בחודשים האחרונים בזכות האפליקציות Meerkat (תוצרת ישראל) ופריסקופ שנרכשה על ידי טוויטר. כעת מגיעה אפליקציה ישראלית חדשה נוספת מאת היוצר של תומר חטב, אשר מגיעה עם רעיון שידור וידאו סטרימינג בשידור חי, במטרה להפוך את חווית השיתוף למעניינת ומהנה יותר.

katamba appלהורדת האפליקציה.

על Katamba
אפליקציית קטמבה תאפשר למשתמש לשדר וידאו למספר צופים במקביל גם אם הם קרובים אליו וגם אם לא, ועוד שמספר הצופים/עוקבים הינו ללא הגבלה. כפי שהספקתם להבין האפליקציה בנויה על עיקרון העוקבים והנעקבים כשלכל אחד יש "תפקיד" משלו, כאשר משתמש שעולה לשידור העוקבים שלו מקבלים מיידית התראת פוש ועוד שהמשדר יכול לראות כמה צופים רכש לעצמו. זאת ועוד, צופים שנכנסים לצפות בשידור עומדת בפניהם היכולת לתקשר עם המשדר באמצעות תגובות המופיעות על גבי המסך. מלבד זאת עומדת ברשות כל משתמש (בין היתר) טבלת "most loved", אשר מוצג בה משתמשים שקיבלו הכי הרבה לייקים וקיבלו ניקוד גבוה. לא פחות חשוב מכך, חשוב לציין כי בשידור הסטרמינג בשידור חי, לא תראו איכויות גבוהות להפליא, זאת כי רזולוציית השידור הינה 320×568 במצב אנכי בלבד ותלויה בסוג הרשת בה מחוברים, אך בהחלט לא מפריע לחווית השידור וכל מה שקורה בתוכו.

ממשק ותפעול
ראשית על כל משתמש יש להרשם בעזרת פרטי השם, שם משתמש נבחר וחשבון מייל או לחלופין מי שכבר התחבר וקיים אצלו שם משתמש יוכל להתחבר. עם ההתחברות המשתמש יגיע אל המסך הראשי אשר הוא מסך תחילת הסטרימינג, אשר תגלו בה באופציה לתחילת השידור והיא "STREAM", עם יכולת נתינת שם לשידור והצגת השידורים ההאנשים שהנכם עוקבים. בנוסף תגלו בתפריט צד ובו תמצאו איזור ובו כל המשתמשים שמשדרים באותם רגעים, איזור חיפוש אנשים, איזור ה- "Most Loved" שציינתי קודם לכן ומידע על האפליקציה.

כמובן שלא שכחתי מהדבר העיקרי, השידור עצמו, המתבטא הן מבחינת המשדר והן מבחינת הצופה כמסך בעל ממשק אינטואיטיבי וקל להבנה. במסך זה המשדר יוכל לראות מי צופה בחוויתו ועוד שהצופה יוכל לראות מצופה יחדיו תוך כדי צפיה בשידור. שני הצדדים יוכלו כמו כן להגיב ולשוחח על גבי השידור באמצעות הודעות בדיוק כמו בהודעות רגילות.katamba app

העיצוב
לפעמים מה שפשוט הוא הכי טוב והכי נוח וזה בדיוק מה שקטמבה הביאה מבחינת העיצוב שלה, פשטות. בכל המסכים תגלו עיצוב שטוח ללא כל התחכמויות וכמובן המותאם לעיצוב המערכת ההפעלה העדכנית של היום, בעלת פלטת צבעים קלילה ונעימה לעין. שלא לדבר על מיקום האלמנטים השונים כמו תמונות המשתמשים והכפתורים השונים על גבי המסך, הנמצאים במקום הנכון.

לסיכום
אפליקציית קטמבה הינה אפליקציה מגניבה שיכולה לחולל כאן קפיצה רצינית בתחום השיתוף וכן בחיבור בין חברים או משפחה. כמובן שכאן ניתן להשתמש גם כן לדברים אחרים כמו פגישות בין אנשים שלא התראו מזה זמן מה ואפילו לדיונים כלשהם. דבר אחד שחסר כאן הוא האופציה לשיתוף וידאו בשידור חי אבל רק לקבוצה מסויימת/סגורה. אין ספק שמדובר במתחרה רצינית ל- Meerkat ולפריסקופ, ובהחלט מגיע למפתח הישראלי שאפו על פיתוח אפליקציה שיכולה להתחרות בצורה מרשימה מול שירותים גדולים יותר.