Mailbox VS Inbox | דו קרב על קליינט המייל הטוב ביותר

ע״י

רוב הסיכויים שאתם מבלים את מרבית זמנכם בקריאה ושליחת דואר אלקטרוני במכשיר הנייד. אם כך איזה קליינט מייל הכי מתאים לכם? הדו קרב מתחיל:

 

 

Mailbox vs Inbox

 

אפליקציית ברירת המחדל למשתמשי iOS של אפל תומכת בחשבונות מרובים אולם די תקועה. האפליקציה אמנם מארגנת הודעות נכנסות, כשיתרונותיה הבולטים הן מהירות וריענון תיבת הדואר הנכנס והודעות פוש באופן ניכר יותר מאשר כמעט כל אפליקציה צד ג' זו כנראה הסיבה שכל כך הרבה אנשים עדיין משתמשים בה. איפה זה נופל? בהתאמה אישית של ההודעות או פריסתן, קביעת תזכורות מותאמות או אם תרצו לשנות את הצבע של… אתם לא יכולים. מאוד חשוב להיות זמינים באימייל, לתת מענה מהיר וקונקרטי תוך שימת דגש לניהול האימייל לבין לתת לאימייל לנהל אותנו ולגזול לנו זמן יקר. אם כך אילו אפליקציות ישפרו את חוויית דואר האלקטרוני בנייד, בהגדרת תזכורות למועד מאוחר יותר?

מכורי דוא"ל התרגשו כאשר גוגל שחררה אפליקציה חדשה, שהיא שדרוג משמעותי לג'ימייל והעתק זהה ל- Mailbox, כשיש ל- Mailbox כמה פיצ'רים שהופכים אותה לאלטרנטיבה טובה יותר. הפיצ'ר העיקרי בשתיהן inbox של Google ו- Mailbox של דרופבוקס הוא החלקה ימינה ושמאלה להעברה ואחסון בארכיון, קביעת נודניק והתזמון הסופר מהיר.

Inbox של גוגל הדור הבא של Gmail, שלא בהכרח תחליפו.

להורדה:

החדשות הגדולות ביותר של גוגל בשנה זו היא לא השקת מכשירי הנקסוס החדשים או גרסת מערכת ההפעלה האחרונה של אנדרואיד אלא יותר קליינט המייל החדש inbox. כשעל פי גוגל, היישום "מאפשר לתיבת הדואר הנכנס לעבוד בשבילכם". בהדגשה רבה לא רק על העיצוב החדש, אלא גם על חווית vמשתמש, כשעל פי רוב יעילה במיוחד עבור משתמשים כבדים של דואר אלקטרוני. האם היא טובה יותר מג'ימייל?

Inbox היא לא בדיוק דוא"ל, ואל דאגה, היא לא באה להחליף את ג'ימייל (לפחות לעת עתה). ג'ימייל תומכת בניהול קטגוריות של מיילים, ובכלל זה קידום מכירות, כספים, חברתיות, מאפשרת למיין ולתעדף המיילים, ובכך מסייעת בניהול המידע ובביצוע פעולות ישירות על כמות של מיילים בעלי מכנה משותף. היא יותר כמו שילוב של ,Mailbox של דרופבוקס ו- Google Now בעצם כ- 90 אחוז מהפיצ'רים זהים ל-Mailbox, היא מתייחסת להודעות נכנסות יותר כמו משימות, אולם כמו Google Now, מוסיפה תזכורות ומידע תלויית הקשר למיקס הזה. אם אי פעם השתמשתם ב- Google Now, בוודאי שמתם לב לכך שהוא סורק את תיבת הדואר הנכנס שלכם על נושאים כמו מספרי מעקב לחבילה ומסלולי טיסה ומודיע על ההתקדמות של החבילה ומצב הטיסה. תכונות אלה עושות דרכן ל- inbox, כמו גם בצורה של Highlights- (הדגשים) האמצעי היעיל באפליקציה המארגן את מה שבאמת הכי חשוב מבחינתכם.

 

 

Inbox הוא טובה יותר בסיווג אוטומטי (למשתמשים פרטיים)

באמצעות הקרסים העמוקים של גוגל לחיפוש, של Google Now, ו-inbox, תיבת הדואר הנכנס די מיומנת בסיווג הדוא"ל ב"חבילות". תיאורטית, זה אמור להקל בעבודה המייגעת ביצירת תוויות וליצור מסננים בכדי למיין את תיבת הדואר הנכנס שלכם. אמנם זו תכונה שימושית למדי לדוא"ל אישי, אם תיבת הדואר הנכנס שלכם חווה מבול של דואר, אותו אתם צריכים לסווג, כמו גם תוספת תכונות שהיו זמינות לאורך זמן בג'ימייל שולחן העבודה כמו packages שסוף סוף מגיע לעולם הנייד, מה שהופך את האפליקציה החדשה לשדרוג משמעותי על פני יישומי דוא"ל מהאסכולה הישנה.

נראה שגוגל רואה את ג'ימייל ו- Google Now כשני שירותים שהם טובים יותר יחדיו. Inbox הוא יישום דואר אלקטרוני חדש זמין עבור מכשירי  אנדרואיד ו-iOS בעל מראה נקי וכרטיסיות של Google Now, המשמש לא רק כיישום דואר אלקטרוני אלא מעבר, בעל ממשק ויזואלי הנוח לצפייה המסייע באיתור הנושאים החשובים ביותר שלכם, מעין גשר שמחבר בין שירותיה השונים של גוגל ובכלל זה את החיפוש של גוגל, Google Now וג'ימייל. (למשתמשי אנדרואיד). האימיילים שלכם קובצו באופן אוטומטי לתוויות כמו "מבצעים", "חברתית" ועוד בגישה חדשה אשר מציעה יותר תוויות כגון כספים, נסיעות, רכישות ועוד.

Inbox  החלה את דרכה לפני קצת יותר מחודש, בדומה ל-Mailbox שהושקה במודל ראשוני של הזמנה והמתנה לקבלת גישה בשירות, כשהגישה אליה נעשית בהזמנה אישית. בשלב זה בעלי חשבון ג'ימייל בלבד יכולים לבקש הזמנה ישירות מהאפליקציה או לקבלה ממשתמשים קיימים. כלומר, אין בשלב זה תמיכה ב-Google Apps,  מרכיבי ליבה אחרים באפליקציה כוללים תזכורות כמו גם סייעת אישית ונודניק. כך לדוגמא אם תגדירו להזכיר להתקשר לחנות לחומרי בניין, Assists יוסיף באופן אוטומטי את מספר הטלפון כמו גם יאמר לכם אם החנות פתוחה. ונודניק- המקום שבו השפעת Mailbox נכנסת: אם הודעה או תזכורת נכנסת בעיתוי גרוע במיוחד, פשוט הגדירו נודניק לטיפול מאוחר יותר. inbox הרבה יותר טובה בחיפוש מיילים ישנים, כך לדוגמא, כשתמונות ומסמכים חשובים מוצגים כתמונה ממוזערת בעת הגלילה בתיבה. בניגוד ל- Mailbox, שבחיפוש אחר שם עסק תציג את אנשי הקשר הקשורים לעסקים, לא רק הודעות עם מילת המפתח עצמה.

 

 

פיצ'רים עיקריים ב-Inbox:

Bundles– (מכנה משותף) האפליקציה מזהה מכנה משותף בהודעות המייל מאחדת ומציגה אותן בתצוגה כחבילה אחת כך לדוגמא, קידום מכירות, כספים, חברתיות, עדכונים, נסיעות מקובצים יחד בחבילה ייעודית שלהם שניתנות לטיפול מהיר יותר בין אם זה לדחותן או לסמנן כמשימות שבוצעו. ניתן גם ליצור מכנה משותף משלכם ולמקם את המיילים בסעיפים ייעודיים אלו.

Highlights– (הדגשים) מקפיד להדגיש את המידע החשוב, המיילים החשובים, וכל נושא אחר. האפליקציה  סורקת את המיילים שלכם ואת המידע החשוב ביותר ובכלל זה פרטי טיסה, מידע על אירוע, קבלות רכישה, תמונות המצורפות ועוד, מבלי שתצטרכו לפתוח את ההודעה. בדרך כלל Bundles ו- ו Highlights פועלים יחדיו כדי לספק את מירב המידע הדרוש לצפייה במבט אחד.

Swipe Away – שימוש בהחלקה המסייע לנהל את הדואר האלקטרוני שלכם מהר יותר. תוכלו לסחוב ימינה לסמן הודעות כמטלות שבוצעו ולארכיון או החליקו את האצבע לשמאל להגדרת נודניק.

Assists, Reminders and Snooze – (מסייעים, תזכורות ונודניק) פיצ'רים הבאים להקל ולהתמקד במשימות החשובות ביותר שיש לכם וצריכות להיעשות לפני הכל. תוכלו ליצור תזכורות משלכם ואם תרצו האפליקציה גם תספק לכם פיסות מידע רלוונטיות להשלמת המשימה המספקות מידע ליצירת קשר כמו גם מציעה קישור בעת ביצוע הזמנת טיסה באינטרנט. ניתן גם להגדיר נודניק לתזכורות לטפל בהם מאוחר יותר, כשיש לכם יותר זמן פנוי. ובכלל זה האפשרות לשייך Snooze  לפי מיקום, לכניסה חוזרת לפי מיקומכם הפיזי.

+כפתור פלוס בצבע אדום בולט הממוקם בפינה הימנית תחתונה יציג את אנשי הקשר איתם קיימתם אינטראקציה רחבה יותר כמו גם אפשרות להגדרת תזכורות, שליחת הזמנות ויצירת הודעה חדשה. המיילים ממויינים לפי ימים, עם מחיצה המפרידה בין הימים עם אופציה להגדיר בפעולה אחת את כל ההודעות של אותו היום כטופלו.

 

mailbox לדחות מה שאפשר ליום מן הימים.

להורדה:

Mailbox שהפכה פופולארית במיוחד בכך שהיא מאפשרת למשתמשים לתזמן הודעות דוא"ל ולהקפיצן בחזרה לתיבת הדואר הנכנס אם הם לא הגיבו בזמן מסוים. בכך מיילים לא נקברים והולכים לאיבוד בערימות המייל שלכם, ומאפשרת ניהול קל ונוח של תיבת הדואר באמצעות מחוות מגע ביד אחת. לביצוע שלוש פעולות עיקריות, האפליקציה מתפקדת לא רק כאפליקציית דוא"ל פשוטה, אלא כסוג של רשימת "מטלות" להודעות דוא"ל. כך למשך ניתן להחליק על ההודעות ימינה למחיקתן או להכניסן לארכיון. או החלקה לשמאל להגדיר תזכורות מותאמות אישית לקריאה מאוחרת יותר. פיצ'ר ייחודי נוסף הוא התגית, המציג את מספר ההודעות בתיבה בין אם הם נפתחו או לא נקראו, על-מנת לערוך סדר בכמות ההודעות, לקבוע סדר עדיפות, על-ידי גרירתן מעלה או מטה, והסרתן מהתצוגה לטיפול במועד מאוחר יותר. כמו גם כוללת תכונות משופרות להגדרת נודניק ומחוות נוספות.

נכון לעכשיו מספקת תמיכה לחשבונות ג'ימייל ו- iCloud. כשמטרתה להביא את היישום לפלטפורמות דואר אלקטרוני אחרות. כלומר, תמיכה בספקי דוא"ל נוספים והתקנים ניידים כמו גם הוספת תכונות חדשות. הגרסה החדשה כוללת גם אינטגרציה חדשה עם Dropbox. העדפות משתמש כוללת הגדרות אוטומטיות לסחיבה, שיסונכרנו עם חשבונות דרופבוקס, כך ניתן לשמר את ההגדרות בכל ההתקנים ופלטפורמות מרובים.

 

לדחות עד מחר, לסוף שבוע הקרוב, או ביום מן הימים.

העדכון הגדול הראשון של האפליקציה מאז שנרכשה על ידי דרופבוקס לפני יותר משנה, כוללת תכונה אוטומטית למחווה חדשה שמנבאת את מה שאתם רוצים לעשות עם ההודעה לפני פתיחתה ומוסיפה אינטגרציה עם חשבונות דרופבוקס, המייעל הטיפול בסחיבה מהירה לארכיון או הזבל, בסריקת שיחות שלמות ובתצוגה כמו בצ'אט, בכך תפסיקו לבהות במיילים שאינכם יכולים לטפל בהם כעת. ומאפשרת לכם להציג את ההודעות במועד מאוחר יותר, ומחזירה אותם לתיבת הדואר הנכנס באופן אוטומטי, כך שתוכלו להתמקד במה שחשוב עכשיו.

Mailbox, שודרגה לאחרונה כך שתוכלו מעתה להדפיס את האימיילים שלכם, לסמנם בכוכב, כדואר זבל או שלא נקראו, בלחיצה על שלושת הנקודות הקטנות בפינה הימנית העליונה של צג השרשור או בתצוגת ההודעה הפרטנית לאפשרויות אלה. כמו גם כוללת תמיכה בהודעות אינטראקטיביות ב- iOS 8. המאפשרת להגדיר נודניק בארכיון הודעות המייל חדש ישירות ממרכז הבקרה מהודעות הדחיפה ( push notifications) תוכלו להחליק לשמאל על ההודעה לבחירת אפשרויות מחיקתה, נודניק ואחסון גם כשהמכשיר נעול. שימו לב שהגדרת נודניק ניתנת לתזמון הדוא"ל בשלב זה רק להופיע שוב "מחר" ללא יכולת להתאים אישית את זמן הנודניק. הגרסה האחרונה הביאה את היכולת למחוק לצמיתות את ההודעות מתיקיות דואר הזבל ואשפה. החברה שנרכשה על ידי דרופבוקס גם חשפה גרסת בטא ציבורית של Mailbox למק.

פיצ'רים עיקריים ב-Mailbox

Auto-Swipe – האפליקציה לומדת מהחלקה שלכם אוטומציה לפעולות נפוצות. בהצעות, כמו "תמיד לסחוב למחיקת דילים יומיים" או "תמיד להחליק לקריאת ידיעות". האפליקציה לומדת את הדפוסים הללו ותבצע את הפעולות האלו באופן אוטומטי.

צירוף קבצים מדרופבוקס– בהקשה על סמל המהדק בהודעה חדשה תוכלו לצרף כל קובץ מחשבונכם בדרופבוקס.

לארגן ולסדר מחדש את ההודעות – סידור מחדש של הודעות ברשימות ותיבות דואר נכנסות קטנות יותר כמו רשימת מטלות. בנגיעה והחזקה של ההודעה ולהעבירה למעלה או למטה.

יותר אפשרויות של מחוות: תוכלו לסחוב למחיקה, הוספה לרשימה, להעביר מהאשפה בחזרה לתיבת הדואר הנכנס ולקבוע תזכורות מותאמות.

Inbox Zero – גישה קצת מחמירה לניהול דואר אלקטרוני שמטרתה שמירה על תיבת הדואר הנכנס ריק (או כמעט ריק) .

 

 

 

 

Inbox VS. Mailbox

ראש בראש, שתי האפליקציות המוצלחות ביותר מתמודדת על הכתר- הדו קרב מתחיל:

 Inbox היא לא אותה תיבת המייל הישנה ג'ימייל, אלא משוכללת יותר והמתחרה העיקרית. כמו גם Mailbox כשקלות השימוש הן פחות או יותר מתחרות על ליבן של המשתמשים לקבלת תו הזהב עבור יישומי דואר אלקטרוני בטלפון החכם שלכם. תכונה אחת של inbox שבאמת עומדת מעל השאר היא "highlights" מבוסס הכרטיסים, שאינו דורש מכם לפתוח את ההודעה לפני שהיא מופעלת, בדומה לכרטיסי Google Now, אתם מקבלים קטע של מידע, ועל בסיס זה תוכלו לנקוט פעולה כלשהי. ייתכן וזה לא נראה חשוב מדי, אבל לכל מי שיש עומס במייל, זה יכול לחסוך בזמן. מלבד זאת, inbox מציעה תזכורות ונודניק. כשיש עוד פיצ'ר מגניב שנבנה בגישה לגוגל חיפוש, (למשתמשי אנדרואיד) שימושי למדי בזמנים- במקום תזכורת להתקשר החיפוש בגוגל יאתר את מספר הטלפון.

ל- Mailbox יש מחוות מצוינות שלומדות מהשימוש שלכם. שימושיות יש לקחת כמובן מאליו, אולם רק חלק מהאפליקציות עושות זאת טוב יותר מאחרות. אחד הדברים המעצבנים ביותר ביישום ג'ימייל הוא הסט הבסיסי למדי של מחוות. בעוד inbox משפרת אותן במעט. Mailbox נותרת בעיניי כאפליקציה עם תמיכת המחוות הטובה ביותר ובכלל זה אפשרויות התאמה אישית. כמו גם תכונה דיי מגניבה של למידה מהמחוות הנפוצות ביותר של המשתמש. Mailbox הוא קליינט המייל המשוכלל שיש כיום, אשר עונה על כל צרכיי ופותרת את כל בעיות הדואר נכנס בפלטפורמה הניידת ושלא כמו inbox, שהושקה עבור iOS על קצה המזלג, עם החסרים המפוארים של Google Now. אולם מאפייניו כקליינט מייל עסקי, זו בחירה מצוינת. כמו גם האפליקציה מסתנכרנת עם כל ההתקנים הניידים ועם המחשבים האישיים כולל Mac ועם חשבונכם בדרופבוקס. ניתן לצרף כל סוג קובץ מחשבונכם לא רק תמונות מהמכשיר.

זה נכון שיש ל-inbox  כמה פיצ'רים מגניבים של- Mailbox אין. ראשית, משתמשים יכולים לתזמן תזכורות בהודעות דוא"ל לפי מיקום. כך לדוגמא, אם תרצו תזכורת של שיחה במייל כאשר אתם בפגישה בארוחת ערב, תוכלו לתזמן להקפיצה בחזרה לחלקו העליון של תיבת הדואר הנכנס, כאשר תגיעו למסעדה. inbox טובה יותר מיישומי דרופבוקס לאנדרואיד ו- iOS, אולם עבור משתמשים עסקיים, Mailbox עדיין נשארת החלופה הטובה יותר. למרות שיפורי השימושיות וערכת התכונות החדשות שהיא מציעה, Inbox יותר מותאמת לשימוש קל יותר מאשר למשתמש העיסקי או משתמשים עם כמות גדולה של מיילים. כמו גם העובדה שכרגע, יכולה לטפל רק בחשבונות דוא"ל gmail.com. אם כי ניתן לצפות שתכלול בעתיד יותר תכונות ידידותיות לעסקים כך שכעת Mailbox לא צריכה להרגיש מאויימת. יש ל- Mailbox כמה פיצ'רים נחמדים למדיי של-inbox אין, וזו הסיבה שאני לא זנחתי אותה. החשובה ביותר,שהיא מספקת סדרה של זמנים להגדרת תזכורות שנקבעו מראש, כמו "בסוף השבוע הזה" ו- "החודש." ל-Inbox, יש עמל רב להזין תאריך מדויק לסוף השבוע, הגוזל הרבה יותר זמן.

בסופו של דבר, שני השירותים דומים למדיי במראה וערכת תכונות. אז אני משאירה בידיכם את ההחלטה מי המנצחת בקרב הזה.

משתמשים באפליקציות נוספות? רוצים להמליץ עליהן? שתפו אותנו בתגובות.

 

מקורות: gmailblogmailboxapp.com
תרגום עריכה ותוספות: Ronit