הפתעה! שוחררה הפריצה לגרסה 8.1.1

ע״י

כשבועיים אחרי שיחרורה של 8.1.1, שוחררה פריצה מלאה, אם כי הפעם לא מדובר בקבוצת ה- Pangu אלא המתחרים שלהם.

 

taig-1024x726

כשאפל שיחררה את גרסה 8.1.1 לפני מספר שבועות קצרים, החברה סגרה עם גרסה זו את פירצת האבטחה שאפשרה את פריצת Pangu, למכשירי האייפון והאייפד על גרסאות 8 השונות וכן על גרסה 8.1. אולם נראה כי תוך זמן קצר התגלתה לה פירצת אבטחה נוספת שאפשרה את הפריצה, זאת כאשר ההאקר iH8sn0w פרסם לאחרונה סרטון בו ההאקר מציג אייפד 3 שרץ על גרסה 8.1.1 כשהוא פרוץ. ואכן בסוף השבוע האחרון שוחררה פריצה מלאה ולא קשורה (Untethered) לגרסה 8.1.1 מכיוון מפתיע למדי. בעוד רבים סברו שהפריצה תגיע מכיוונו של iH8sn0w, או אולי מכיוונם של צוות ה- Pangu שהיה זה שפרץ את גרסאות ה- 8 השונות נראה כי הפעם הפריצה מגיעה דווקא מכיוונם של צוות האקרים סיני המתחרה בקבוצת Pangu שקורא לעצמו TaiG.

כזכור לכם, היה לא מעט בלאגן ברשת באשר לקבוצה הסינית זו, נוסף הכעס על קבוצת ה- Evad3rs, זאת בעקבות המהלך ה״מלוכלך״ שהקבוצה הסינית ביצעו עם הפריצה לגרסאות ה- 7. כאשר קבוצת ה- Evad3rs קיבלה תמריץ לא קטן מהאקרים הסינים בכדי שפריצה זו, אשר לה חיכו בכיליון עיניים, תכלול בתוכה חנות אלטרנטיבית משלהם על שם הקבוצה הסינית (TaiG) אשר תגיע עם תכנים לא חוקיים/פיראטים, במקום חנות הסידיה. עיניין זה הביא להרתעה רבה בעיניי המפתחים השונים וכן בעיניי הסידיונרים השונים, מה שגרם לחברי הצוות ה- Evad3rs להסיר מפריצתם את החנות ה״לא רלוונטית״ הזו. ההאקר MuscleNerd היה מהראשונים לדווח על הנושא חשבון הטוויטר שלו, אם כי הוא מעריך כי השקתה המהירה של הפריצה לגרסה 8.1.1, נובעת מהתחרות בין Pangu לבין TaiG וכי לא מעט כסף מעורב בנושא.

Screen Shot 2014-11-30 at 4.01.08 PM

MuscleNerd גם מייעץ בציוצים שלו לחכות מספר ימים ולא למהר לפרוץ את המכשירים, זאת לאור ההיסטוריה המפוקפקת של TaiG בכל הנוגע למניעי הפריצה וההתנהלות שלהם. כמו כן נראה שלמרות שהפריצה עובדת בצורה טובה על גרסה 8.1.1, מספר משתמשים הפועלים על גרסת הבטא של 8.2, אותה אפל השיקה לפני מספר שבועות ביחד עם כלי הפיתוח של השעון החכם שלה – WatchKit, מדווחים על באגים שונים ומשונים. כך שלמרות ההודעה המשמחת זו, אנו ממליצים לכם להמתין עם ביצוע הפריצה עד להודעה חדשה, המאשרת כי ניתן להתחיל בפעולת הפריצה.

חשוב לציין כי פריצת TaiG מתאימה לכל בעלי מכשיר ה- 4s ומעלה, אייפד 3 ומעלה ואייפוד טאץ׳ דור 5 בלבד. נוסף על כך, טרם נוסף מידע על תאימות במחשבי המק, הפריצה נעישת לעת עתה דרך מערכת ההפעלה השולחנית ווינדוס.