חם בסידיה | Cydia iMpactor

ע״י

כלי חדש וחזק במשמעותו, מאפשר לבצע ״ריסטור״ נקי לגרסה הנוכחית.

 

בשעות הלילה המוקדמות, יוצר ומייסד חנות הסידיה – סאוריק, שחרר אל האוויר כלי חזק ומשמעותי מאוד לקהילת הסידיונרים, ושמו Cydia iMpactor אשר מאפשר לבצע תהליך של unjailbreak, כלומר תהליך של ביטול הפריצה והחזרת המכשיר להגדרות היצרן, כאילו ונעשה ריסטור נקי. אך לא רק! אחד היתרונות העומדים בפנינו בעזרת כלי זה הוא היכולת לביצוע ״ריסטור״ מבלי לשדרג\ לשנות גרסה, דבר המרתיע לא מעט משתמשים, כאשר מופיעות להם בעיות והם מחויבים לבצע שדרוג למערכת שאולי לא ניתנת לפריצה.

 

Untitled-1

 

Cydia iMpactor שוחרר אל חנות הסידיה כבטא ראשונה אשר גרסתו עומדת על 0.9.16 התומך אך ורק בגרסאות iOS האחרונות- 8.3 ו- 8.4. כלי זה מזכיר את השימוש בשירותים שונים כגון סמי ריסטור שהיה פופולארי עוד בגרסאות 7 או בכלי ה- ilex rat, רק שהפעם הכלי החדש נוצר על ידי סאוריק בכבודו ובעצמו, מה שנותן לנו את הביטחון לדבר אמין. על פי דבריו של סאוריק נאמר כי מומלץ וישנו הצורך לבצע גיבוי של המכשיר לפני כל ניסיון, הן בתוכנת האייטיונס והן בשירות הענן – אייקלאוד, וזאת מכיוון ששימוש בכלי יגרום לכל המידע להעלם, כפי שנאמר קודם לכן. כמו בכל ריסטור רגיל/נורמלי, יש לבצע צעדים שונים בכדי להגדיר את מכשירכם עד לתום ההתקנה של המערכת החדשה, לכן גם כאן לאחר השימוש ב- Cydia iMpactor, עליכם לבצע אקטיבציה מחדש ולבצע את כל התהליך הרגיל כולל שימוש בפרטי האפל ID. זאת ועוד, סאוריק מציין כי אסור בשום פנים באופן לנתק את המכשיר במהלך ביצוע ה״ריסטור״ עד תום התהליך של הכלי, זאת עקב החשש לפגיעה במכשיר ובנוסף לוודא כי המכשיר מחובר לרשת האינטרנט וכמובן לא נמצא בחוסר סוללה.

אין ספק שאלו הן חדשות מעולות לקהילת הסידיונרים ועוד שמדובר בפרי עטו של סאוריק, שלאחרונה נתן פוש רציני עם עדכוני הסידיה והכלים השונים והחדשים שהביא אל עולם הג׳ילברייק. לעת עתה, ומהסיבה שכלי זה הינו חדש, מומלץ לא לנסות אותו, לפחות עד שנעדכן ונשחרר מדריך מסודר.