אפל מציגה | קייס סוללה חכם לאייפון

ע״י

מזה שנים נושא הסוללה הוא נושא כאוב עבור משתמשי הסמארטפון בכלל ובפרט האייפון. כעת לראשונה, אפל מציגה קייס עם סוללה למכשירי האייפון 6 וה- 6s.

 

 

iPhone 6 smart case

מאז שמכשירי האייפון הפכו להיות הצלחה מסחרית משמעותית, עולם האביזרים הפריפריאליים עבור ליין המוצרים של אפל הפך להיות עסק משגשג ליצרניות מוצרים פריפריאליים שכאלה. החל מקייסים, נרתיקים, מגינים ועוד. חברות כמו Mophie ודומותיהן ראו הצלחה אדירה בזכות הביקוש הרב לאביזרים פריפריאליים למוצרי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד. נושא אחד שכמעט תמיד היה בעייתי היה חיי הסוללה של מכשירי הסמארטפון. כיום נושא זה הופך להיות פחות בעייתי, הודות למכשירי פאבלט גדולי ממדים שמגיעים עם סוללות גדולות מאוד שמספיקות ליום עבודה מלא (ומעבר), גם בשימוש אינטנסיבי. אולם עם הגדלת המסך באה גם צריכה גדולה יותר מהסוללה. ובעוד מכשירי האייפון פלוס של אפל נהנים מחיי סוללה ארוכים מהרגיל, מכשירי האייפון ה"רגילים" ממשיכים עם אותם חיי סוללה שמספיקים במקרה הטוב לעבודה של יום בשימוש אינטנסיבי. הבעיה היא שכאשר מכשירי הסמארטפון הופכים להיות כלי חיוני (או לפחות שימושי) בחיי היום יום, יותר ויותר, חיי הסוללה הופכים להיות נושא בעייתי. ובעוד הטכנולוגיה מתפתחת בתחומים רבים, דווקא בתחום הסוללות יש את ההתפתחות האיטית ביותר.

כאן נכנסים קייסים עם סוללות מובנות (או סוללות חיצוניות ניידות) שבאים לתת מענה ולהגדיל את חיי הסוללה של מכשירי הסמארטפון. עד כה בעוד אפל הציגה מגוון הולך וגובר של אביזרים פריפריאליים לליין המוצרים שלה, כשהאחרונים שבהם הוא העיפרון והמקלדת החכמה עבור האייפד פרו, כעת החברה מציגה קייס עם סוללה מובנית, ראשון מסוגו עבור מכשירי האייפון שלה, תחת השם: "Smart Battery Case".

הקייס מעוצב בדומה לקייסים האחרים שאפל מציגה למכשירי האייפון שלה, למעט העובדה שבחלקו האחורי יש בליטה (מעין גיבנת) באזור בו נמצאת הסוללה. אפל לא מציינת את קיבולת הסוללה, אולם לאור העובדה שאפל מציינת שהקייס החכם מאפשר תוספת של 20 שעות לצפייה בסרטוני וידאו. או כ- 18 של גלישה ברשת LTE (דור 4), או כ- 25 שעות דיבור, שהרי נראה כי קיבולת הסוללה קטנה מעט מזו של של קייס ה- juice pack air של חברת Mophie שמגיע עם סוללה של 2,750mAh, שמאפשר 22 שעות של צפיה בסרטוני וידאו, או 20 שעות של גלישה באינטרנט (אם כי לא מצוין האם מדובר דרך WiFi או LTE), או 28 שעות דיבור. אך בעוד הקייס של Mophie מגיע בעובי של כ- 15.5 מ"מ – דבר שמעבה את העובי של מכשירי האייפון בקצת יותר מפי 2 – נראה כי הקייס החכם של אפל הוא דק יותר כשהבליטה האחורית שלו נראית דקה יותר מהעובי הכללי של המכשיר בתוך הקייס עצמו.

MGQM2

הקייס מגיע עם חיבור ברק, כך שניתן לחברו לכל מטען רגיל של מכשירי אייפון ו/או אייפד ולדברי אפל ניתן להטעין את האייפון והקייס ביחד כשהמכשיר נמצא בתוכו, אפילו על הדוק אותו אפל מציעה למכירה עבור מכשירי האייפון, וסביר להניח שגם דוקים אחרים יתאימו. בחלקו הקדמי הקייס מכיל חורים מתאימים למיקרופון ולרמקול המובנה של האייפון. בחלקו התחתון כאמור יש מקום למחבר הברק ולחיבור האוזניות/ אודיו ואילו בצידי המכשיר לחצני הווליום והכיבוי/הדלקה מכוסים במעטפת הקייס, כשרק לחצן ההשתק מובלט.

הקייס מגיע ב- 2 צבעים: לבן ואפור פחם – כהה יותר מהאפור "חלל" של מכשירי האייפון, הטאץ' והאייפד. בחלקו הפנימי של הקייס יש מעטפת מיקרופייבר שמגינה על המכשיר, בעוד בחלקו החיצוני הוא עשוי מסיליקון. באופן מעניין אפל יצרה "ציר" גמיש בחלקו העליון של הקייס להכנסה והוצאה נוחה של המכשיר מבלי הצורך להציג את הקייס ב- 2 חלקים, או לפעול באלימות עם המכשיר ו/או הקייס, כפי שקורה לרוב בניסיון ההכנסה וההוצאה של מכשירי הסמארטפון מהקייסים השונים.

MGQM2_AV4

היתרון של הקייס החכם של אפל אל מול קייסים מיצרניות צד ג', הוא העובדה שהקייס עובד באופן מובנה עם מערכת ההפעלה של האייפון, כאשר ניתן לראות ישירות ממסך הנעילה וממרכז ההתראות את מצב הסוללה של הקייס החכם. הקייס מוצע למכירה במחיר של 99$, בדומה למחיר של ה- juice pack air ויהיה מעניין לראות מתי הוא יגיע למשווקים המורשים בארץ. עד אז ניתן לרכוש אותו באופן ישיר מחנות האפלסטור המקוונת של אפל.