+Audioengine A2 | תתכוננו להתרגש

ע״י

בעוד עולם האודיו בשנת 2016 הולך ומתמקד בטכנולוגיה אלחוטית, חברת AudioEngine נשארת נאמנה לאיכות הסאונד ולקונפיגורציה של 2 רמקולי סטריאו מדפיים ואני שמח על כך.

 

הדגם אשר יושב מולי בעוד אני כותב סקירה זו הוא +AudioEngine A2 שהוא העדכון לדגם הקודם AudioEngine A2 שהיה מופלא מכל הבחינות, ובמבט ראשון לא נראה שיש הבדל גדול בין הדגמים אבל התוספת של USB digital-to-analog converter) DAC) מעניקים לכם יכולת לעקוף את האיכות הירודה של הסאונד האנולוגי אשר יוצא מהמחשב שלכם ולהכניס אתכם לעולמות אחרים מבחינת סאונד.

A2_304851_232ac994-07cc-4806-9cea-2ebc7eeb8ae2_grande

אני מוצא את עצמי המון פעמים מול המחשב שזאת הפינה היחידה שבה אני יכול לשבת בשקט ולהתנתק מכל רעשי היום ובאמת להקשיב למוסיקה שאני אוהב, נכנס למשרד בביתי, סוגר את הדלת ומתחיל לנבור ולחפש מוסיקה שתעניין אותי ולכן רמקולים שולחניים מוגברים אותי מרגשים מאד.

עיצוב:
החלק הקדמי של כל רמקול שגודלו 15X10X13 (עומק,רוחב,גובה בהתאמה) כולל וופר אשר עשוי מקוולר בגודל של 2.8 אינץ׳ ו3/4 אינץ׳ טוויטר. החלק האחורי של הרמקול השמאלי כולל את כלל החיבורים (כניסות ויציאות) של המערכת: כניסת RCA, יציאת RCA, כניסת 3.5 מ״מ, כניסת USB וחיבור לכבל חשמל. הגב של הרמקול הימני כולל רק את החיבור לרמקול השמאלי. כל רמקול מגיע עם הכנה לתליה על הקיר במידה וחפצה נפשכם לתלות אותם למרות שאין כמו המראה הנפלא של 2 הרמקולים האלו מצידי המסך.

A2_304852_fbe60c8e-a339-4116-a1f3-c7492a4280be_grande

A2_304854_e07c6e57-06b6-4292-b251-9d16f17ff262_grande

למרות שיש אין ספור שינויים בין הדגם הנוכחי לדגם הקודם השינוי הבולט ביותר הוא כאמור החיבור USB ל- DAC הפנימי של הרמקול. חיבור המחשב דרך החיבור הזה ולא דרך החיבור הסטנדרטי של ה- 3.5 מ״מ אומר שלא תצטרכו להסתמך על ה- DAC או כרטיס הסאונד הגרוע של המחשב שלכם וכל עיבוד הנתונים מאות אנלוגי לאות דיגיטלי מתבצע בתוך הרמקול והתוצאה פשוט מדהימה.

מלבד חיבור ה- DAC ניתן לחבר לרמקולים, רמקול Subwoofer במידה ואתם מעוניינים בבאסים חזקים יותר וכמו כן ניתן לחבר לרמקולים התקן חיצוני כמו W3 אשר ייתן לרמקולים יכולת לנגן מוסיקה אלחוטית.

אז מה מגיע בקופא:

 • רמקול מוגבר +A2 (שמאלי)
 • רמקול פסיבי +A2 (ימני)
 • כבל רמקולים, 2 מטר
 • ספק כח
 • כבל לספק כח
 • כבל אודיו מיני ״1.8 (חיבור אוזניות), 1.5 מטר
 • כבל USB באורך 1.5 מטר
 • שקי מיקרופייבר לרמקולים
 • שק מיקרופייבר לספק הכח
 • שק מיקרופייבר לכבלים
 • מדריך למשתמש
 • קטלוג מוצרים

כלל הכבלים באיכות גבוהה מאד.

A2_304856_fa2cce45-efbb-4794-aeaa-c576db2cc0b9_grande

במידה ואתם מעוניינים למקם את הרמקולים על השולחן בצידי המסך שלכם אני ממליץ לכם לרכוש בנוסף את הסטנדים Audioengine DS1 אשר נותנים לרמקולים בידוד אקוסטי וזווית הטיה של 15 מעלות לכיוונכם על מנת להפיק את המקסימום מבחינת סאונד, כמו כן אני הרגשתי בעת ניגון מוסיקה שאני מקבל באסים הרבה יותר עמוקים ומבחינתי שימוש במעמדים אלו מייתר את הצורך בחיבור רמקול Subwoofer להשלמת החוויה.

Audioengine_A2_red_lifestyle_e67a0fbb-4bc3-4d4b-9c4b-02d453e2f271_grande

ביצועים:
הרמקולים לא מציעים שיפורים ניכרים לעומת הדגם הקודם וזה ממש לא דבר רע ואני שמחתי שהם נשמעים דומים מאד לדגם הקודם של החברה. הסאונד מתמקד בעיקר בתדרים הגבוהים והבינוניים ואני חייב לציין שגם התדרים הנמוכים של הרמקול נשמעים נפלא. כמו בכל סקירת מוצר אודיו אני משתמש באותו הפלייליסט לבדיקת הסאונד על מנת שתהייה לי נקודת ייחוס – אני כאמור משתמש בקבצי Flac באיכות גבוהה. מכיוון שעבר הרבה זמן מאז סקירת מוצר אודיו באתר אני אציין שוב את רשימת השירים איתם בדקתי את הרמקולים – יש לציין כי לא מדובר על כלל הרשימה אלא על דוגמאות כמו כן אני לא אתן סקירה על איכות הסאונד מכל שיר אבל אני אציין שהרמקולים עברו את המבחן כמעט בהצטיינות :

The Persuasions – Frankly A Cappella: מדובר על להקת קאפלה (שירה ללא כלי נגינה) ששרה את שיריו של פראנק זאפה האגדי, דבר מאד מוזר בפני עצמו אבל השיר הזה בא לבדוק את האוזניות בסאונד טבעי בלי כל מיני הפרעות רקע.

Jacky Terrasson – Reach: סגנון גאז’, מדובר על שלישיית פסנתר, האלבום הנ”ל הוקלט בחדר הקלטות קטן כאשר הפסנתר הבס והתופים לא היו קרובים למיקרופון המקליט ולכן ההקלטה נשמעת כאילו אתם בהופעה חיה אבל מאד אינטימית.

Vlatko Stefanovski & Miroslav Tadic – Krushevo : שני נגנים ענקיים על גיטרות אקוסטיות. האלבום הוקלט בחלל אקוסטי ענק ליד אנדרטת Makedonium ב-Krushevo מקדוניה. שמיעת צלילים טהורים וצלולים.

Alexandre Desplat – Birth : הפס קול הזה הוקלט באולפני Abbey Road האגדיים בלונדון היכן שהוקלטו רב אלבומיה של להקת הביטלס. הטראק הזה כולל בתוכו שילוב של חלילי צד וכלי מייתר עם כלי הקשה עדינים ותופים רועמים.

מחיר:
מחיר הרמוקלים הינו 1550 ש״ח ומחירים של המעמדים הינו 169 ש״ח שכאמור אני ממליץ על רכישתם – סה״כ לחבילת סאונד מושלמת למחשב שלכם : 1719 ש״ח – מחיר אומנם לא זול אבל כאמור לא מדובר על רמקולים בסייסים למחשב אלא על מוצר משלים לכלל ציוד האודיו שלכם בבית. את הרמקולים ניתן לרכוש בחנות באתר bambit.co.il  אשר מיובאים לארץ ע״י zurtrade.co.il

את הרמקולים ניתן להשיג בצבעים : לבן, שחור והצבע המדהים שיש לי – אדום!