Glyph Atom SSD | הפתרון המושלם למקבוק ולמקבוק פרו

ע״י

כונני SSD כבר הפכו מזמן לדבר שבשגרה והמחירים שלהם אומנם לא זולים אבל הם הרבה יותר זמינים לרכישה ומהווים אביזר חשוב לכל בעלי מחשב נייד שצריכים מקום נוסף לאחסון אך בעיקר לעבודה שוטפת.

 

 

Atom SSD

לפני כחודש התחדשתי עם מחשב מקבוק פרו 15 אינץ' חדש מדגם ה-2017. כולכם יודעים עד כמה המחשבים האלו יקרים להחריד והשקעתי מעל 10,000 ש״ח אבל לצערי הרב לא יכולתי לשדרג את המחשב בכונן SSD שרציתי בגודל של 1 טרה כי מדובר על תוספת כספית עצומה ולכן הסתפקתי בכונן של 256Gb. אין ספק שמדובר על כוננים סופר מהירים אם לא המהירים ביותר בשוק והם מגיעים למהירויות של 1000Mb|s לכתיבה וקריאה אך שוב המחירים שלהם מאד גבוהים וחיפשתי פתרון אחר שיאפשר לי מצד אחד לאחסן מספיק מידע ומצד שני יאפשר לי לערוך וידאו ב- Final Cut Pro ומוסיקה בכונן נייד ובשביל זה צריך כונן SSD חיצוני בעל מהיריות גבוהות.

Glyph_Atom_I_1024x1024

בחיפושים הרבים שלי ברשת נתקלתי בכונן הנפוץ מכולם של חברת סמסונג מסדרת T3 ו- T5 החדש אבל כבעל מחשב מקבוק פרו שיש בו רק חיבור USB-C חיפשתי כונן עם חיבור מסוג זה ואז ראיתי את הכוננים של חברת Glyph שקיבלו ביקורות מעולות ברשת והחלטתי לבדוק אותם.

חברת GlyphTech היא חברה אמריקאית ותיקה מאד בתחום (מעל 20 שנה) אשר מייצרת ומרכיבה את מוצריה בארה״ב ולא בסין כמו שאר החברות, החברה מייצרת כוננים הן מסוג SSD והן מסוג HDD מכני.

כונן ה- USB-C ה- Atom SSD הוא כונן קטן ומעוצב שמתאים בול לעיצוב התעשייתי של המקבוק פרו והוא נראה ממש כמו מוצר שאפל תכננו לייצר אך מה שמעניין בכונן הזה הוא המהירויות אליו הוא מגיע בכתיבה וקריאה של קבצים גדולים מאד במיוחד בעת שעורכים וידאו.

בזכות הגודל שלו והמהירויות שלו הוא כאמור השותף ההכרחי לכל מחשב מקבוק או מקבוק פרו מהדגמים האחרונים שלהם יש רק חיבור USB-C ומיוחד לכאלו בינינו שנעים עם המחשב הנייד לכל מקום בעולם וצריכים את היכולת לערוך On-The-Go.

Screen Shot 2017-09-23 at 13.07.55

כאמור אחד מהדברים החשובים שיש לקחת בחשבון שרוכשים כונן נייד הוא המהירות של הכונן ונכון יש אפשרויות זולות יותר גם עם חיבור USB-C אך מדובר על כוננים ״מסתובבים״ מה שנקרא, כאלו שנעים באופן מכני ומגיעים למהיריות יחסית נמוכות של כ- 150Mb|s. אין ספק שכל אחד מאיתנו צריך כאלו בנפח אחסון גדול כמו שיש לי בבית כזה בגודל של 4 טרה שנותנים לי מענה לגיבוי ואחסון של ספריית המדיה שלי, אך כאשר מדובר על כונן עבודה שוטפת נדרש כונן מהיר שיודע לספק ולהווות חלופה לכונן הפנימי של המחשב הנייד. כונן ה- Atom שאני רכשתי הוא כונן בגודל של 1 טרה ומבדיקות שעשיתי בעזרת התוכנה הידועה BlackMagic מגיע למהירות של כ- 450Mb|s שהיא מהירות גבוהה מאד. הכונן כולל חיבור של USB 3.1 דור שני אשר מסוגל להגיע למהיריות של עד 10Gbps שהיא מהירות כפולה מכוננים עם חיבור של USB 3.0. אומנם הכונן לא מנצל את כל המהירות, אך לחברה קיים כונן נוסף הבנוי בצורת Raid המגיעה למהירויות עצומות של כ800Mb|s.

הכונן הזה ממש קטן ומעולה לנסיעות, הגודל שלו מזכיר לי את השלט של האפל TV והוא כולל באריזה שלו כבל USB-C ל- USB-C הנותן פתרון מושלם לאנשי המקבוק, חבל רק שהכבל המצורף הוא יחסית קצר באורך של כ- 15 סניטמטר. כמו כן יש על הכונן נורת לד ירוקה אשר דולקת שמחברים את הכונן למחשב ומהבהבת כשאשר הכונן קורא או כותב.

Screen Shot 2017-09-23 at 13.09.35

הכונן עצמו יושב בתוך מארז אלומיניום, כולל חיבור אחד של USB-C ואת הלוגו של חברת Glyph. הכונן מגיע בתוך מארז גומי סיליקוני אשר שומר עליו מנפילות וזעזועים אך ניתן להוציא אותו מהמארז הזה ויש בתחתית שלו פסי גומי קטנים המונעים ממנו להחליק על השולחן במידה ולא מעוניינים לשמור אותו במארז הגומי.

כונן ה- Atom הרגיל מגיע בנפחים של 275Gb ,525Gb ו- 1 טרה וכונן ה- Atom Raid מגיע בנפחים של 1 טרה ו- 2 טרה. הכוננים מגיעים בצבעים שונים כגון שחור, זהב, כסוף ו- Sapce Gray. הכונן כולל בעת הרכישה שלו 3 שנות אחריות. מידע נוסף ניתן למצוא באתר של Glyph.

 הכוננים נמכרים בארץ וניתן להתעדכן באתר זאפ על המחירים העדכניים כאשר מחירם ההתחלתי הינו כ-800 ש״ח.