JayBird Freedom | מי צריך את ה- AirPods?

ע״י

חברת JayBird, חוזרת עם האוזניות הבלוטות’ הקלות והקטנות ביותר עבור הספורטאים שבינינו ואלו שלא, ה- JayBird Freedom בדור 5. בתכנון האוזניות שמו דגש רב על עיצוב ואיכות שמע באוזניות סופר קומפקטיות.

 

 

jaybird-freedom

אין ספק שמחירם הוא על הרף הגבוה אבל אני אקדים ואומר שמדובר על אוזניות פרימיום במחיר הגיוני בהחלט והן שוות כל שקל.

אתחיל עם מה שמצורף בקופסא של האוזניות, חברת JayBird כמו תמיד ידועה בתוספות אשר כלולות באוזניות שלהן אשר כוללות Ear Tips הן מסיליקון והן מספוג ב- 3 גדלים שונים, על מנת להתאים באופן מושלם לכל אוזן ואוזן (מישהו אמר Apple AirPods?) ובנוסף הדבר שבזכותו JayBird מוכרת כל כך והוא התופסנים לאוזניים שגם הם מגיעים בשלושה גדלים שונים בדומה לסדרת ה-X של החברה ובנוסף יש תופסנים שניתן להרכיב על כבלי האוזניות על מנת לקצר אותם לנוחות מרבית בעת ריצה כמובן בהתאם לשיטת הלבישה של האוזניות (מעל או מתחת לאוזן), אני אישית ממליץ מאד להשתמש בתופסנים האלו ובשיטת ההרכבה מעל האוזן לנוחות מירבית ואני יכול לציין שבצעתי אימונים רבים ומסוגים שונים ובשיטה זו האוזניות לא נפלו אף פעם אחת מהאוזן שלי ונשארו קבועים. כמובן שיש את השיטה המסורתית יותר ללבישת האוזניות וזה בדרך המוכרות לכולכם אך חשוב להתאים בצורה מושלמת את הגודל של התופסן אוזן שבו אתם משתמשים לטובת איכות סאונד ובאסים עמוקים יותר.

jaybird-freedom-2

והדבר האחרון שמגיע באריזה הוא נרתיק נסיעה קטן שאומנם לא כולל מגנטים כמו בדגמים הקודמים של החברה אבל הוא כולל 2 פסי מתכת גמישים לפתיחתו וסגירתו של הנרתיק.

האוזניות נגד זיעה אך לא נגד מים, אבל אני יכול להגיד לכם שבשבוע האחרון בחנתי אותן בריצות בגשם והן מתפקדות מצוין.

בהשוואה לאוזניות ספורט אחרות שנמכרות בשוק אתם לא תאמינו עד כמה העיצוב של ה- Freedom קומפקטי וקטן וזאת אחת התכונות האהובות עלי באוזניות האלו במיוחד. ונשאלת השאלה כיצד ניתן להכניס טכנולוגיה וסוללה לתוך אוזניה כל כך קטנה והתשובה היא מחשבה מחוץ לקופסא, חברת JayBird החליטה לנקוט בגישה קצת שונה ולהכניס את מרבית הטכנלוגיה לתוך השלט אשר מחובר לכבל, אומנם בהסתכלות ראשונית נראה שהשלט קצת שמנמן בהשוואה למתחרים באותה קטגוריה אבל הוא לא שוקל יותר בגלל עובדה זאת וזה חשוב. השלט די סטנדרטי עם 2 כפתורי שליטה על הווליום והעברת שירים ולחצן מרכזי אשר נועד לענות לשיחות או להפסיק את נגינת המוסיקה. בחלקו האחורי של השלט נמצאים שקעי הטעינה אשר מתחברים לדונגל יעודי המצורף לאוזניות בשונה מדגמי ה-X אשר טעינתם מתבצעת מהאוזניה הימנית. הדונגל מתחבר בפשטות לשלט ויש בו חכמה גדולה מכיוון שהוא כולל סוללה קטנה אשר יכולה להטעין את האוזניות לשימוש נוסף ללא הצורך לחברו לחשמל. אין ספק שכדאי מאד לשים לב שלא מאבדים אותו כי אין דרך אחרת לטעון את האוזניות וזה מבחינתי החסרון של השיטה.

20160524150357_JaybirdFreedomCompWeb

ואם מדברים על סוללה, חברת JayBird טוענת לשימוש של עד 8 שעות, אך בהסתכלות על המפרט ניתן לראות כי השימוש באוזניות הוא עד 4 שעות ועוד 4 שעות נוספות בשימוש בדונגל אך בבדיקות שאני עשיתי כאשר חיברתי את הדונגל לאוזניות כאשר הן היו על 15% סוללה הצלחתי לקבל עוד כ -5 שעות נוספות של שימוש עד שהאוזניות הפסיקו לעבוד וטעינת האוזניות שוב ל100% לקחו לי כשעה וחצי מסוללה ריקה לחלוטין.

וכעת נעבור לבדיקה החשובה מכולן והיא בדיקת איכות האודיו של האוזניות ואין ספק שכאשר מדובר על בחינה של אוזניות בלוטות', חברת  JayBird עשתה את זה שוב.

איכות הסאונד מדהימה והווליום מגיע לעוצמות שלא ראיתי הרבה זמן באוזניות כל כך קומפקטיות והכל כמובן כאשר מדברים על אוזניות בלוטות' ואני כמובן לא משווה את האוזניות לאוזניות חוטיות מבחינת איכות השמע.

Freedom-Fit

בגלל שמדובר על אוזניות In Ear הן מציעות בידוד קול פאסיבי אשר מצליח למנוע כניסת רעשים מהסביבה שלכם, הבאס הוא מדויק וברמה מספקת לאוזניות כל כך קטנות, גם ה- Mid Range של האוזניות הוא ברור ולא צורם אך קחו בחשבון שהוא לא יהיה מדויק אם תאזינו למוזיקה באיכות סופר גבוהה כמו קבצי Flac אך בהזרמת מוזיקה מאפל מיוזיק שבה אני משתמש באופן קבוע האיכות מדהימה. וכאשר מדברים על נושא האודיו של האוזניות אי אפשר שלא לדבר על האפליקציה הייעודית לאייפון בשם My Sound כאשר בדף הבית של האפליקציה יש כמה מצבים שמורים ומכוונים לבחירה אשר תוכננו ע”י אתלטים בתחומים שונים על מנת לתת לכם חווית סאונד מלאה בהתאם לספורט אותו אתם מבצעים אך זה לא החלק הייחודי של האפליקציה, דרך האפליקציה ניתן לכוון באופן עצמאי את הLow – Mid ואת ה- High של האוזניות ע”י שינוי התדר והשינוי מורגש מאד באוזניות וגם במידה ותחליטו לשים את כלל הכיוונים על מקסימום לא תקבלו צליל אשר מעורבב בדיסטורשיין ואחת היכולות הנחמדות של האפליקציה היא היכולת לשמור את המצבים השונים.

מבחינת טווח אלחוטי אני יכול להגיד שבחנתי את האוזניות בדירה שלי שיש בה כ- 120 מטר רבוע ולא קיבלתי אפילו ניתוק אחד תוך כדי צעידה בבית והשארת הטלפון במשרד שלי.

לסיכום : אין ספק שמדובר על האוזניות הספורט האלחוטיות הטובות ביותר בשוק היום ולכן במידה ואתם נמצאים "על הגדר" בבחירת זוג אוזניות אלחוטיות (רכשתם אייפון 7/7 פלוס לאחרונה?) ואתם מחפשים אוזניות שיפיקו לכם צליל משובח לצד קומפקטיות ונוחות שימוש, אין ספק שאלו האוזניות עבורכם.

את האוזניות ניתן להשיג במחיר מומלץ של 899 ₪ כאשר היבואן שלהן הוא בנדא מגנטיק.