Noke Bluetooth PadLock – המנעול החכם

ע״י

Noke Lock הוא מנעול מהפכני וחכם, שהתחיל את דרכו באתר Kickstarter, והצליח להשאיר בו חותם בקמפיין מוצלח.

Noke-Bluetooth–padlock–_-Firebox-_-girlabouttech.com_

ביום שבת האחרון היה יום שמש נפלא , סוף כל סוף הבן שלי קם מהמיטה בשעה סבירה, והחליט שהיום יוצאים לטיול אופניים. אני, במבט מתעלם מעט אמרתי ״אין בעיה, אמא תקום ונחשוב על זה ביחד״. לא ממש עזרו לי הדחיות, ואחרי שעתיים עמדנו בדלת ארוזים בתיקים קטנים, ומוכנים ליציאה ושוב התחיל המרדף והחיפוש הבלתי פוסקים עבור המפתחות של מחסן האופניים, ויותר מזה את המפתח של מנעול האופניים של בני גיא. לאחר כ-20 דקות נזכרתי שהשארתי את המפתח באחד התיקים בבית. הלכתי להביא את המפתח עם מבט זועף מלווה של אשתי, ומשפט שאומר בגדול ״טוב שלא שכחת את הראש שלך שם…״.

בגדול אשתי צודקת , אני די שכחן ובדיוק בשבילי המציאו את המוצר הנפלא הזה – מנעול ללא מפתח שניתן לפתוח אותו במספר דרכים, ובעיקר עם האייפון שלי.

מנעול הNoke Padlock הושק באתר Kickstarter בחודש אוגוסט שנה שעברה ולמרות שהוא לא מנעול המבוסס על טכנולוגיית Bluetooth היחידי היום הוא משך תשומת לב רבה בעולם הטכנלוגיה בזכות קמפיין מוצלח ביותר בו גויסו מעל 650,000$ אך השאלה הגדולה היא האם מנעול בעלות של כ70$ יתעלה מעל מנעול קומבינציה בעלות של לא יותר מ50 ש״ח במקרה הטוב?

Noke-Bluetooth-Smart-padlock-employs-Nordic-Semiconductor-technology-to-eliminate-keys-or-combinations-and-enable-operation-from-smartphone

מנעול הNoke אשר עשוי מפלדה, מעוצב בדיוק כמו כל מנעולי הקומבינציה שאתם מכירים פרט למנגנון הקומבינציה כמובן כאשר במקומו מתנוסס הלוגו של המנעול. המנעול כבד (כ320 גרם) ובא לתת רושם של מנעול רציני אשר יעשה את העבודה ולא יהיה קל לחתוך אותו או לפרוץ אותו – אין ספק שהמנעול מעוצב בצורה יפה אשר מושכת את העין, עם לוגו וחיווי המראה את מצב המנעול (פתוח/נעול).
המנעול הוא נגד מים בדרוג IP66, ומשתמש בסוללת 2032 אשר אמורה להחזיק מעל שנה, על מנת להחליף את הסוללה כל שנדרש זה לפתוח את חלקו האחורי והדבר נעשה יחסית בקלות.

המנעול כאמור הוא מנעול חכם, וככזה הוא משתמש באפליקציה יעודית הניתנת להורדה מחנות האפליקציות של אפל (המנעול עובד גם עם מכשירי אנדרואיד).
הוספת מנעול לאפליקציה הוא תהליך יחסית פשוט, בעת הרישום המשתמש יישאל על כתובת האימייל שלו ויקבע סיסמה ואת שם המנעול. מתן שמות למנעולים אמור להקל על החיים במידה ויש ברשותכם לא מעט מנעולים בשימוש. במהלך רישום המנעול , המשתמש יכול לבחור אם הוא מעוניין בפתיחה עם שלב אחד או פתיחה בעלת שני שלבים. שלב אחד דורש שהמשתמש יהיה קרוב מספיק למנעול עם מכשיר האייפון שלו בלבד ופתיחה בעלת שני שלבים דורשת גם שימוש באפליקצייה עצמה. בנוסף לאופציות אלו קיימות עוד 2 אופציות נוספות לפתיחת המנעול : Quick Click הנותנת למשתמש לקבוע סוג של קוד מורס בלחיצה על שאקל המנעול או שימוש במתאם מיוחד העולה כ25$ אשר לא דורש טלפון בכלל.

fuz5

 

cb08b4c8effb0785734989fe97923cdf_original

מצאתי שהשימוש במנעול הוא פשוט למדי, כל מה שהייתי צריך לעשות זה להיות קרוב למנעול (אחרי קביעה של פתיחת שלב אחד) וללחוץ על שאקל המנעול כדי לפתוח אותו.
אין ספק שמדובר במנעול חכם אבל מה שיותר חכם זאת האפלקציה שלו, בעזרת האפליקציה ניתן כאמור להוסיף מספר מנעולים ולתת הרשאות למשתמשים נוספים לפתוח את המנעול שלכם, כמו כן ניתן גם לראות היסטוריה המציגה מתי נפתח וננעל המנעול.

מחיר המנעול הוא 69.99$ ובעת קניית 2 יחידות מחירו יורד ל64.99$, ניתן להוסיף כבל ההארכה בעלות של 39.99$ או התקן Bluetooth אשר לא ידרוש שימוש בטלפון נייד בעלות של 24.99$. את המנעול ניתן להזמין באתר החברה. מחיר המשלוח לארץ יעלה לכם בין 4.99$ למשלוח רגיל (עד 21 יום) ועד 30.45$ למשלוח באמצעות FedEx.

לסיכום אני חייב להגיד שאני כחובב גאדג׳טים מושבע מאד מרוצה מהמנעול – הוא יושב בגאווה בחדר האופניים שלנו וגורם לכל דייר להסתכל בקנאה במנעול המוזר הזה שתלוי על אופני הBMX של הבן שלי. בסופו של דבר מדובר במוצר פשוט ואמין, הנותן מענה לבעיה פשוטה.