Bio Inc – Biomedical Plague | רק אל תהרגו את עצמכם, או שכן…

ע״י

אם תמיד רציתם לשחק את הרופא הרע, זה שמציק לפציינט ולגרום לו לסבל רב ואף למוות זה המשחק בשבילכם. ולא, הוא לא לסדיסטים.

 

 

 

bioInc_logo

לפני כמה שנים יצא משחק שלדעתי הוא מחריד בשם Surgeon Simulator, שמאז הוא הגיע כבר לאייפד. מדובר במשחק בו אנחנו משחקים את הידיים של הרופא שמנתח ומטפל באנשים, אבל לא סתם ידיים, כל כפתור או מקש היה אצבע והיה מאוד קל לעשות טעויות מחרידות כמו להוריד לחולה איבר לא נכון, לפצוע אותו ועוד. בהשוואה הזאת דווקא Bio Inc יוצא משחק בסדר. Bio Inc הוא ממחיש מעין חלום בלהות של כל פציינט היפוכונדר, בו הוא נכנס, נדבק בטעות בשפעת ולאט לאט זה מוביל לדלקת כרום המוח ומחלות נוראיות יותר. אם יש לך בעיות עם מחלות כמו סרטן, אבני כליות, ניוון עצמות ועוד, עברו הלאה, זה לא המשחק בשבילכם, וזה בסדר. אם אתם עדיין איתנו ועם ראש פתוח אנחנו יוצאים למסע.

bioInc_pic1

מתחילים עם פציינט במצב לא להיט, יש לו כמו מחלות אבל לא משהו רציני. המשחק מתחלק לשני שלבים, שלב איסוף ה"כסף" נקרא לזה, שיתן לנו לפגוע בחולה מאחורי הקלעים, ושלב "מאחורי הקלעים" בו עוצרים את הזמן ומנסים להעמיס על החולה עוד ועוד מחלות עד שכל המערכות שלו קורסות. של האיסוף הוא חביב אבל חוץ מהתפרצויות של וירוסים ומעבר בין מערכת השונות, כמו נשימה, עיכול, שתן, עצבים ועוד אין פה משהו מעניין. קוריוז קטן הוא במעבר בין המערכות שכאשר הם לאט לאט מתדרדרות רואים את זה פיזית על הבנאדם, מושקע.

bioInc_pic2

שלב מאחורי הקלעים הוא העיקר במשחק ויש פה מעין משחק אסטרטגיה די מתוחכם. השלב הזה מחולק ל-3: מחלות, גורמים מסכמים ושיקום. בכל אחד מהם יש מה לעשות ובשביל לנצח אפילו את השלב הראשון יש לבקר בכולם, עם טוטוריאל די נוח שמשום מה חוזר על עצמו בכל מסך.. בשלב המחלות בוחרים מחלות פיזיות להעניק לחולה, החל משפעת רגילה, שפעת עופות מתקדמת יותר, דלקות מסויימות ניוון עצמות ועוד. אבל גם אם  אספנו מספיק כסף לא נוכל להפעיל את המחלות הכי חזקות כמו "שילשול מתפרץ" (אל תדאגו לא רואים כלום רק שומעים את החולה סובל בכל הפעלת מחלה) בלי שיהיו להם גורמים מסכנים.

בשלב מתחיל של המשחק הצלחתי לגרום כמעט לכל המערכות לקרוס חוץ מהשרירים, לא ביקרתי כמעט בכלל אצל ה"גורמים המסכנים" וגיליתי שהכל שם נעול, ואני חייב לקנות גומרים כמו "גיל 60", "דלקת פרקים" ועוד בכדי לפתוח את המקומות של השרירים ולפגוע גם בהם. למרות שכל המערכות קורסות חוץ מכמה זה משפיע על החולה, אבל לא מספיק מהר. החולה בכל שלב ירגיש שהוא לא בסדר וילך לרופא, אז מתחיל שעון הזמן לתקתק ועובדים על להציל אותו. ברגע הזה אנחנו חייבים לשנס מותניים ולפגוע בו עוד יותר חזק, ואף לשבל את תהליך השיקום כמו עם "שביתת רופאים" (כן, הרגשתי בבית) שמעכבת את התהליך, ועוד לפגיעה ממש כמו "רופא ממש גרוע" שחותך במקום לאיכות ומוריד את תהליך הריפוי ב-10 אחוז.

bioInc_pic3

לסיכום מדובר במשחק די ייחודי שבא להזיק אך גם מלמד על מחלות שונות על הדרך. אם החולה מגיע ל-100 אחוז שיקום לפני שהרגנו אותו, הפסדנו, ואחרי שהמצב ממשיך להידרדר החולה נוסע לחדר ניתוח שם הפעילות אינטנסיבית עוד יותר בהצלתו ועלינו ממש להתאמץ כדי שלא ישוקם. במסך מספר שלבים שבכל שלב החולה בריא יותר או סופרמן, לא צוחק, והוא די מאתגר ומעניק זמן רב של הנאה בלי תשלום נוסף.