Shadowmatic | מה שם נחבא אל הצללים?

ע״י

המשחק שכל כך חיכיתי לו הגיע, האם היה שווה לחכות… כן! כל כך כן!

 

 

Shadowmatic_logoלהורדת המשחק

וואו כמה חיכיתי למשחק הזה. אני חושב שזה המשחק היחיד באתר שכתבתי על ה"בקרוב" שלו פעמיים. הפעם הראשונה שכתבתי  עליו היה בסוף שנת 2013, ואז שוב במאי ב-2014. במאי המפתחים כבר הודיעו שהם יעבדו על המשחק הזה כמה זמן שיצטרכו. והם קיימו כי התוצאה פשוט מדהימה.

Shadowmatic_pic1

אבל אני מקדים את עצמי, כי אתם כבר רואים שהמשחק לא קיבל 5 בהכל. אז למי שלא קרא את הבקרוב, מה זה Shadowmatic? במשחק אתם מנסים לאתר צלליות מפורסמות וגנריות מחפצים שנראים לא קשורים. נניח במסך הראשון נצטרך למצוא ארנב, אבל יש לנו רק אבן מוזרה כזאת, בעזרת האצבעות נצטרך להזיז את האבן, שנמצאת בצד ימין, כך שהצל שהיא תיצור בצד שמאל, יראה כמו ארנב. נשמע פשוט? האמת שכן, עם חלק אחד זה פשוט אבל כבר ב-2 מסתבכים ויש גם 3.

אז מתקדמים מוצאים חפצים. רגע רגע. איזה חפצים? אמרתי ארנב לא? אז זהו ש-Shadowmatic מאתגר בכמה רמות: התמה, הצללית והאוריינטציה. בתמת המסך, נניח בעולם המים נצטרך למצוא צלליות שקשורות למים, כמו סרטנים, הגה של אניה ועוד. המשחק לא יגיד לנו מה הצללית שאנחנו צריכים לחפש אבל אם ממש נתקשה, יש רמזים שעולים כסף שבמשחק. 2 הרמזים הראשונים יתנו כיוון למה שאנחנו צריכים למצוא, הרמז השלישי (יקר משניהם) יגיד את השם של הצללית והרמז האחרון שעולה 8 מטבעות משחק, יגלה את הצללית. אל תדאגו, מצאתי את עצמי משתמש ברמזים לעיתים נדירות למרות שמסך אחד זכור לי לשמצה כך שגם שנשברתי וקניתי את הצללית לא הצלחתי להגיע אליה.

Shadowmatic_pic2

אז איך יודעים בכלל שאנחנו בכיוון אם לא אומרים לנו מה אנחנו צריכים למצוא? או, פה הגאונות של המשחק, ברגע שאנחנו נמצא אוריינטציה נכונה, נניח בחלק אחד, שמתחיל להראות את הצללית המדוברת יופיע אור למטה וישמע צליל קטן שאומר שאנחנו קרובים, ככל שהצללית מתבהרת האורות למטה יתווספו וידלקו חזק יותר וכאשר נמצא את הצללית כמעט בדיוק של 100% (אין אחוזים זה רק עם העין) כל האורות ידלקו ונסיים את המסך. חשוב לציין שכאשר יש יותר מחלק אחד צריך שחלק אחד יהיה באוריינטציה הנכונה ומשחק עם החלק השני יגלה את האורות, לא תמיד זה קל. על כל צללית מקבלים מטבע משחק, אבל יש גם סודות ופתירתם מקנה עוד מטבעות.

האמת פה יש קטע מאוד מעניין. שיחקתי את המשחק באייפד 3 ובאייפון 6 פלוס שלי, ובשניהם היה מאוד מהנה, אבל באייפד גיליתי את הסודות מאוחר יותר. מה זה סוד? נכנסים למסך, נניח מסך האותיות ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים להרכיב משני החלקים שיש מולנו אות, עד פה בסדר. אבל המשחק אומר שיש 2 סודות במסך וכאשר מתחילים לשחק עם החלקים שקיבלנו לא כמו שצריך, או יותר נכון לא לפי האורות הראשיים של האות שנצטרך למצוא מגלים "יעד נוסף", פה המשחק מבריק באמת.

Shadowmatic_pic3

בכל מסך בו יש סודות יש נקודה קטנה למעלה לוחצים עליה ומגלים עוד המון המון צלליות שניתן להרכיב. עכשיו עלינו לדעת אילו צללית מבין הרשימה מסתתרת במסך שמולנו. זה לא קשה כמו שנראה כיוון שהסודות הם לפי הסדר, משמע אם מצאנו את הסודות במסכים הראשונים הם יהיו דלוקים ויהיה יחסית קל לדעת מה הסוד שאותו נצטרך למצוא כעת.

לסיכום משחק מבריק, מהנה, מושך, סיימתי אותו ורציתי עוד, אז הלכתי לאייפון לסיים אותו גם שם. פה הזמן לציין שבאייפון 6 פלוס עם מסך 5.5 אינץ' המשחק עוד איכשהו סבבה, אבל לדעתי במסכים קטנים יותר זה לא יהיה כל כך מהנה, אז אני ממליץ על אייפד ומעלה. לא דיברתי על המוזיקה עוד שהיא מעולה, וכמובן גרפיקת הרטינה המושכת. הסוד של המסך הסופי הוא אחד הדברים הכי מדהימים שראיתי במשחק, אם תגלו אותו במלואו יעוף לכם הסכך. המשחק לא קיבל ציון מושלם כי הוא לא קל ועדיין לא בטוח שיתאים לכל אחד אבל הוא כל כך מהנה, אתם חייבים לתת לעצמכם הזמנות להתאהב בו כמוני.