Yellow House | הבית המסתורי והכמעט מושלם, לאייפד

ע״י

כל כך רציתי לתת למשחק הזה 5 כוכבים, יותר מהכל! אבל לא יכולתי, למה? תקראו ותבינו…

 

 

להורדת המשחק

אם היו קוראים למשחק הזה Episode One, הוא כנראה היה מקבל 5 כוכבים. משחק מושלם לאייפד, עם מחוות משחקיות משתנה, סיפור עמוק מסתורי ומושך, יש פה בכל. חבל רק שזה לא מצויין במשחק עצמו שיש עוד חלקים והמשחק משאיר אותנו עם טעם של עוד, בלי להבין בכלל.

"the beginning of an intriguing storyline" – הרמז היחיד שנותנים מפתחי המשחק לכך שמדובר בסיפור בהמשכים. אני אתחיל ממש ממש מהסוף. סיימתי את ה-Yellow House, וגיליתי לתדהמתי שמדובר בסיפור בהמשכים. כן, השקעתי כ-4 שעות פחות או יותר כי רציתי כל כך להגיע לסוף, והסוף עוד לא נכתב, ממש התאכזבתי. אבל זה ממש לא אומר שהחלק הראשון הוא לא טוב, אלא להפך.

Yellow House_pic3

מה שכל כך מעצבן זה שהמשחק הוא ממש טוב. אם הייתי יודע שזה חלק ראשון הייתי כנראה נותן לו 5 כוכבים. המחיר ממש זול, משחק שמותאם לאייפד כמו כפפה, ואני מת על כאלה, מה עוד אפשר לבקש? טוב אור תתעשת, הבנו זה פרק ראשון מתוך כמה, יאללה מה עם הסקירה? טוב… אז Yellow House מציב אותנו בנעליים של הנרי, שממש כמו הבחור בממנטו יש לו בעיה קשה של זיכרון. לא ממש ברור למה יש לו בעיה של זיכרון, המשחק מתחיל שהנרי נראה שהוא בתוך תא והוא מספר לנו את הסיפור במבט לאחור. אם אני ארצה לנחש אני חושב שהנרי מתחיל בתוך בית משוגעים, אופס ספוילר? לא בטוח… אני אנסה להסביר.

אז הנרי חי בדירה מעופשת עם חתולה שחורה, עד שיום אחד הוא מקבל שיחת טלפון מקולגה שלו שאומרת לו שיש לה הצעה בשבילו ללמד בעיירה פסטורלית מרוחקת, הנרי אורז את הכל ונוסע, אבל לפני כן הוא צריך להיזכר בכמה דברים. כמו שאמרתי יש להנרי בעיה קשה של זיכרון והמטרה שלנו היא לעזור לו איתה. כל סצנה במשחק מבולגנת ואנחנו צריכים לסדר אותו למשהו יחסית הגיוני. המשחק מתנהל בסגנון "מצא את החפץ" כאשר אנחנו נחשפים לסצנה שלמה ויש לנו אפשרות לעשות אינטראקציה עם חפצים מסויימים. מה האינטראקציה? ניתן לבחור חפץ אחר, לגרור עם האצבע לחפץ אחר ואז מסמנים עיגול ומחליפים בין המקומות שלהם. ניתן לעשות אותו דבר ולחבר בין החפצים עם ציור של פלוס על המסך. בחירת חפץ וציור האות Z תגרום לחפץ להשתנות או שהיא תפעיל את החפץ, וניעור האייפד יגרום גם הוא לתוצאה בסצנה.

Yellow House_pic2

המשחק מתחיל בטוטוריאל שהנרי על התקרה והמנורה למטה, לוחצים על הנרי מסמנים קו בין הנרי למנורה עד שגם היא מוארת ומציירים עיגול על המסך, והופ! הנרי והמנורה מתחלפים. לאחר מכן צריך לנער את האייפד ומשום מקום נופל נורת זכוכית, אותו יש לגרור למנורה בצד שמאל ולצייר פלוס, נורת הזכוכית מתחברת למנורה שבצד ואז עם Z ניתן להפעיל אותה. לבסוף משנים מפלצת שעל השולחן שוב עם Z והיא הופכת לחתולה החמודה שלנו. אולי זה נשמע מסובך, אבל מתרגלים מאוד מהר, ותשנו ותחליפו בין חפצים בלי שזה יהיה מורכב.

מה שיפה במשחק זה שהמפתחים כל כך נהנו שמידי פעם הם משנים לחלוטין את המשחקיות. אני לא יהרוס אבל יש משחק שח-מט מאתגר, שאלון ועוד. גם אם לא הייתה נוספת משחקיות חדשה המשחק היה מעולה, עם המשחקיות החדשה זה רק תורם לעניין. אחרי שנשלים סצנה לחלוטין נשמע רעש של תקתוק שעון והסצנה תהפוך מחלון בלהות למשהו מוכר יותר. אחת הסצנות מתחיל עם ראש ענק של חתול באמצע המסך, לאחר שנבעיר אש בתוך החתול (אל תדאיגו אף חיה לא נפגעה במהלך פיתוח המשחק) נגלה שמדובר בעצם באח בוערת.

Yellow House_pic1

לסיכום מדובר במשחק מהנה ביותר, במחיר לא יקר בכלל. חשוב לציין, שוב, שמדובר בחלק ראשון מתוך כמה ושתסיימו את המשחק בתוך יהיה לכם טעם של עוד. הוא לא הכי קשה אבל הוא די מאתגר, והשלב הסופים מאתגר במיוחד, כאשר הוא מפתיע ומשתמש ביכולות של האייפד שלא השתמשו בו בפאזלים האחרים. שווה לרכוש אותה כדי לדעת במה מדובר, אני מאוד נהניתי למרות התסכול העז שחוויתי בסופו.