הרמקול החכם בדרך ל- WWDC?

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל החלה בייצור ההמוני של הרמקול החכם – מבוסס סירי – שיכול להתגלות כבר ב- WWDC, כשבנוסף נראה כי עדכון למקים ולאייפדים אכן יהיה.

 

 

siri-smart-speaker

בחודשים האחרונים השמועות לפיהן אפל עובדת על מוצר שיתחרה ב- Echo של אמזון וב- Google Home עולים ומתגברים כאשר אנליסטים טוענים שאפל עשויה להציג את המוצר ב- WWDC ההולך ומתקרב. כעת דיווח חדש שמגיע מבלומברג, מגלה שאפל החלה בשלב הייצור ההמוני של הרמקול החכם – מבוסס סירי, מה שמחזק את האפשרות שהוא אכן יוצג ב- WWDC, כאשר לאפל אין בעיה להציג מוצרים בקטגוריות חדשות אליהן החברה נכנסת, חודשים לפני השקתם. כך למשל היה עם האייפון שהוצג כחצי שנה לפני השקתו, כך גם היה עם האייפד שהוצג כ- 3 חודשים לפני השקתו וכך גם היה עם השעון שהוצג כ- 6 חודשים לפני השקתו.

לפי הדיווח הערך המוסף של הרמקול החכם של אפל יהיה באיכות הסאונד, זאת הודות לטכנולוגיית סראונד שתתן לרמקול אקוסטיקה טובה הרבה יותר מאשר המוצרים המתחרים כיום בשוק הן מבחינת איכות הסאונד והן מבחינת העוצמה, כשלפי המקורות אפל גם שקלה להטמיע חיישנים שמודדים את האקוסטיקה של החדר בו הרמקול נמצא, כדי לספק את הסאונד האיכותי ביותר ובעוצמה המיטבית בהתאם לחדר. יתרון נוסף שיהיה לרמקול הוא התמיכה והאינטגרציה עם השירותים השונים של אפל, בין אם מדובר באפל מיוזיק, שירות המפות של אפל ושאר השירותים המחוברים ל- iCloud שבשנה האחרונה צומחים מבחינת היקף ההכנסות והרווחים שהם מספקים לאפל באופן מרשים.

בנוסף הרמקול החכם צפוי להיות נתב עיקרי עבור HomeKit, פלטפורמת הבית החכם שאפל הציגה לפני כ- 3 שנים לצד iOS 8, כאשר נראה שאפל שמה דגש הולך וגדל על תחום הבית החכם ו- HomeKit במרכזה. עוד עולה מהדיווח שמי שייצר את הרמקול החכם היא חברת Inventec, המייצרת היום עבור אפל את אוזניות האיירפודס (AirPods) הפופולריות, מה שאומר שיתכן מאוד שהרמקול החכם עשוי לכלול את רכיב ה- W1 שיאפשר צימוד חיבור פשוט ומהיר עם מכשירי ה- iOS השונים.

באופן מעניין הדיווח של בלומברג מגלה שלפי המקורות הרמקול החכם של אפל לא יגיע עם מסך מובנה, דבר שקצת סותר את דבריו של פיל שילר בנושא זה, כשבראיון עימו ציין סגן הנשיא הבכיר באפל לתחום שיווק המוצרים הבינלאומי כי מכשירים המבוססים על קול בלבד, הם שימושים למקרי קצה בלבד, ושבחלק לא קטן מהמקרים המשתמש כן ירצה מסך כלשהו באופן כזה או אחר. באופן מעניין זמן קצר מאוד אחרי דבריו של שילר בנושא, אמזון השיקה את ה- Echo Show – גרסה חדשה למכשיר ה- Echo שמגיעה עם מסך מובנה ומאפשרת בין היתר לבצע שיחות וידאו בפיצ'ר שנקרא על ידי אמזון בשם Drop In. אין ספק שעם מסך מובנה אפל יכולה להשתמש ברמקול החכם/ הנתב הביתי החכם לשימושים כמו שיחות וידאו או אודיו דרך פייסטיים (FaceTime). כמו כן בימים האחרונים אנדי רובין, מי שהיה בין היוצרים של אנדרואיד, השיק חברה חדשה בשם Essential. החברה מציגה עם השקתה 2 מוצרים מעניינים למדי, כשהראשון הוא סמארטפון עם מסך מקצה לקצה המבוסס על אנדרואיד, והשני – המעניין עוד יותר – הוא נתב ביתי חכם היודע להתממשק עם מוצרי בית חכמים, בסגנון של ה- Echo וה- Google Home, הכולל מסך.

בראיון עם רובין, הוא ציין שיש מקרים כמו למשל הצגת כיווני דרך עשויה להיות שימושית הרבה יותר, בתצוגה על מסך, מאשר שהעוזרת הוירטואלית תאמר את הוראות הדרך אחת אחרי השניה.

הצגת הרמקול החכם ב- WWDC עשויה להיות חלק ממקטע שלם לגבי סירי, כאשר יש ציפיות רבות שאפל תשפר את העוזרת הוירטואלית שלה באופן ניכר, זאת אחרי שבשנים האחרונות החברה אומנם הוסיפה לה תמיכה בשפות רבות, אולם לא השכילה לשפר את היכולות הבסיסיות שלה, באופן משביע רצון. בנוסף מתגברים הסיכויים כי אפל תציג ב- WWDC חומרה נוספת בדמות עדכון לליין המקבוק פרו שהושק בחודש אוקטובר האחרון, עדכון למקבוק (רטינה) ולמכשירי האייפד פרו כשבראשם לדגם ה- 10.5 אינץ' השמועתי. בשבועות האחרונים התגברו השמועות בנושא, ולאחרונה האתר הצרפתי Consomac גילה רישום במאגר מידע באירו-אסיה על מכשירים חדשים מבית אפל, כאשר חלקם מסווג תחת iOS 10, המצביעים על עדכון למכשירי האייפד, בעוד חלקם מסווג תחת macOS 10.12. באופן מעניין מוצר נוסף תחת המודל A1843, עשוי להצביע על מקלדת חדשה מבית אפל.

יש לציין שמאז 2013, אפל לא הציגה חומרה חדשה ב- WWDC ונראה כי השנה "בצורת" החומרה באירוע המפתחים של אפל תשבר.

להמשך דיון

 

מקורות: בלומברג ו- Consomac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho