האייפון 8 | יחס מסך לגוף מדהים

ע״י

רינדורים חדשים של האייפון 8 מראים את יחס המסך לגוף של המכשיר, שצפוי להיות מהגבוהים ביותר, כשנראה שאפל אכן תטמיע את Touch ID במסך.

 

 

iPhone-8-Size-Comparison

בחודשים האחרונים נראה כי השמועות סביב האייפון 8 ניסו להבין האם אפל אכן תטמיע את לחצן הבית ואת החיישן הביומטרי – Touch ID, בתוך מסך ה- OLED, כשעד כה לא היה ברור האם אפל אכן הצליחה במשימה הטכנולוגית המאתגרת, בה יצרניות סמארטפון אחרות נכשלו. השמועות סביב הגאלקסי S8 החדש של סמסונג, שמגיע עם מסך ה- Infinity המרשים שמתפרש כמעט מקצה לקצה, ציינו כי סמסונג ניסתה לעשות זאת, אולם לבסוף אחרי מאמצים רבים החליטה לוותר ולהעביר את החיישן הביומטרי לחלק האחורי של המכשיר ולמקמו באופן מאוד לא ארגונומי וחכם לצד עדשת המצלמה. תרשימי CAD ושרטוטים כאלה ואחרים (חלקם נראים אמיתיים וחלק זיוף) הראו שאפל בדקה אף היא למקם את החיישן בחלק האחורי של המכשיר, אולם כעת לאור דיווחים חדשים נראה כי החברה הצליחה.

הדיווח האחרון שמגיע מהאתר EDN מתייחס למקורות ב- TSMC, יצרנית רכיבי ה- Ax וה- Touch ID של אפל, מגלה שאפל אכן הצליחה להטמיע את החיישן הביומטרי בתוך המסך. בנוסף נראה כי אפל גם תציג טכנולוגיית אינפרא-אדום מתקדמת במצלמה הקדמית של המכשיר שתכלול חיישן צפוף פיקסלים שעושה שימוש בטכנולוגיה תלת ממדית שפותחה על ידי חברת PrimeSense הישראלית אותה אפל רכשה ב- 2013, שתאפשר יכולות ביומטריות נוספות כגון סריקת רשתית ו/או סריקת פנים, אם כי עד כה טכנולוגיות אלו התגלו להיות פחות אמינות, מדויקות ומאובטחות מאשר טביעת אצבע. לאחרונה התגלה שפיצ'ר סריקת הרשתית במכשירי הגאלקסי S8 של סמסונג ניתנים לעקיפה בצורה די פשוטה בשימוש בתמונה ברזולוציה גבוהה.

יכולות נוספות של המצלמה הקדמית המתקדמת הזו, יכללו גם אלמנטים של Augmented Reality (או בקיצור AR), אותה אפל חוקרת בשנים האחרונות, דבר שלא נשמר בסתר יותר מדי, כאשר טים קוק עצמו ציין שהוא רואה בטכנולוגיה זו בתור קרש הקפיצה הגדולה ביותר לשנים הקרובות וכזו שתהיה משמעותית בחשיבותה לא פחות מאשר מכשירי הסמארטפון ומולטי טאץ'.

הטמעת לחצן הבית, שהפך במכשירי האייפון ללחצן וירטואלי העושה שימוש בטכנולוגית ה- Force Touch, בתוך המסך עצמו לצד החיישן הביומטרי תאפשר לאפל להציג מכשיר אייפון עם מסך כמעט מקצה לקצה, עם יחס מסך לגוף מהגבוהים, אם לא הגבוה ביותר, בשוק. על פי הנראה מהלך זה יגרום ליחס המסך להשתנות מ- 16:9, בו אפל עושה שימוש כיום ליחס של 18.5:9, הדומה ליחס המסך של מכשיר הדגל האחרון של סמסונג וליחס קרוב לזה של ה- LG G6 שאף הוא מגיע עם מסך כמעט מקצה לקצה.

iPhone-8-Size-Comparison-iDrop-News-9

האייפון 8 ביחס לגאלקסי S8 (מימין) ולגאלקסי S8 פלוס (משמאל)

האתר iDrop News חבר למדליף/ גרפיקאי Benjamin Geskin, שהדליף בשבועות האחרונים מידע רב לגבי האייפון 8, וביחד הם הציגו רינדור מרשים למדי המציג את הגודל של האייפון 8 ביחס למכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס. רינדור זה מתבסס על הדלפות של ממדי האייפון 8 שלפי הנראה יהיו 143.59 מ"מ (אורך) על 70.94 מ"מ (רוחב) ובעובי של 7.57 מ"מ. מידות אלו גדולות בכל אחד מהממדים מאלו של מכשירי האייפון 7 הנוכחיים שמידותיהם עומדים על 138.3 מ"מ (אורך) על 67.1 מ"מ (רוחב) ועובי של 7.1 מ"מ. אלו מגלים שהמכשיר יהיה גבוה יותר אולם גם קצת רחב יותר מהאייפון 7 זאת כדי להכיל את החומרה הדרושה ולאפשר את המסך (כמעט) מקצה לקצה.

באופן מעניין למדי נראה כי בעוד שעד כה, האייפון נמנה בין מכשירי הסמארטפון עם יחס המסך לגוף מהממוצעים (במקרה הטוב), שהרי האייפון 8 עשוי להפוך ולהיות מכשיר הסמארטפון עם יחס המסך לגוף מהגבוהים ביותר, אם לא הגבוה ביותר, כשהוא אפילו עשוי להגיע עם יחס גבוה יותר מזה של הגאלקסי S8 של סמסונג, שהעיצוב והמסך שלו זכו לשבחים רבים בסקירות ברחבי הרשת. עדיין המכשיר יהיה קטן וקומפקטי יותר בגודלו מאשר האייפון פלוס, למרות שגודל המסך שלו צפוי להיות באזור ה- 5.8 אינץ', אם כי יתכן מאוד שחלקו התחתון של המסך יהיה אזור תפעולי בסגנון ה- Touch Bar, מה שיביא את גודל המסך נטו להיות באזור ה- 5.2 או 5.1 אינץ'.

פרטים נוספים ככל הנראה יתגלו בחודשים הקרובים, כאשר נראה שלמרות המאמצים של אפל לשמור על מעטה של סודיות סביב ליין המוצרים שלה, לא מצליח יותר מדי, לפחות לא בתחום החומרה, כאשר בתחום התוכנה אפל מצליחה בינתיים לשמור על סודיות סביב הגרסאות הבאות של iOS, watchOS, tvOS ו- macOS שיתגלו בכנס המפתחים שיתקיים ביום שני הקרוב.

להמשך דיון 

 

מקורות: iDrop News ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho