האייפון 8 | הדלפות ראשונות של רכיבים

ע״י

תמונות שפורסמו ב- Reddit מראות את הפאנל הקדמי והאחורי של האייפון 8, ומאמתות את רינדורי העיצוב ששטפו את הרשת בחודשים האחרונים. נראה טוב.

 

 

iPhone 8 front panel

בחודשים האחרונים Benjamin Gaskin הדליף לרשת מידע לגבי האייפון 8, הכולל תרשימים ורינדורים של מה שנראה כמו מכשיר הדגל הבא בליין האייפונים, שזכה לכינוי "אייפון 8" או "אייפון פרו". תרשימים אלו מגלים שמכשיר זה יגיע עם מסך, שלפי השמועות יהיה מסך OLED מתוצרת סמסונג, שיתפרש (כמעט) מקצה לקצה ובכך עשוי להיות מכשיר הסמארטפון עם יחס מסך לגוף/ פאנל קדמי מהגדולים ביותר בשוק. פריסת המסך מקצה לקצה תתאפשר הודות לכך שאפל צפויה להסיר לחלוטין את לחצן הבית ולהטמיע את חיישן ה- Touch ID בתוך המסך עצמו, או חלק ממנו. השמועות לגבי אפשרות זו היו חצויות, כאשר חלקן טענו שאפל לא הצליחה במשימה המאתגרת הזו, אולם לאחרונה מתגברים הקולות הטוענים שאפל כן הצליחה להטמיע את החיישן הביומטרי בתוך מסך ה- OLED וגם להתגבר פחות או יותר על התפוקות של מסך מתוחכם שכזה.

אולם בעוד אפל הצליחה להטמיע את החיישן הביומטרי בתוך המסך, נראה כי החברה עדיין לא הצליחה להטמיע את המצלמה הקדמית, האוזניה והחיישנים (קרבה ותאורה) בתוך המסך ובהתאם לכך התרשימים של האייפון 8 מראים כי המכשיר יגיע עם מסגרת יחסית קטנה וצרה שתכיל את הרכיבים הללו, בחלק העליון של המסך. כעת תמונות שהוצגו בפורום האייפון של Reddit מראים את פאנל המסך הקדמי של המכשיר שמתאים בדיוק לרינדורים ולתרשימים שהוצגו בחודשים האחרונים ברשת. במידה ומדובר ברכיבים אמיתיים ולא מזויפים, או כאלה שיוצרו בהתאם לרינדורים, אלא ממש רכיבים אמיתיים שמגיעים לפוקסקון לייצור – כפי שמי שהעלה את הפוסט טוען, אזי אלו הן התמונות הראשונות של רכיב כלשהו של מכשיר האייפון 8/פרו השמועתי שעד כה רק נראה ברינדורים או מכשירי דמה.

יש לציין כי העובדה שהמסך של המכשיר ממשיך כלפי מעלה מסביב למסגרת המכילה את המצלמה והחיישנים, יוצרת אתגר לא קטן מבחינה עיצובית עבור אפל, שהרי לא ברור איך החברה תטפל בתפריט העליון של המכשיר – הסטטוס bar – שמכיל במרכזו את השעה כאשר בשני הצדדים ישנם אייקונים עבור דברים שונים.

  • בצד הימני: מד הסוללה (ואחוזי הסוללה), אייקון הבלוטות' (והאבזרים המחוברים כגון אוזניות), אייקון לשעון המעורר (במידה ומוגדר) ואייקון חיווי ל- GPS. בנוסף במידה ומופעל – מופיע גם אייקון לחיווי נעילת סיבוב המסך וכן חיווי למצב Do Not Disturb.
  • בצד השמאלי: מד חיווי הקליטה הסלולרית ושם הספק הסלולרי ומד חיווי קליטת ה- Wifi.
iphone-8-renders-ios-11

רינדור של האייפון 8/ פרו מריץ את iOS 11.

בבטא הראשונה של iOS 11 אפל נתנה רמז לשינויים בסטטוס bar, המתבטאים בהחזרת מד הקליטה הסלולרית לתצוגת העמודות ה"ישנה" והסטנדרטית, זאת אחרי שהחברה שינתה אותם לכדי עיגולים ב- iOS 7. תצוגה זו הופכת את החיווי הסלולרי לקומפקטי יותר ומצמצמת את המקום שהם תופסים, אולם מנגד אפל גם הגדילה במקצת את האייקון של הסוללה, אם כי אולי מדובר בצעד שנועד לגרום למשתמשים להפסיק ולהציג את אחוזי הסוללה אלא פשוט להסתמך על האייקון. דבר נוסף שאפל יכולה לעשות ובקלות לצמצם את המקום בסטטוס bar, הוא להעלים את השם של ספקית הסלולר לחלוטין, דבר שהוא בהחלט מיותר ולא מעניין אף אחד, שהרי המשתמש יודע באיזה חברת סלולר הוא מנוי, ואם לא, אז לא.

התמונות שפורסמו גם מציגות את הפאנל האחורי של המכשיר שנראה דקיק למדי ובהחלט מחזק את השמועות כי המכשיר יגיע עם פאנל אחורי העשוי מזכוכית. הפאנל האחורי שהוצג בתמונה נראה כי הכיסוי לזכוכית, והוא מזכיר מאוד את הרכיב המקביל במכשירי האייפון 4 וה- 4s שכזכור הגיעו עם פאנל אחורי מזכוכית. כמובן שיש לקוות שאפל תשכיל הפעם להשתמש בזכוכית מחוזקת או תרכובת חזקה הרבה יותר, שתמנע מהפאנל האחורי להשבר בקלות במידה והמכשיר נופל, דבר שקרה הרבה מאוד עם מכשירי האייפון 4 וה- 4s.

הפאנל האחורי גם מציג את החיתוך למערך המצלמות הכפולות של המכשיר שבהתאם לשמועות, לתרשימים ולרינדורים נציג מערך אנכי של מצלמות כאשר נורת הפלאש ממוקמת בין 2 העדשות. יש לציין שגרסה 11 מכילה כלי פיתוח למפתחים המאפשרים יצירה ופיתוח של אפליקציות עם תכני "מציאות מועשרת" או "רבודה" המכונים בעגה המקצועית Augmented Reality או בקיצור AR. מספר מפתחים כבר הציגו כמה דברים מעניינים וחביבים בשימוש בכלים שאפל שיחררה להם במהלך WWDC, ונראה כי מערך המצלמות הכפול של האייפון 7 פלוס שיגיע גם למכשירי ה- 8/פרו ולדגם ה- 7s פלוס יגדיל את היקף מכשירי האייפון עם מערך מצלמות כפול, ויאפשר אולי תכני AR נוספים ומגוונים, כאשר אין ספק שאפל עשויה בין לילה להפוך לפלטפורמת ה- AR הגדולה ביותר בעולם, הודות לכלי הפיתוח שהיא סיפקה לקהילת המפתחים שלה, וכן למכשירי האייפון שכבר נמצאים בשוק וימכרו בהיקף נרחב, בעוד פלטפורמות AR מתחרות כמו למשל פלטפורמת Tango של גוגל נמצאת בשימוש רק על 2 מכשירי סמארטפון האחד מבית אסוס והשני מבית לנובו, שבקושי נמכרים.

להמשך דיון

 

מקורות: Reddit ו- iDropNews
עריכה, תרגום ותוספות: natisho