האייפון 8 | ספקיות הרכיבים מדליפות מידע

ע״י

בצעד יוצא דופן, ספקיות החומרה של אפל מדליפות מידע לגבי מכשירי האייפון 8, עם מידע לגבי עמידות למים, עדשות ייעודיות ל- 3D וטעינה אלחוטית ספק קיבולית.

 

 

iPhone 8 render

כפי שראינו לקראת אירוע המפתחים השנתי של אפל (WWDC), נראה כי החברה שיפרה באופן ניכר את מעטה הסודיות סביב הפיתוח של הפלטפורמות שלה, כאשר לקראת WWDC כמעט ולא דלפו פרטים (אולי מספר קטן ביום האירוע ועל ידי אפל) לגבי הגרסאות החדשות של iOS, watchOS, macOS ו- tvOS, וכן בקושי התגלו פרטים ועל אחת כמה וכמה הדלפות ממשיות, לגבי החומרה שהוצגה, למעט שמועות בנושא. אולם צד אחד עליו אפל לא מצליחה להשתלט מבחינת הדלפות המידע, הוא הצד של שרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח, שמדליפה באופן כמעט בלתי נשלט פיסות מידע, תרשימים, סכימות, מכשירי דמה ואפילו חלקים המיועדים לפס הייצור של מכשירי האייפון והאייפד. מה שכן בעוד ההדלפות הללו הן דבר שבשגרה בשנים האחרונות, ספקיות החומרה עצמן לא ממש מתייחסות באופן רשמי לרכיבים כשהן נזהרות מאוד מלהזכיר את שמה של אפל, או את מכשירי האייפון בתור היעד לאותם רכיבים חדשים.

אולם נראה שהשנה משהו השתנה, כאשר בצעד יוצא דופן מספר ספקיות חומרה של אפל החלו לדבר על הרכיבים שהן צפויות לספק, כאשר הן מתייחסות באופן ערטילאי יותר לאפל מבלי להזכיר את שמה של החברה באופן ישיר. שרשרת זו החלה עם חברת Largan Precision המספקת לאפל עדשות למצלמות של מכשירי האייפון והאייפד, שציינה לאחרונה שהיא תתחיל לספק עדשות שיכולות לתפוס תמונות תלת ממדיות (3D) במחצית השניה של 2017, כשכאמור החברה לא התייחסה באופן רשמי ללקוחה/ות שלה, אולם מעצם העובדה שהחברה ידועה בתור ספקית גדולה של עדשות לאפל, כשהעדשות שלה נמצאות במכשירי האייפון 7, ה- 7 פלוס וכעת גם בדגמי האייפד פרו החדשים מעלה את הסבירות כי מדובר באפל באופן משמעותי.

iPhone-8-Concept

עדשות אלו יכולות לתמוך במערך צילום ייחודי שלפי השמועות אפל צפויה להציג במכשירי האייפון הבאים, ובפרט בדגם האייפון 8/ פרו השמועתי. מערך צילום שכזה יוכל לאפשר פיצ'רים חדשים בין אם זיהוי פנים טוב יותר למצלמת ה- FaceTime הקדמית ולאפשר צילום של תמונות סלפי תלת ממדיות, או יאפשר צילום טוב יותר של עומק ובכך ישפר את פיצ'ר הפורטרט שאפל הציגה בדגמי ה- 7 פלוס שעושים שימוש במערך המצלמות הכפול. פיצ'ר נוסף שמצלמות שכאלה יאפשרו באופן תיאורטי הוא זיהוי פנים לשם פתיחת המכשיר מנעילה, אם כי קשה להאמין שאפל תאפשר פיצ'ר שכזה, במיוחד אחרי שהוא התגלה להיות מאוד לא אמין ומדויק במכשירי הגאלקסי S8, אלא אם כן אפל מצאה שיטה ייחודית ושונה שמשפרת את האמינות של הפיצ'ר בעשרות מונים.
אחת הסברות היא שהמצלמה התלת ממדית המדוברת היא למעשה פיתוח של חברת פריימסנס הישראלית שנרכשה על ידי אפל בשנת 2013, ונראה כי מדובר יהיה בפעם הראשונה שאפל תציג שימוש קונקרטי של ממש בטכנולוגיה של פריימסנס מאז הרכישה.

"הדלפה" נוספת ויותר ברורה מגיעה מצד חברת Wistron, המייצרת עבור אפל חלק ממכשירי האייפון והאייפד בשנים האחרונות, כאשר אפל הרחיבה את מערך הייצור והוסיפה את Wistron לצד פוקסקון ופגטרון הוותיקות יותר. ההדלפה התרחשה בפגישה של בעלי המניות של החברה, כאשר המנכ"ל של החברה, Robert Hwang, ציין בפני עיתונאים כי תהליך הייצור של מכשירי האייפון הבאים (ככל הנראה בהתייחסו לאייפון 7s ו- 7s פלוס) לא השתנו באופן ניכר, למעט העובדה שהמכשירים החדשים יגיעו עם עמידות גבוהה עוד יותר למים, וכן יזכו ליכולת של טעינה אלחוטית, כאשר אלו מצריכים שינוי קל (בהקשר של העמידות הגבוהה יותר למים) ובדיקות נוספות (בהקשר של הטעינה האלחוטית). מידע זה מתאים לשמועות לגבי ליין מכשירי האייפון 7s, שצפוי לקבל שיפור בעמידות של המכשירים למים וכן טעינה אלחוטית. יש לזכור כי עדיין לא ברור במה הכוונה כשמדובר בטעינה אלחוטית, כאשר חלק מהשמועות טוענות שאפל תציג טעינה קיבולית "רגילה" בה השעון של אפל וכן מכשירי אנדרואיד רבים ובפרט ליין מכשירי הגאלקסי S של סמסונג תומכים מזה מספר שנים, או שמא מדובר בטעינה אלחוטית של ממש שתאפשר להטעין את המכשיר ממרחק של מספר מטרים ממקור הכוח, זאת בהתאם לפטנטים של אפל בנושא, שהתגלו בשנים האחרונות.

iphone_8_analytics_375x812

פריט מידע נוסף מגיע מהאתר MacRumors המציין כי בשבועות האחרונים התגלו בלוגים של האתר כניסות ממכשירי אייפון לא מזוהים המגיעים עם רזולוציית מסך של 375×812 שהם למעשה אותה הרזולוציה של מכשירי האייפון 7 הרשומים כ- 375×667, מהסיבה שהמכשיר מציין בפני הדפדפן את רזולוציית הבסיס שלו כשזו של מכשירי האייפון 7 היא רזולוציית רטינה של X2, קרי הרזולוציה האמיתית של המסך היא (375×667) כפול 2 = 750×1334. בהתאם לכך אותה רזולוציה חדשה שהתגלתה בלוגים של MacRumors מאששת את הטענות של האנליסט Ming-Chi-Kuo לפיהן האייפון 8/פרו יגיע עם רזולוציית מסך של 1125×2436 – שהיא למעשה רזולוציה של X3 מרזולוצית הבסיס של האייפון 7 (ומתאימה בדיוק לרוחב). משמעות הדבר היא שמדובר באישוש לכך שהאייפון 8/פרו יגיע עם מסך באותו הרוחב של מסך האייפון 7, בעוד האורך (או הגובה) שלו יהיו ארוך יותר בכעוד שליש. Kuo גם טען כי בעוד שטח המסך הכללי של האייפון 8/פרו יהיה כ- 5.8 אינץ', שהרי שטח המסך ה"אקטיבי" יהיה של 5.15 אינץ', כששאר המסך יהיה לתצוגה בלבד, או ישמש לשליטה אולי בסגנון ה- Touch Bar שאפל הציגה במחשבי המקבוק פרו בשנה שעברה.

כל אלו מתחילים להציג תמונה ברורה יותר סביב מכשירי האייפון 8/פרו וכן לגבי ליין האייפון 7s אותם אפל צפויה להציג בחודש ספטמבר – כמנהגה – אם כי יתכן מאוד שמכשירי האייפון 8/פרו יושקו מספר שבועות לאחר מכן, לאור קשיי ייצור הקשורים במסך המתוחכם של המכשיר הכולל בתוכו את חיישן ה- Touch ID.

להמשך דיון

 

מקורות: Nikkei, MacRumors ושוב פעם Nikkei
עריכה, תרגום ותוספות: natisho