האייפון 8 במלוא הדרו

ע״י

מכשיר דמה איכותי של האייפון 8 נותן את המבט הטוב ביותר עד כה לעיצוב של המכשיר וגם למבנה המסך, כשבנוסף רמזים מגלים על טעינה אלחוטית.

 

 

iPhone 8

עד כה ההדלפות והמידע שהגיע לרשת לגבי מכשיר האייפון 8/פרו השמועתי, נתנו מבטים שונים על המכשיר מזוויות שונות, בין אם מדובר על תרשימים וסכימות שהציגו את המידות והעיצוב הכללי, חלקים כמו הזכוכית הקדמית שנתנה הצצה למסך מקצה לקצה או מכשירי דמה שהציגו כיצד המכשיר יראה ביחס למכשיר אייפון קיימים, כמו האייפון 7 ו/או האייפון 7 פלוס. כעת סרטון שפורסם ברשת על ידי Steve Hemmerstoffer המוכר יותר ברשת תחת הכינוי OnLeaks כאשר בסרטון Hemmerstoffer בוחן את מכשיר הדמה מכל זווית אפשרית. כפי שצוין מדובר במכשיר הדמה האיכותי ביותר של האייפון 8 שנראה עד כה, והראשון שנותן מבט מלא לגבי העיצוב של המכשיר וכן גם לגבי המסך עצמו, כאשר מכשירי דמה קודמים לא הראו איך המסך – החלק המשמעותי ביותר במכשיר – נראה, לפחות לא ללא איזה אילתור שעשה שימוש בהדלפה אחרת.

הסרטון למעשה מאשש כי העיצוב של האייפון 8/ פרו הולך להיות דומה מאוד לזה של האייפון 7, כשלמעשה מכשיר הדמה אפילו מגיע בגימור ה- Jet Black המרשים שאפל חשפה בשנה שעברה. מה שכן נראה כי בדומה לאופן בו אפל שינתה את העיצוב של אזור המצלמה האחורית ושל לחצן הבית במכשירי האייפון 7, כך גם האייפון 8/פרו מגיע עם עיצוב שונה באזור המצלמה, עם מערך מצלמות כפול. אולם בניגוד למערך המצלמות הכפול האופקי של האייפון 7 פלוס, האייפון 8/פרו יגיע עם מערך מצלמות כפול אנכי, כזה בו תאורת הפלאש LED תהיה ממוקמת בין 2 העדשות, זאת כאשר עד כה הפלאש היה ממוקם לצד המצלמות בין אם במכשירי האייפון באופן כללי ובין אם במכשירי האייפון 7 פלוס. בנוסף בהתאם לשמועות הפאנל הקדמי של האייפון ישתנה מקצה לקצה (תרתי משמע) הודות למסך שיתפרש על פני (כמעט) כל הפאנל הקדמי ובהתאם לכך לחצן הבית הכה מוכר ואייקוני יעלם לו, כשחיישן ה- Touch ID צפוי להטמע בתוך המסך.

בימים האחרונים בתערוכת המובייל בשנגחאי, קוואלקום בשיתוף עם Vivo הציגו מכשיר אבטיפוס המכיל חיישן טביעות אצבע העושה שימוש בטכנולוגיה הנקראת UltraSonic המאפשרת זיהוי של טביעות אצבע דרך זכוכית ואפילו דרך מתכות קלות כמו אלומיניום, מה שיאפשר להטמיע את החיישן הן במסך והן בפאנל הגב – דבר שהוא נפוץ בקרב מכשירי אנדרואיד. יש לציין כי מדובר באבטיפוס בלבד וכזה שעדיין לא מספק חוויה אופטימלית, עם זמן תגובה של בין שניה ל- 2 שניות עד לפתיחת המכשיר מנעילה. אולם יש עוד זמן עד שקוואלקום תשיק את החומרה הרלוונטית, שתגיע לידיים של יצרניות האנדרואיד לרבעון הרביעי של 2017 וככל הנראה תתחיל להראות במכשירים בתחילת 2018 (תערכות המובייל בברצלונה ונגזרותיה). מה שכן הטכנולוגיה המרשימה של קוואלקום מגלה כי ניתן להטמיע חיישן טביעות אצבע בתוך המסך, אם כי לא ידוע באיזה טכנולוגיה אפל הולכת להשתמש עבור מכשיר האייפון 8/פרו.

דבר נוסף שהסרטון של Hemmerstoffer מגלה הוא את המידות (המקורבות הרי מדובר במכשיר דמה) של המכשיר שהן: רוחב של 71 מילימטר, אורך של 143.5 מילימטר ועובי של 7.5 מילימטר כאשר הבליטה של המצלמות היא בעובי של עוד כ- 1.5 עד 1.7 מילימטר. כשמשווים מידות אלו למידות של האייפון 7 שמגיע ברוחב של 67.1 מילימטר, אורך של 138.3 מילימטר ועובי של 7.1 מילימטר נראה כי מדובר בממדים די דומים מה שמאשש את העובדה שהאייפון 8/פרו יהיה כמעט בגודל של האייפון 7 או כי המסך יהיה גדול הרבה יותר.

דיווח נוסף בהקשר של האייפון 8/פרו מתקשר לשמועות לגבי הטעינה של המכשיר. האנליסט Blayne Curtis מחברת Barclays ציין בדו"ח לקהל המשקיעים שלו כי לפי מקורותיו האייפון 8/פרו יגיע עם מטען של 10W עם רכיב שיאפשר טעינה מהירה הודות לטכנולוגיית USB-C, בדומה לטעינה המהירה שאפל הציגה בדגמים האחרונים של ליין האייפד פרו בגדלים 10.5 ו- 12.9 אינץ'. יש לציין כי מכשירי האייפון 6 ומעלה תומכים בטעינה מהירה (יותר) בשימוש במטעני ה- 12W של האייפדים, אם כי אפל שמה בקופסא מטען של 5W בלבד. בנוסף האתר MacRumors פרסם קובץ שמע חדש שהתגלה בבטא האחרונה של iOS 11 שזכתה לבטא השניה והפומבית שלה בשבוע שעבר. קובץ השמע החדש שנקרא בשם engage_power.caf הוא שונה מקובץ השמע connect_power.caf המוכר אותו משמיע האייפון בעת חיבור לחשמל. הסאונד החדש נותן תחושה שונה והסברות הן שמדובר בסאונד חדש שיהיה קשור לטעינה האלחוטית של האייפון 8/פרו, שלפי השמועות אפל צפויה להשתמש בטעינה זו הן במכשיר האייפון 8/פרו והן במכשירי האייפון 7s וה- 7s פלוס שיושקו לצידו.

יש לציין כי עדיין לא ידוע באיזה "סוג" של טעינה אלחוטית אפל תשתמש. האם מדובר בטעינה קיבולית הדומה לזו שיצרניות אנדרואיד משתמשות בו מזה זמן מה, וכן גם השעון של אפל, או שמע יהיה מדובר בטעינה אלחוטית מלאה ואמיתית שתאפשר להטעין את המכשיר גם מבלי לחבר אותו באופן כזה או אחר לכבל. מכשירי האייפון הבאים צפויים להכנס בשבועות הקרובים לשלב הייצור ההמוני ויתכן מאוד שפרטים נוספים יתגלו, אם כי בסופו של דבר גם החומרה החיצונית לא מגלה את כל הפרטים על מכשירי האייפון.

להמשך דיון

 

מקורות: MacRumors ו- OnLeaks
עריכה, תרגום ותוספות: natisho