גרסה 10.3.3 סוגרת פרצות אבטחה

ע״י

אפל שיחררה את גרסה 10.3.3 אחרי מחזור בטא ארוך למדי, כשהגרסה סוגרת פרצות אבטחה רבות. רוצו לעדכן.

 

 

ios-10.3.3

בשבוע האחרון אפל שיחררה סוף כל סוף את גרסה 10.3.3 לקהל המשתמשים, זאת אחרי שהגרסה הייתה בשלבי פיתוח עוד מחודש מאי האחרון והגיעה עד לכדי גרסת בטא שישית, ששוחחרה לקהילת המפתחים בתחילת חודש יולי. כעת הגרסה שוחחרה לקהל המשתמשים הרחב ונראה כי בעוד הגרסה לא כוללת פיצ’רים חדשים, דבר שלא אמור להפתיע אף אחד לאור המספור של הגרסה, היא כן סוגרת הרבה מאוד פרצות אבטחה ובהתאם לכך מומלץ מאוד לעדכן את המכשירים לגרסה העדכנית, של iOS 10 שככל הנראה גם תהיה הגרסה האחרונה טרם שיחרורה של iOS 11 בסתיו הקרוב.

כאמור 10.3.3 סוגרת הרבה מאוד פגיעויות ברחבי מערכת ההפעלה, החל מאנשי הקשר, הודעות, התראות, שימוש בדפדפן הספארי ועוד כאשר הרשימה היא ארוכה למדי. אולם בניגוד לכל הפגיעויות הללו, אחת מהן היא מסוכנת למדי, כשמדובר בפרצה החבויה בערכת שבבי ה- WiFi של מכשירי האייפון והאייפד מתוצרת Broadcom המאפשרת לתוקף הנמצא בטווח קליטת WiFi להשתלט לחלוטין על מכשיר המובייל, מבלי הצורך להזין ססמא או כל פרט זיהוי אחר. גוגל סגרה פרצת אבטחה חמורה זו, שקיבלה ציון של 9.8 מתוך 10 בסולם החומרה של ארגון הסטנדרטים והטכנולוגיה האמריקאי, בתחילת חודש יולי וכעת הגיע תורה של אפל לסגור את הפרצה, כחלק מעדכון 10.3.3.

הפרצה שזכתה לשם Broadpwn משפיעה על מכשירי אייפון 5 ומעלה, אייפדים מדור רביעי ומעלה ועל הדור השישי של האייפוד טאץ’.

מעבר לכך העדכון גם סוגר פגיעויות במנוע ה- Webkit של דפדפן הספארי ושל דפדפנים נוספים אחרים ב- iOS (כולל כרום) וכן בליבת הקוד (Kernel) של מערכת ההפעלה, כך שבמידה והדבר לא הודגש, רצוי מאוד לעדכן את מכשירי האייפון והאייפד לגרסה האחרונה.

שיחרורה של 10.3.3 צפוי לאפשר למהנדסי הפיתוח של אפל להתמקד בגרסה 11 שנמצאת כבר בגרסת הבטא השלישית שלה/ בטא פומבית שניה, כאשר יש לציין שעד כה מחזור הבטא של iOS 11 היה פחות יציב מאשר מחזורי הבטא של גרסה 9 או 10, כאשר הסיבה לכך נעוצה בשינויים הרבים במערכת ההפעלה הקשורים בפיצ’ר ה- Drag and Drop שמשפיע גם על הספרינגבורד, וכן באפסטור שמקבלת רענון מאסיבי שכמותו עוד לא נראה מאז שחנות האפליקציות הושקה ב- 2008. בנוסף לאור השמועות על אתגרים שצוות הפיתוח של iOS מתמודד מולם, בהקשר למכשירי האייפון הבאים, אין ספק שהשקתה של 10.3.3 תאפשר לאפל להפנות את כל תשומת הלב לעתיד.

עדכון 10.3.3 מלווה גם בעדכון 3.2.3 לשעון, כשבנוסף אפל גם שיחררה את עדכון 10.12.6 ל- macOS.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho