הדלפה למראה של האייפון 8 בחסות… אפל

ע״י

אפל שיחררה את הקושחה של ה- HomePod לקהל המפתחים ונראה שמדובר בטעות שחשפה יותר מדי פרטים לא רק על ה- HomePod אלא גם על האייפון 8.

 

 

iphone_8_glyph

לפעמים אנשים לא לומדים מהטעויות שלהם, והדבר נכון גם לגבי חברות גדולות ואפילו אפל. בעבר החברה זכתה לגלות שגרסאות הקושחה של מכשירי ה- iOS ואפילו המק חושפים פרטים על מוצרים עתידיים, הודות להכנות מוקדמות שהחברה עשתה עבור אותם המוצרים בקוד הקושחה. כך למשל גרסאות מוקדמות של איטיונס כללו תמונות מוקטנות של מכשירי אייפון שעדיין לא הושקו וכו'. הדבר הפך להיות בעיה גדולה עוד יותר כאשר אפל החלה לזרוע גרסאות בטא של הגרסאות שלה לקהילת מפתחים ומשתמשי בטא פומביים, שחרשו את הקוד בקושחות וגילו כל מיני רמזים לפיצ'רים עתידיים במכשירים שעדיין לא שוחררו. אפל למדה מכך והחלה להמנע מהצגת רמזים מוקדמים, כשלפעמים החברה אפילו "עבדה" על המפתחים בכך שהיא שמה קוד מוטעה שנועד להסיח ואפילו לשטות בהם.

אולם נראה שמשהו באפל עשה טעות מרה, כאשר מסיבה לא ברורה, החברה החליטה לזרוע את הקושחה של מכשיר ה- HomePod, שהוצג ב- WWDC וצפוי להיות ה"מענה" של אפל ל- Echo של אמזון. גרסת הקושחה של ה- HomePod חושפת לא מעט פרטים על המכשיר ועל איך שהוא פועל – לפחות מבחינת התוכנה/ מערכת ההפעלה – כאשר לפי המפתח Steve Troughton-Smith החל לעבוד על הקושחה ומצא מספר דברים מעניינים למדי. כך למשל עולה כי HomePod פועל על גרסה מלאה של iOS, שיועדה למכשיר ללא מסך ומשתמשת בתוכנת מעטפת בשם SoundBoard כדי לבצע אינטרקציה עם החומרה של המכשיר המיועדת להציג סאונד איכותי בהתאם למיקום של המכשיר בחדר, ובהתאמה לקירות הסמוכים אליו. בנוסף עולה כי האפליקציות המובנות של ה- HomePod מגיעות עם הקידומת "Air" שככל הנראה נועדה להציג את העובדה שמדובר באפליקציות הפועלות ללא מסך, וכי כרגע אין מנגנון או הכנה לאפליקציות צד ג', כך שנראה שאפל עדיין לא מתכוונת להציג "חנות אפליקציות" עבור ה- HomePod בדומה ליכולות של ה- Echo להטמיע עוד ועוד יכולות דרך אלקסה.

תגלית נוספת היא שה- HomePod תומך בשימושי מוגבלויות שונים, נושא שהוא חשוב מאוד עבור אפל, כאשר אחד הכלים לכך הוא מסך הלדים המובנה בחלק העליון של ה- HomePod שמאפשר את ההצגה של גלי הסאונד הצבעוניים בשימוש עם סירי, שאפל הציגה. בנוסף ישנם 3 לחצנים ייעודיים: לווליום (מעלה ומטה) ולחצן הפעלה ייעודי לסירי. באופן מוזר בחיבור של ה- HomePod לאיטיונס, המכשיר מזוהה בתוך אייפון SE, ככל הנראה כדי למסך עדיין את השימוש במכשיר בין אם במהלך הניסויים החיצוניים שהחברה עושה עם המכשיר או בחיבור שלו לרשתות מחוץ לקמפוס של אפל.

אולם הטעות הגדולה ביותר של אפל היא שהקושחה של ה- HomePod כוללת, ככל הנראה בטעות, רמזים עבים לגבי מכשיר האייפון 8, ורמזים אלו לא נעלמו מעיניו של Troughton-Smith. המפתח המוכשר מצא בסוף השבוע האחרון רמזים לפיצ'רים שמועתיים ובפרט פיצ'ר סריקת/זיהוי הפנים הביומטרית שדווחה בחודשים האחרונים, בדמות תוספת למסגרת ה- BiometricKit המהווה את הבית לחיישן הביומטרי Touch ID, בשם FaceDetect המצביעה על יכולת חדשה של זיהוי פנים המזהה האם הפנים קרובות מדי או רחוקות מדי מהמצלמה, או במידה ויש יותר מפרצוף אחד שנתפס בחיישן. מאפיינים אחרים מגלים על קיום יכולת של חיישן אינפרא אדום אף הוא ב- BiometricKit המצביע על כך כי החיישן צפוי לשמש עבור זיהוי ביומטרי, אם כי אין מניעה לשימוש של החומרה גם לצילום בתנאי חושך/תאורה קשים.

אולם האקדח המעשן הוא האיור של מכשיר אייפון במסומן תחת הקוד D22, שנראה זהה לכל ההדלפות של האייפון 8, ומגלות מסך המתפרש מקצה לקצה על פני הפאנל הקדמי של האייפון, העוטף את האוזניה הכוללת לצידה מספר חיישנים שונים (תאורת סביבה, מצלמת ה- FaceTime, קרבה) שככל הנראה יכללו במכשיר האייפון 8 גם את חיישן האינפרא אדום.

לא ברור מי החליט להשיק את הקושחה של ה- HomePod למפתחים, במיוחד כאשר המכשיר לא צפוי להגיע לידיים של הקהל לפני חודש דצמבר, כשיתכן מאוד שמסיבה זו הוטמעו בקושחה שלו מספר רמזים "עבים" לגבי האייפון 8 השמועתי, שצפוי להגיע עם תג מחיר גבוה יותר של מעל ל- 1000$. בנוסף מעצם העובדה שה- HomePod יגיע רק בעוד כ- 4 חודשים, הקושחה צפויה לעבור עוד שינויים ושיפורים ולכן השקתה זמן יחסית ארוך טרם השקת המוצר, שגם כך לא נראה שיגיע עם תמיכה למפתחי צד ג' תמוהה ביותר, ומעלה את האפשרות שאולי מדובר בהדלפה מכוונת מצידה של אפל, אם כי הסיכויים לכך נמוכים.

להמשך דיון

 

מקור: Steve Troughton-Smith
עריכה, תרגום ותוספות: natisho