אייפון חדש ב- 3 דגמים, 3 דגמים לאייפון חדש

ע״י

גל הדלפות של מכשירי דמה מציג את ליין האייפון הבא שצפוי לכלול 3 דגמים חדשים: 7s, 7s פלוס ואת האייפון 8/X השמועתי. האמנם?

 

 

iPhone line 2017

השמועות ספק הדיווחים לפיהם אפל תציג 3 מכשירי אייפון חדשים בחודש ספטמבר הקרוב, אינם חדשים ולמעשה הם החלו להגיע זמן קצר אחרי ההשקה של ליין מכשירי האייפון 7. מאז כמובן רוב השמועות והדיווחים התמקדו סביב מכשיר האייפון שיגיע עם עיצוב חדש של מסך OLED שיתפרש (כמעט) מקצה לקצה, המכונה "האייפון 8" או "האייפון X" או "האייפון פרו". בינתיים כל עוד אפל לא השיקה את המכשיר ונתנה לו את השם באופן רשמי, כל שלושת השמות מתקיימים באופן מקביל באופן מאוד שרודינגרי. אולם בעוד המכשיר הזה זוכה לרוב תשומת הלב, כאמור אפל צפויה להציג 3 דגמים חדשים של אייפונים, ולאור העובדה שהאייפון 8/X/פרו יתומחר במחיר גבוה יותר ויגיע בזמינות נמוכה יותר – לפי הדיווחים – נראה כי כל שלושת המכשירים בליין צפויים להמכר בצורה די מרשימה, כמיטב המסורת של אפל שהצליחה למכור יותר מכשירי אייפון 5c "זולים ופלסטיקיים", מאשר שיצרניות אנדרואיד מובילות הצליחו למכור מכשירי דגל.

אולם בעוד נראה שיש לא מעט מידע לגבי החומרה והעיצוב של האייפון 8/X/פרו, מעט מאוד ידוע לגבי מכשירי האייפון 7s הצפויים ללוות אותו. הדבר היחיד שהתגלה עד כה הוא מידע הטוען כי אפל תציג בכל דגמי האייפון של 2017 תמיכה בטעינה קיבולית, הידועה בשם השגוי "טעינה אלחוטית". כעת החלו להתגלות פריטי מידע המאששים את הטענה הזו, כאשר הראשונה היא תמונה שלפי הטענות צולמה על ידי עובד פוקסקון של תרשים ה- EVT של האייפון 8/X1פרו המראה את מערך החומרה של המכשיר (על חלונות XP). תמונה זו מציגה אזור ייעודי שנראה כמו משטח קיבולי לטעינה, וכאמור היא מאששת את השמועות לתמיכה בטעינה קיבולית בדגם הדגל של ליין האייפון הקרב ובא. זמן קצר לאחר פרסום התמונה הזו, נחשפו תמונות ואפילו סרטון (הודות לסוני דיקסון האוסטרלי) המציגות מכשיר דמה של כביכול האייפון 7s פלוס. תמונות וסרטון כמובן זהו לתהודה רבה ברשת, במיוחד לאור השוואתן למכשיר האייפון 7 פלוס.

ההבדל הבולט ביותר הוא שמכשיר הדמה של ה- 7s פלוס מגיע עם גב זכוכית ולא גב אלומיניום, אלמנט שמחזק את השמועות לגבי טעינה קיבולית "אלחוטית", זאת לאור העובדה שמתכת חוסמת את הטעינה הקיבולית, מה שמצריך שימוש בחומר אחר בין אם זכוכית או קרמיקה – בה אפל משתמשת בשעון עבור הטעינה הקיבולית שלו. שינוי נוסף שניתן להבחין בו הוא עידון נוסף של קו האנטנות המובנות, אפילו עוד יותר מזה שאפל עשתה עם העיצוב של האייפון 7 וה- 7 פלוס. מעבר לכך לא ניתן לראות שינויים – לפחות ויזואליים – נוספים במכשיר בהשוואה שלו לדגם ה- 7 פלוס, אולם 2 השינויים הויזואליים הללו כאשר האחד הוא בחומר של פאנל הגב והשני הוא בעיצוב (גם אם קטן) של פסי האנטנה מעלים השערה כי אפל לא תקרא למכשירים הללו בשם "7s ו- 7s פלוס", שמות שהיו שמורים עד כה למכשירי אייפון שהגיעו עם עיצוב זהה לזה של הדגמים הקודמים, למעט שיפורים קלים במידה והם היו חיוניים. כך למשל אפל שינתה את תצורת האנטנות בדגם ה- 4s כדי לתקן את אנטנגייט, ובדגמי ה- 6s השתמשה בחיזוק במבנה המכשיר וכן באלומיניום מסדרת 7000 כדי לפתור את בנדגייט.

במקביל להדלפות אלו, האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI, עדכן את התגובה הרשמית שלו לגבי השקת ליין האייפון כאשר כעת האנליסט טוען שאפל תשיק את כל 3 דגמי האייפון החדשים בספטמבר בהתאם לחלון ההשקה הרגיל של אפל, אם כי האייפון 8/X/פרו יגיע בזמינות נמוכה מאוד כשאפל תייצר בין 2 ל- 4 מיליון יחידות בלבד עד סוף חודש ספטמבר. בנוסף Kuo ציין כי האייפון 8/X/פרו יגיע בתצורה של 3 צבעים בלבד והם: שחור, לבן כסוף ונחושת שהם סטייה כמובן מ- 6 הצבעים בהם מגיע ליין האייפון 7 כיום הלוא הם: שחור, שחור Jet, לבן-כסוף, זהוב, זהוב וורוד ואדום. במקביל לכך הודלפו תמונות של מכשיר דמה של האייפון 8/X/פרו המציג את צבע הנחושת שנראה כמו שילוב של הצבע הזהוב והזהוב הוורוד. דבר נוסף שניתן לשים לב אליו הוא שהצבע השחור נראה כמו שחור Jet, אם כי הסיבה לכך היא ככל הנראה גב הזכוכית של המכשיר.

iPhone 8 colors

אין ספק שיהיה מעניין לראות את ליין מכשירי האייפון החדש, שצפוי להתגלות בחודש הקרוב, ובמיוחד את אסטרטגיית השיווק של אפל לליין האייפונים הבא שסוטה מהרגליה של אפל ב- 4 השנים האחרונות בהן החברה הציגה 2 מכשירי דגל חדשים (זאת כמובן אם האייפון 5c נחשב כחדש). אחד הנושאים העקריים באסטרטגיית השיווק יהיה נושא התמחור וכיצד אפל תגרום להצלחת מכירות לכל דגמי האייפון ולא רק לאייפון 8/X/פרו שלפי הטענות יגיע במחיר גבוה יותר, כאשר גם בכירים בפוקסקון רמזו על כך לאחרונה. מה שבטוח הוא שבניגוד לשנת 2013 בה אפל ניסתה להציג דגם ביניים של אייפון (5c), הפעם אפל דוחפת את נושא הפרימיום לגבהים חדשים.

להמשך דיון

 

מקורות: AppleInsider, 9to5mac ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho