אפל משחררת את הבטא השישית של iOS 11

ע״י

שבוע אחד בלבד אחרי שיחרור הבטא החמישית, אפל משחררת את הבטא השישית עם שינויי אייקונים וכמה טוויקים ויזואליים קטנים.

 

 

iOS 11 iPad

באופן מפתיע, שבוע בלבד אחרי שיחרור הבטא החמישית של iOS 11, אפל מנחיתה את הבטא השישית של iOS 11, לצד הגרסאות הנספחות (watchOS ו- tvOS) וכן את הבטא השישית של macOS 10.13. שינוי בתזמון במחזור הבטא מרמז על שינויים שאפל רוצה לנסות או שהמפתחים באפל עלו על באגים משמעותיים שהם החליטו לחסל מבלי הרצון לחכות עוד שבוע. אולם בעוד הבטא השישית מתקנת הרבה מאוד באגים ובעיות שהיו עד כה, כשנראה שהבטא של iOS 11 היא מבין הבטאות העמוסות ביותר בבאגים בשנים האחרונות, יתכן מאוד והסיבה שאפל החליטה לזרוע את הבטא החדשה, שככל הנראה גם תהפוך לבטא פומבית בימים הקרובים (היום או מחר), כדי לעשות ניסוי כלים לגבי אייקונים חדשים שהחברה הציגה ובפרט את האייקון של האפסטור שזכה לשינוי די ניכר שלא זכה לאהדה רבה ברשתות החברתיות. אייקון נוסף שקיבל תשומת לב הוא האייקון של אפליקצית המפות המובנית של אפל, שכעת מציג את האפל פארק החדש, ולא את הקמפוס הוותיק ב- Infinite Loop.

שינויים ותיקונים נוספים כוללים:

  • תיקון האייקון של אפליקצית התזכורות כשכעת הנקודות מופיעות בצד המתאים, בהתאם לשפת הכתיבה/ האזור שהמכשיר מוגדר אליו.
  • מספרי השעה באייקון השעון הם כעת בולטים יותר.

  • כאמור האייקונים של אפליקצית המפות והאפסטור זכו לשינוי ויזואלי.
  • דף נחיתה חדש בכניסה לאפליקצית התמונות המראה את הפיצ'רים החדשים.
  • אפל הסירה את הטפטים ה"חיים" של הדגים כשנראה שהם צפויים לעבור שינוי או להיות מוחלפים בטפטים חיים חדשים.
  • בקר השליטה על הבהירות האוטומטית של המסך (Auto-Brightness) עבר ממסך ה- Display & Brightness ל- Display Accommodations תחת הגדרות הנגישות (לא ברור האם זה באג או לא).

  • חיווי ה- AirPlay בווידג'ט האודיו במרכז הבקרה הוא כעת כחול במידה והאייפון/ אייפד מחובר למכשיר אודיו חיצוני (אוזניות, אפל TV וכו').
  • בעת פתיחת הקייס של אוזניות האיירפודס מופיעה אנימציה חדשה לאוזניות ולקייס.

  • בנוסף הבטא השישית כוללת הרבה מאוד תיקוני באגים שונים לאורכה ולרוחבה של מערכת ההפעלה.

כמובן שמדובר בבטא ולא בגרסה רשמית בשום צורה שהיא ויש עדיין זמן לאפל לעשות שינויים כאלה ואחרים, במיוחד לאור התגובות הלא אוהדות לאייקון של האפסטור שמקבלת שינוי ויזואלי נרחב מאוד בגרסה 11 שמשנה מקצה לקצה את חווית השימוש בה וכן את הדרישות מהמפתחים. תגובות אלו של המשתמשים הן דבר שאפל שמה לב אליו, כאשר כבר בבטא הרביעית של iOS 11 אפל "תיקנה" את הממשק של ההתראות בצורה מרשימה והפכה אותן ליעילות ונוחות הרבה יותר, אם כי יש תמיד מקום לשיפור. בנוסף יתכן מאוד ושהעברת בקר השליטה על הבהירות האוטומטית להגדרות הנגישויות נועד למנוע ממשתמשים לשחק עימן יותר מדי, מכיוון ששינוי בהירות המסך משפיע באופן די משמעותי על צריכת הסוללה, ויתכן מאוד שאפל פשוט רוצה לצמצם את המשחק של המשתמשים על הגדרות אלו, ולגרום להם לסמוך יותר על ההגדרות האוטומטיות.

בטא שישית היא כבר בטא מתקדמת יותר ויהיה מעניין לראות האם אפל תמשיך בקצב הרגיל עד לשחרור הגרסה הסופית שהולך ומתקרב (כחודש מאיתנו) או שמא החברה אפילו תגביר את הקצב כדי להציג גרסה נטולת באגים ככל האפשר.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho