האייפון 8 | מחיר של 999$ בנפחים של 64GB, 256GB ו- 512GB

ע״י

דיווחים חדשים מגלים שליין האייפון 8 יגיע בנפחים של 64GB, 256GB ו- 512GB שעשויים להצדיק את תג המחיר הגבוה יותר שיתחיל באזור ה- 999$.

 

 

iPhone 8 dummies

מקור: שי מזרחי

הדיווחים לגבי תג המחיר של האייפון 8, החלו לחלחל ברשת לפני מספר חודשים, כאשר הם מתייחסים לכך שהמחיר של המכשיר יהיה יקר יותר מזה של מכשירי האייפון עד כה, דבר שעד כה לא נשמע לגבי שמועות הקשורות לליין האייפון מהסיבה הפשוטה שאת מחירי האייפון אפל נוהגת לשמור קרוב לחזה של בכירי השיווק שלה וגם לאור העובדה שאחרי השינויים בתמחור מכשירי האייפון בשנה הראשונה והשניה לחייו, אפל שמרה על מחירים די עקביים בלי קשר לשינויים בחומרה, בעיצוב (אפילו עם גדלי מסך גדולים יותר) או בפיצ'רים. אולם נראה כי השמועות לגבי המחירים הגבוהים של האייפון 8 לא מפסיקים, ולאחרונה הדיווח ספק שמועה הגיעה מהניו יורק טיימס כאשר בפוסט שנראה כמו פוסט המציין עשור לאייפון, בריאן צ'אן הכניס פסקה בה הוא מציין מקורות שגילו כי המחיר ההתחלתי של האייפון 8 יהיה באזור ה- 999$. כמובן שלא מדובר בפעם הראשונה שמחיר זה נשמע בהקשר של האייפון 8/ פרו, כאשר הסברות הן שאפל תעלה את המחיר של דגם הדגל החדש, לאור החומרה החדשה והיקרה יותר.

חומרה זו צפויה לכלול: מסך OLED שיתפרש מקצה לקצה ויכיל בתוכו את לחצן הבית בשימוש בטכנולוגיית Force Touch, כאשר לפי תגלית של המפתח Steven Troughton-Smith, הלחצן יהיה דינאמי ויהיה ניתן להתאים את גודלו ולהחביא אותו במידת הצורך. בנוסף המכשיר יכלול חומרת מצלמות מתקדמת ובפרט בהקשר של מצלמת ה- FaceTime הקדמית שהולכת להיות מצלמה בעלת מכלול חיישנים ועדשות כפול, שיאפשר זיהוי עומק. וכן חיישן לייזר תלת ממדי שיהיה ככל הנראה מרכיב עקרי בפיצ'ר זיהוי הפנים הביומטרי של המכשיר, שככל הנראה יחליף את Touch ID באופן כזה או אחר. בנוסף לכך המכשיר צפוי להגיע עם חומרה משופרת שתכלול את רכיב ה- A11 וכן גם תמיכה בטעינה קיבולית, בדומה לשעון. כל אלו ועוד מצדיקים תג מחיר גבוה יותר ונראה שאפל מכוונת לכיוון אזור ה- 999$, תג מחיר שהוא לא רחוק מתג המחיר של אייפון 7 פלוס עם נפח אחסון של 256GB.

בדו"ח ההכנסות הרבעוני האחרון של החברה, טים קוק התייחס באופן ישיר לתג המחיר הגבוה יותר של מכשירי האייפון 7 פלוס, שמגיעים במחיר הגבוה יותר מזה של מכשירי האייפון 7 בכ- 120$, זאת לאור המסך הגדול יותר כשהתוספת של ה- 20$ היא בגין מכלול המצלמה הכפול. קוק התייחס לעובדה שאפל לא רצתה להעלות את המחיר של האייפון 7 פלוס באופן שהוא לא פרופורציונלי לתוספת בערך שהמצלמה הכפולה מביאה למשתמש, דבר המסביר את התוספת הקטנה יחסית לפרימיום על המסך והסוללה הגדולים יותר.

עם האייפון 7 פלוס, הכנסנו כמות אדירה של חדשנות לתוך המצלמה ולתוך חווית הצילום הכללית, והלקוחות בהחלט משתמשים ביכולת הזו כשהם מגלים שהם אוהבים אותה. ולפיכך אנחנו מקבלים כמות אדירה של משוב בנושא הזה. אנחנו גם מקבלים כמות גדולה של משוב לגבי האייפון 7 אבל התמהיל אותו צפינו עבור האייפון 7 פלוס נמוך באופן ניכר מהמציאות דבר שגורם לנו לרדוף אחרי האספקה שלו. מבחינת ה- ASP (המחיר הממוצע), הדרך בה אנחנו מסתכלים על נושא זה היא שאנחנו רוצים לדרוש מחיר הוגן ולא יותר מכך, ולדעתנו ראוי להיות הוגנים.

דברים אלו עשויים להטיל בספק את השמועות על תג המחיר הגבוה יותר, אולם מצד שני יתכן מאוד שאפל פשוט תחליט לתת ערך מוסף גדול יותר תחת תג המחיר הזה. לא אחת עלו סברות שאפל תכניס לתוך הקופסא של האייפון 8/פרו את אוזניות האייפודס הפופולריות שעולות לכשעצמן כ- 160$. בנוסף לדעתי האישית אין זה מן הנמנע שאפל תציג את האייפון 8/פרו עם נפחי אחסון גדולים יותר שיתאימו למחיר הגבוה יותר ולאור העובדה שהאייפד פרו מגיע עם נפח אחסון של 512GB, אין סיבה שהאייפון 8/פרו לא יגיע עם נפח אחסון שכזה.

iPhone plus Airpods

למעשה שמועה מ- GeekBar הסיני (לו יש היסטוריית שמועות חצויה), טוען כי לפי המקורות בשרשרת האספקה והייצור, ליין האייפון 8 יגיע בנפחים של 64GB עבור הדגם ההתחלתי, ויעלה משם ל -256GB לדגם הביניים ויגיע ל- 512GB בדגם הגבוה ביותר. בהנחה שהמחיר ההתחלתי יהיה באזור ה- 999$, ולאור היסטוריית התמחור של אפל עבור נפחי אחסון, אין זה מן הנמנע שדגם ה- 256GB יעלה כ- 1099$ ואילו דגם ה- 512GB יעלה 1199$. אולם כאמור יש לקחת את כל עניין התמחור בערבון מוגבל כשמצד אחד יש את החומרה היקרה יותר שככל הנראה תביא למחיר גבוה יותר, אולם מצד שני יש את דבריו של טים קוק וכן לא מעט תקדימים מצידה של אפל שבחרה דווקא במחיר זול יותר עבור המוצרים שלה באופן מפתיע. כך למשל האייפד תומחר במחיר של כ- 500$, כאשר ההערכות היו שהמחיר ההתחלתי שלו יהיה 999$ (מחיר מוכר), או שאוזניות האיירפודס מתומחרות במחיר של 159$ שהוא מחיר תחרותי אל מול אוזניות אלחוטיות אמיתיות אחרות ואפילו השעון מתומחר במחיר די טוב אל מול שעונים חכמים.

בעוד רבים עשויים להתלונן על המחיר הגבוה יותר, רצוי לזכור כי בשנים האחרונות הערך המוסף של הסמארטפון עלה באופן משמעותי מבעבר, כאשר היום המחשב האולטרא נייד הקטן שנכנס לכיס מנהל לרובנו את החיים מקצה לקצה ובתצורות שונות ומשונות, הגורמות למשתמשים לשדרג אותו מדי מספר שנים תמורת תג מחיר לא זעום, שבעבר היה שמור למחשבים דה-פאקטו. בנוסף יש לזכור שבשנה האחרונה חלה רפורמה במחירי הסמארטפון בישראל והדבר משפיע לטובה גם על מחירי האייפון, כך שבעוד האייפון 8/פרו צפוי לעלות יותר, הדבר יורגש בכיס באופן קטן יחסית לאור הפחתת המס המשמעותית. כאשר נראה כי אירוע ספטמבר מתקרב אלינו בצעדי ענק, כשהוא צפוי לזכות להכרזה בימים הקרובים, נראה כי נגלה את כל הפרטים על האייפון 8/פרו בעוד פחות מחודש.

להמשך דיון

 

מקורות: GeekBar והניו יורק טיימס
תמונה ראשית: שי מזרחי
עריכה, תרגום ותוספות: natisho