השמועות על האייפון 9 כבר כאן

ע״י

עולם השמועות מתקדם בקצב מהיר, כאשר שבוע לפני הצגת האייפון 8/פרו/X, מתחילות השמועות לגבי האייפון הבא כשלפיהן המכשיר יגיע עם מצלמה משופרת ומסך גדול יותר.

 

 

galaxy-note-8-iphone-7row-mockup

ההתרגשות סביב ליין מכשירי האייפון החדש, שצפוי להתגלות בעוד פחות משבוע נמצאת בעיצומה אולם חרושת השמועות כבר מתחילה להתעסק במכשירי האייפון הבאים, אותם אפל תציג ב- 2018. השמועה הראשונה מדברת על הגודל של מכשירי האייפון הבאים, כאשר האתר ETNews הקוריאני טוען שלפי מקורותיו, אפל החלה לעבוד עם ספקיות מסכי ה- OLED שלה, ובראשן סמסונג במטרה לפתח מכשיר אייפון עם מסך OLED גדול יותר ממסך ה- 5.85 אינץ' שצפוי להיות במכשיר האייפון 8/פרו/X, ולפי הדיווח יתהדר במסך בעל ממדים של כ- 6.5 אינץ'. מסך שכזה יביא את אותו אייפון 9/X פרו להיות אחד ממכשירי הסמארטפון הגדולים יותר בשוק, כאשר אפילו ה- Note 8 של סמסונג שרק הוצג לאחרונה מגיע עם מסך של 6.3 אינץ'. בנוסף לגודל המסך השמועתי הזה, יש לקחת בחשבון שיחס המסך לגוף במכשירי האייפון X/פרו שיגיעו עם מסך OLED צפוי להיות מהגבוהים ביותר בשוק, כשאפילו מסכי ה- Infinity של סמסונג שהוצגו בליין הגאלקסי S8 וה- Note 8 לא מגיעים מקצה לקצה ויש להם פס (אם כי דק) של מסגרת בחלק העליון והתחתון של המכשירים.

אם השמועה אכן נכונה, שהרי נראה כי הצגת האייפון 8/X/פרו (או איך שהוא לא יקרא) היא הצגת תכלית ראשונה מצידה של אפל, כשהמכשיר ככל הנראה הוא מעין סוג של ניסוי כלים שנועד גם להתחיל ולדחוף את יצרניות מסכי ה- OLED קדימה, זאת כאשר יש לא מעט דיווחים לפיהם תעשיית מסכי ה- OLED עדיין לא מוכנה לדחוף את היקפי הייצור שלה באופן מספק כדי להפוך את מסכי ה- OLED לכאלה שנמצאים בהיקף שימוש רחב וגדול יותר, לאור בעיות תפוקה ועלויות ייצור גבוהות יחסית למסכי LCD. אין ספק שההצלחה (או הכישלון) של האייפון 8/X/פרו יניעו את אפל לפתח את מכשיר האייפון בעל מסך ה- OLED הגדול יותר, כשיתכן מאוד שליין האייפון הקרוב הוא זמני בלבד ושאפל פועלת להביא את כל מכשירי האייפון שלה להשתמש במסכי OLED, או לפחות להביא את דגמי הדגל להשתמש במסכי OLED, כאשר הליין יתפצל למכשירי דגל עם מסכי OLED ומכשירים זולים יותר עם מסכי LCD.

לפי סברה זו נראה כי ליין האייפון שיוצג בקרוב הוא מעין ליין מעבר זמני, ממנו אפל תבנה את ליין מכשירי האייפון העתידיים שימשיכו לתקופה הנראית לעין. הצגת מכשיר אייפון X/פרו עם מסך גדול יותר, שככל הנראה גם יעלה יותר, תביא את אפל ללכת בדרכה של סמסונג עם ליין הגאלקסי Note הגדול יותר שמהווה את מכשיר הדגל של החברה שיושב מעל ליין מכשירי הגאלקסי S, הן מבחינת הפיצ'רים, הן מבחינת החומרה (בדרך כלל) והן מבחינת המחיר כאשר ה- Note 8 מגיע עם תג מחיר של מעל ל- 900$, בעוד מכשירי הגאלקסי S8 שהוזלו לאחרונה הגיעו עם תג מחיר של בין 700 ל- 850 דולר.

iphone_7_plus_dual_camera

שמועה נוספת שמקורה באתר DigiTimes מציינת שאפל פועלת להביא מצלמות של מעל ל- 12MP למכשירי אייפון עתידיים, כאשר החברה שוקלת להשתמש ב- Largan, שהיא יצרנית מודולי המצלמה היחידה שיכולה לעמוד בדרישות התפוקה הקפדניות של אפל. כיום ליין מכשירי האייפון של אפל מגיעים עם מצלמות iSight (אחוריות) של 12MP, ומצלמות FaceTime (קדמיות) של 7MP, כשככל הנראה מכשיר האייפון 8/X/פרו יגיע עם מצלמת FaceTime קדמית כפולה. מעבר זה של אפל לשימוש במודולי מצלמה עם מעל ל- 12MP, עשויים לאפשר לאפל להציג יכולות מתקדמות יותר עם המצלמה וכן רמות דיוק גבוהות יותר, במיוחד כאשר המצלמות במכשירי האייפון תופסים חשיבות גדולה יותר הודות לפיצ'רים קרובים ביניהם Face ID – טכנולוגיית זיהוי הפנים הביומטרית של אפל הצפויה באייפון 8/X/פרו, וכן טכנולוגית מציאות רבודה (או מועשרת) המגיעה בדמות כלי הפיתוח ARKit שאפל הציגה לקהילת המפתחים ב- WWDC האחרון ויהיו מובנים ב- iOS 11.

בהתאם לכך יש חשיבות עצומה לאיכות המצלמות במכשירי האייפון, הן קדמיות והן אחוריות ובהתאם לכך הגיוני שאפל בודקת כיצד היא יכולה לשפר אפילו עוד יותר את האיכות, לא רק מבחינת פרמטרים כמו: גודל המפתח, גודל החיישן וכו', אלא גם כמות הפיקסלים שמאפשרת רמת דיוק וחדות גבוהה יותר בתמונות.

כמובן שיש לציין שכמות הפיקסלים לבדה היא לא אינדיקטור לאיכות התמונה, דבר שאפל הוכיחה בעבר, וגרמה ליצרניות הסמארטפונים להתחיל ולהתמקד בגודל המפתח והחיישן (שמאפשר כניסה רבה יותר של אור ובכך גם מאפשר צילום טוב יותר בתנאי תאורה קשים יותר) אולם נראה כי לכמות הפיקסלים יש השפעה על פרמטרים אחרים שהם לאו דווקא קשורים לאיכות הצילום לכשעצמה, אלא ליכולות אחרות הקשורות לפיצ'רים שהוזכרו לעיל.

מה שכן נראה שבעוד אפל מתכוננת להציג את ליין האייפון הבא ואת מכשיר הדגל השמועתי המאוד מתוקשר שלה, החברה כבר פועלת כהרגלה על דגמי האייפון הבאים והשמועות כבר מתחילות לנוע בעקבותיהם.

להמשך דיון

 

מקורות:  ETNews ו- DigiTimes
עריכה, תרגום ותוספות: natisho