מבט ראשון לשעון עם הקישוריות הסלולרית

ע״י

בצעד חריג גרסת ה- GM של iOS 11 הודלפה כשהיא מגלה פרטים על דגם השעון החדש עם קישוריות ה- LTE הסלולרית, שיגיע גם עם פעילויות ספורט חדשות.

 

 

apple-watch-series-3-lte-watch-app

הבטא המודלפת של ה- HomePod שגילתה פרטים רבים לגבי האייפון X, וכן איששה את הגעתו של דגם השעון עם הקישוריות הסלולרית, גילתה גם פרטים חדשים לגבי תמיכה בפעילויות ספורט שיגיעו כחלק מהגרסה הסופית של watchOS 4. הנראה התמיכה בכולן תהיה בסדרה 3 החדשה של השעון ואולי גם בסדרה 2 שהושקה בשנה שעברה עם תמיכה ב- LTE ואטימות למים המאפשרת פעילויות כמו שחיה. בין פעילויות הספורט החדשות שהתגלו ניתן למצוא:

  • פוטבול אמריקאי.
  • ריקוד.
  • סקי.
  • קפיצה על חבל.
  • בייסבול.
  • באולינג.
  • בדמינגטון.
  • גלישה
  • ועוד.

בכך אפל צפויה להרחיב באופן ניכר את סל הפעילויות שניתן לנטר עם השעון, זאת כאשר התחרות בתחום השימוש בשעונים חכמים לאלמנטים של ספורט מתחממת, כאשר לאחרונה חברת Fitbit פרסמה את שעון ה- Ionic שלה, שצפוי להיות השעון החכם הראשון של החברה, שיתבסס על מערכת ההפעלה של Pebble אותה רכשה Fitbit בשנה האחרונה. מה שכן בכך Fitbit מתעלמת מעט משעון ה- Blaze שהושק ולא ממש הצליח להפוך להצלחה מסחררת, כאשר החברה רואה תחרות הרבה יותר קשה מהשעון של אפל.

אולם אם הקושחה המודלפת של ה- HomePod הציגה פרטים נוספים על השעון, שהרי כעת גרסת ה- GM של iOS 11 שהגיעה לידיהם של אתרי חדשות כגון 9to5Mac ו- MacRumors מגלה פרטים נוספים על מכשירי האייפון החדשים אולם גם על השעון עם הקישוריות הסלולרית שתתמוך ככל הנראה בדור 4 (LTE) ולא ברור האם תהיה תמיכה בקישוריות סלולרית דור 3. לפי הפרטים שהתגלו נראה כי העיצוב של השעון לא ישתנה כלל וכלל למעט, למרות שמועות בנושא, אולי שינוי קל בעובי של השעון, זאת לאור התמיכה בקישוריות הסלולרית וככל הנראה בצורך בסוללה גדולה יותר. הבטא הסופית חושפת תמונה (הראשית) המציגה את דגם הספורט בצבע אפור חלל, כשהרמזים לכך שמדובר בדגם עם קישוריות סלולרית מגיעה בדמות מספר דברים. הראשון הוא הכתר הדיגיטלי בצבע האדום שכיום לא מגיע עם השעון בצבע האפור חלל, אם כי בעבר טים קוק נראה עם שעון מתכת שהתהדר עם כתר דיגיטלי בצבע אדום.

בנוסף פני השעון המוצגים בתמונה מגלים תמיכה הן בקישוריות GPS והן ביכולת לבצע שיחת טלפון, דרך הסיבוכים המוצגים בחלק העליון (מצד ימין GPS ומצד שמאל הטלפון). בנוסף נראה כי השעון עם הקישוריות הסלולרית יזכה ל- Bar המייצג את רמת הקליטה הסלולרית, בדמות 4 נקודות הקליטה הקיימות כיום במכשירי האייפון, שיוחלפו ב- Bar הנוסטלגי יותר שהיה לפני iOS 7, וכעת מתקמבק כדי לחסוך במקום.

רמזים נוספים שהתגלו בקוד, מגלים כי השעון יוכל לבצע שיחות סלולריות באופן מלא, וללא תלות במכשיר האייפון, זאת הודות לעובדה שהסים המובנה בתוכו שיהיה סים אלקטרוני (eSIM) יהיה בעל אותו מספר של מכשיר האייפון אליו השעון מצומד. תגלית זו באה בסתירה לדיווח של האנליסט Ming-Chi-Kuo שטען כי השעון לא יוכל לבצע שיחות סלולריות, אלא הוא כן יוכל לבצע שיחות VoIP דרך חבילת ה- Data של הסים המובנה. לאור העובדה הזו, נראה כי השעון עם הקישוריות הסלולרית ימכר עם חבילות Data וסלולר מורחבות דרך ספקיות הסלולר, ויהיה מעניין לגלות את המחיר של חבילות שכאלה, אם כי כיום רכישה של סים משני דרך ספקיות הסלולר בישראל היא די זולה.

בעוד העיצוב של השעון לא ישתנה, נראה כי אפל תציג צבעים חדשים של השעון, כאשר קולקציית הספורט תזכה לצבע חדש בשם "Blush Gold" וכי קולקציית ה- Edition תזכה לצבע חדש של קרמיקה – אפור, זאת בנוסף לבצעים חדשים של רצועות שעדיין לא התגלתה וככל הנראה תחשף רק במהלך האירוע, לצד ההצגה המלאה של watchOS 4 ודגם ה- LTE, זאת אחרי שבמהלך WWDC השעון לא זכה לזמן במה ארוך במיוחד.

להמשך דיון

 

מקורות: iHelp, 9to5Mac, MacRumors ושוב פעם 9to5Mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho