שעון דור 3 | החופש לעשות שיחות

ע״י

אפל חושפת את השעון סדרה 3 שממשיך לדחוף את הטכנולוגיה של השעון קדימה, הן מבחינה טכנולוגית ובדגש על פעילויות ספורט ובריאות.

 

 

Watch Series 3

אמש אפל הציגה את הדור החדש של השעון שלה, המכיל קישוריות סלולרית מובנית – בהתאם לשמועות, הדיווחים וההדלפות שקדמו לאירוע בשבועות והחודשים האחרונים. השעון בסדרה 3 הסלולרית מאפשרת קבלת שיחות ו- data באופן עצמאי ואוטונומי ממכשיר האייפון אליו השעון מצומד, כאשר השעון הסלולרי מגיע עם אותו המספר הנייד של האייפון. משמעות הדבר היא שניתן לקבל הודעות SMS, שיחות, הודעות וואטסאפ/ Wechat וכו', התראות מפייסבוק, ציוצים מטוויטר, הפעלת סירי בכל זמן ומכל מקום ובקרוב השעון בסדרה 3 יוכל גם לתמוך בהזרמת מוזיקה מאפל מיוזיק, בין אם תכני המוזיקה והפלייליסטים של המשתמש ואפילו להאזין לביטס 1 – הרדיו האינטרנטי של אפל.

השעון בסדרה 3 מגיע עם מעבד כפול ליבה המציג שיפור ביצועים של כ- 70% שלאור שיפור הביצועים הנ"ל מאפשר לסירי על השעון לדבר בפעם הראשונה מאז שהשעון הושק. השעון מגיע עם רכיב W2 חדש שמאפשר קישוריות טובה יותר בין אם מדובר ב- WiFi עם מהירות העברת תוכן של עד פי 2 יותר וצריכת הספק נמוכה יותר בכ- 50%. באופן גאוני במקום להוסיף אנטנות סלולריות לשעון, אפל מצאה דרך להשתמש במסך של המכשיר להיות האנטנה של המכשיר כשבהתאם לדיווחים והשמועות הקישוריות הסלולרית מתאפשרת בזכות רכיב eSIM מובנה התופס חלקיק מהמקום הדרוש לכרטיס סים. כל הטכנולוגיה הזו מגיעה כאשר השעון בסדרה 3 נותר באותם הממדים של השעון בסדרה 2, שאפל הציגה בשנה שעברה.

Series 3 antenna

לפי הדמו שאפל נתנה באירוע נראה כי השעון מגיע עם מיקרופון/ים משופרים המאפשרים העברת קול טובה הרבה יותר, בין אם לשיחות ובין אם עבור סירי כדי שתוכל להבין טוב יותר את התוכן הנאמר לה.

מבחינת חיי הסוללה, באופן רשמי השעון מגיע עם סוללה המאפשרת 18 שעות שימוש, כאשר תצורת ה- LTE ככל הנראה תגיע עם חיי סוללה טובים פחות. אותם 18 שעות סוללה כוללים בדיקת הזמן 90 פעמים, בדיקה של 90 התראות, שימוש של 45 דקות באפליקציות, ואימון של 30 דקות לצד האזנה למוזיקה. בדגם ה- LTE (קישוריות סלולרית) זמן זה כולל גם זמן שיחה של עד לשעה ללא חיבור לטלפון וזמן חיבור דרך קישוריות סלולרית עד ל- 4 שעות או זמן שיחה של עד 3 שעות בחיבור לטלפון וסך הכל 14 שעות של חיבור לאייפון דרך בלוטות'.

האזנה למוזיקה בזמן שהשעון מחובר לאייפון תאפשר זמן כולל של כ- 10 שעות (יותר מ- 6.5 שעות שהיו אפשרויות בסדרה 2) וזמן אימון מצטבר של עד ל- 10 שעות, כאשר מדובר באימון בתוך מקומות סגורים. אימון במקומות פתוחים שעושה שימוש ברכיב ה- GPS המובנה, יביא את זמן האימון הכולל לנמוך יותר.

אפל מציינת כי טעינה של השעון עד למצב של 80% תתאפשר תוך שעה וחצי ולמצב של 100% תוך שעתיים.

סדרה 3 של השעון מגיעה לצד watchOS 4 שמביאה עימה פיצ'רים חדשים כמו פני שעון חדשים וחכמים המבוססים על סירי, המציג תכנים באופן חכם ודינאמי לפי המידע של המשתמש, המיקום שלו והזמן (כמובן). כפי שהתגלה קודם לכן נראה כי watchOS 4 תביא תמיכה בפעילויות ספורט נרחבות הרבה יותר ביניהן: פוטבול, ריקוד, סקי וסנובורד, קפיצה על חבל, גלישה, בייסבול, באולינג, בדמינגטון, פיצ'רים חדשים לשחיינים, פעילויות ספורט שונות עם אינטרוולים ועוד, זאת כחלק משדרוג משמעותי לאפליקצית האימון המובנית שתתן גם הצעות ודגשים חכמים למשתמשים במטרה לעזור להם לסגור את מעגלי הפעילויות. אפל מצמידה זאת ביחד עם שיפור משמעותי ליכולות האנליזה של השעון בהקשר מדדי הדופק – טכנולוגיית הליבה המאפשרת את הניטור של פעילויות הספורט השונות, כאשר כעת אפליקצית הדופק המובנית בשעון, תציג נתונים חכמים יותר כמו למשל הצגת הדופק ישירות מהסיבוכיות של האפליקציה, הצגת מדדי דופק בזמן מנוחה והצגת המעבר של הדופק ממצב פעילות למצב מנוחה.

בנוסף אפל מוסיפה הבחנה חכמה שתתן למשתמש התרעה במידה והשעון מזהה דופק גבוה, כאשר המשתמש לא נמצא במצב פעילות. אפל גם מוסיפה יכולת חכמה נוספת המבחינה באי סדירויות בדופק של המשתמש, תסמין שעשוי לגרום לשבצים. אפל ציינה כי מהמידע שהיא אספה בשנים האחרונות היא שמה לב שהשעון יודע לנתח את סדירויות הדופק והתבנית שלו, באופן שיכול לתת התראה למשתמש במידה וישנם תסמינים למצב בריאותי שעשוי להגרם כתוצאה מדופק לא יציב.

סדרה 3 של השעון מגיעה בצבעים: אפור חלל, כסוף וזהוב מתכתי בדגמי הספורט לצד רצועות חדשות בשם Sport Loops קלים וגמישים, וזאת לצד צבעים חדשים של רצועות עבור השעון. סדרה 3 מגיעה ב- 2 תצורות: האחת עם קישוריות סלולרית המתחילה במחיר של 399$ והשניה בתצורה ללא קישוריות סלולרית המתחילה במחיר של 329$, כאשר סדרה 1 תמשיך להמכר במחיר התחלתי של 249$, דבר שיאפשר לאפל להגיע לטווח מחירים נמוך עוד יותר. השעון בסדרה 3 עם הקישוריות הסלולרית מותנית ככל הנראה בשיתוף פעולה עם ספקיות סלולר, ובזמן ההשקה נראה כי ישראל לא נמנית בין ספקיות הסלולר השותפות לאפל, דבר שככל הנראה ידחה את ההשקה של השעון, לפחות בתצורה הסלולרית שלו שמתחיל להמכר באופן ראשוני ב- 15 לספטמבר ברשת ויושק באופן רשמי ב- 22 לספטמבר.

להמשך דיון

 

מקורות: MacRumors ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho