ג'וני אייב חוזר לנהל את צוות העיצוב

ע״י

אחרי שנתיים בהן אייב התמקד בפרויקט הקמפוס החדש של אפל, ובחנויות האפלסטור החדשות, המעצב התעשייתי האגדי חוזר לנהל את צוות העיצוב התעשייתי של אפל באופן מלא.

 

 

93WPR17DEC117.pdf

לפני כשנתיים, ג'וני אייב זכה לקידום כשהוא קיבל את התואר "סמנכ"ל העיצוב" של אפל, תואר שעד אז לא היה קיים באפל בכל שנותיה, כאשר בעלי התפקידים היחידים עם הקידומת סמנכ"ל (Chief X Officer) היו המנכ"ל, סמנכ"ל הכספים, וסמנכ"ל התפעול של החברה. תואר זה בא לחזק את מעמדו של אייב כאחד מעמודי התווך המשמעותיים ביותר באפל, ולא בכדי, הודות לתרומתו האדירה של אייב על העיצוב של מוצרי הטכנולוגיה הפופולריים והמצליחים ביותר בהיסטוריה, ביניהם ה- iMac, האייפוד, האייפון, האייפד ולאחרונה גם השעון. אולם בד בבד עם קבלת התואר, אפל גם ציינה כי אייב לא ינהל באופן יומיומי את צוות העיצוב התעשייתי, כשהתפקיד חולק בין Richard Howarth, שקיבל את תואר סגן הנשיא לעיצוב תעשייתי ו- Alan Dye, שקיבל את התואר סגן הנשיא לעיצוב ממשק משתמש, כש- Howarth ו- Dye היו כפופים ישירות לטים קוק.

כעת, אחרי שנתיים אייב חוזר לנהל את צוות העיצוב התעשייתי באופן שוטף, אחרי שבניית הקמפוס החדש של אפל נשלמה. כך עולה מדיווח שפורסם על ידי בלומברג וזכה לאישוש מצד אמי בסט, אחת מהדוברות של אפל:

"עם ההשלמה של אפל פארק, מנהלי העיצוב והצוותים שוב מנוהלים באופן ישיר על ידי ג'וני אייב, שחוזר להתמקד באופן ישיר על תחום העיצוב"

באופן מעניין חזרתו של אייב לניהול צוות העיצוב התעשייתי וצוותי העיצוב באפל, יוצרים מצב חדש בו Howarth ו- Dye יהיו כפופים אליו כעת ולא אל טים קוק, כפי שכאמור היה בשנתיים האחרונות. סביר להניח שאייב היה מעורב בהחלטות הקשורות בעיצוב המוצרים החשובים של אפל, אולם נראה כי פרויקט הקמפוס החדש של אפל שאב ממנו זמן ומשאבים רבים, הודות לסדר הגודל העצום של הפרויקט וההיקף הגדול של הפרטים שהוא כלל, החל מהעיצוב הכללי של הבניין, וכלה בעיצוב הפרטים הקטנים ביותר, בין אם מדובר בשולחנות והכסאות, ידיות הדלתות במשרדים ואפילו לחצני המעליות.

בראיון שנערך לאחרונה עם אייב אחרי השקת האייפון 10 (X), ציין אייב כי האייפון החדש ישתנה ויתפתח בשנה הקרובה באופן משמעותי, סביר להניח אחרי שאייב וצוות העיצוב התעשייתי שלו ובפרט צוות ממשק המשתמש יזכו לפרק זמן ממושך יותר עם החומרה ובהתאם לכך הממשק החדש של המכשיר, נטול לחצן הבית, ישתנה וישתפר. חזרתו של אייב להנהיג ולנהל באופן ישיר את צוות העיצוב התעשייתי באפל, תשים ככל הנראה קץ לשמועות שהחלו לפני כשנתיים לפיהן אייב צפוי לעזוב את אפל וקידומו היווה את ההתחלה של הסוף. כעת מתברר שההפך הוא הנכון וכי נראה שלאייב, שלאחרונה חגג את יום הולדתו ה- 50, יש עוד מספר שנים לא מועט לתרום באפל.

ההכרזה הזו מגיעה לצד רענון של דף ההנהלה הבכירה, כאשר צוות ההנהלה הבכירה עובר שינוי קטן, כאשר התפקיד של עורך הדין הראשי של החברה (General Council) עובר מ- Bruce Sewell שפורש אחרי תקופה של שמונה שנים, ל- Katherine Adams שתחליף אותו וגם על הדרך תחזק את הייצוג הנשי בקרב צוות ההנהלה הבכירה של אפל. חילוף נוסף הוא בגזרת ה- HR ובפרט בכל נושא הגיוון וההכללה כאשר Denise Young Smith עוזבת את תפקידה (ככל הנראה אחרי התבטאות אומללה מוקדם יותר השנה), ואותה מחליפה Christie Smith מחברת הייעוץ Deloitte.

להמשך דיון

 

מקורות: בלומברג ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho