טים קוק | ניטרול האטת המעבדים בגלל סוללות בעיתיות תגיע בקרוב

ע״י

בראיון שנערך עם טים קוק השבוע האחרון, הבטיח המנכ"ל של אפל כי עדכון גרסה קרוב יתן למשתמשים את האפשרות לנטרל את האטת המעבדים כתוצאה מסוללות בעיתיות.

 

 

TC + batterygate

סאגת האטת המכשירים כתוצאה מסוללות בעייתיות כבר נמצאת מאחורי אפל, כאשר החברה כבר החלה להחליף סוללות עבור מכשירי אייפון 6, 6s ו- 7 תמורת תשלום נמוך יותר (29$) לכי משתמש שחפץ בכך. במקביל לכך בתגובתה לנושא, אפל ציינה כי היא תשיק גרסה חדשה של iOS בתחילת 2018, שתתן למשתמשים שקיפות גדולה יותר לגבי מצב הסוללות במכשירים שלהם, ובכך תאפשר להם להבין את מצב החומרה של המכשיר בצורה טובה יותר. כעת בראיון שנערך עם טים קוק הלילה, על ידי רשת ABC, ציין קוק כי בחודש הבא, אפל תשיק בטא חדשה, טרם השקה פומבית, שתתן למשתמשים את האפשרות לבטל את האטת הביצועים של המעבד, גם במידה והסוללה במכשיר שלהם חלשה, או בעייתית.

קוק מציין שההחלטה של אפל להאיט את הביצועים של המכשירים בגלל סוללות בעייתיות, היא החלטה נכונה, כאשר החברה העדיפה להאיט מכשירים שכאלה, במקום לתת למשתמשים לחוות מצב בו המכשירים שלהם, כבים בפתאומיות בגלל ההתנהגות של סוללות הלית'יום-יון. קוק גם ציין שאפל כן הייתה ברורה לגבי נושא הסוללה-ביצועים, אולם נראה כי הדבר לא ממש נתפס ברדאר של התקשורת, ונראה שאפל הייתה צריכה להיות יותר ברורה בנושא, ועל כך החברה מתנצלת במידה והיא גרמה למשתמשים לחשוב שמדובר במעשה מכוון, שנועד לדחוף משתמשים לשדרג את המכשירים שלהם.

קוק הוסיף וציין שבתחילת החודש הבא, אפל תשיק גרסת בטא חדשה למערכת ההפעלה iOS 11, שתתן למשתמשים שליטה האם הם רוצים להשתמש באופצית ברירת המחדל הקיימת כיום, או לחילופין לבטל אותה, כאשר קוק ציין שאפל לא ממליצה על כך ומערכת ההפעלה תתן התראה בהתאם, במידה והמשתמש יבחר להתעלם מההמלצה של אפל.

בימים האחרונים אפל עובדת על הליטוש של גרסה 11.2.5 כאשר החברה שיחררה את הבטא השביעית של הגרסה, המביאה בעיקר תיקוני באגים. לאחרונה אפל שיחררה את גרסה 11.2.2, שמתקנת באג חמור שהתגלה לאחרונה על ידי קבוצות חוקרים המאפשר לתקיפה זדונית דרך קוד ג'אווה בדפדפן, בפגיעות שזכתה לשם Spectre. בהתאם לכך מומלץ מאוד לשדרג את מערכת ההפעלה לגרסה 11.2.2 כדי להמנע מהפירצה הזדונית דרך הדפדפן, במיוחד לאור העובדה שהפירצה כבר ידועה וזמינה להאקרים.

הראיון של קוק והתגובה שלו לגבי נושא הסוללות, היא כחלק ממסע תקשורתי שאפל קיימה בימים האחרונים, כאשר הודות לשינוים רגולטוריים בנושא המיסים בארה"ב, החברה תוכל להביא את הר המזומנים עליו החברה יושבת בחו"ל עם היקף מיסוי שהחברה מוכנה להתמודד עימו, כאשר לפי הדיווח של אפל מדובר במס של 38 מיליארד דולר – הגבוה. משמעות הדבר היא שלאפל תהיה גישה ישירה להיקף של יותר מ- 200 מיליארד דולר, כשנראה שהחברה כבר החלה בתוכניות להשתמש בכסף זה, לפתיחת מרכז פיתוח נוסף בארה"ב אם כי החברה שומרת על המיקום בסוד לבינתיים, ובכך היא פועלת באופן דומה לאמזון שאף היא מתכננת לפתוח מרכז נוסף בארה"ב. אפל גם ציינה כי היא תשקיע כ- 350 מיליארד (!) דולר ב- 5 השנים הבאות בארה"ב, במטרה לדחוף קדימה את הכלכלה האמריקאית (דבר שלבטח ישמח את הממשל). הקמת המרכז הנוסף יכלל ככל הנראה כחלק מההשקעה הזו, וסביר להניח שהחברה גם תכלול בתוכה רכישה של חברות מקומיות כשמעניין יהיה לגלות האם הדבר יגרום לאפל לגלות פרטים על הרכישות שלה, דבר שהחברה לא נוהגת לעשות למעט לאשר אותם במידת הצורך.

אין ספק שלאפל יש הרבה מאוד על הצלחת בימים אלו, אולם יש לקוות שכל הפעילויות הללו לא יסיטו את תשומת הלב של החברה מהדבר החשוב ביותר, והוא פיתוח של מוצרים מצוינים, דבר שהחברה קצת התקשתה לעמוד בסטנדרטים הללו בשנה האחרונה, ובפרט בתחום התוכנה.

להמשך דיון

 

מקור: ABC
עריכה, תרגום ותוספות: natisho