הבטא השניה של 11.3 מביאה מידע מקיף על חיי הסוללה

ע״י

אפל מקיימת את ההבטחה שלה ומביאה מידע נוסף על חיי הסוללה במכשירי האייפון בבטא השניה של 11.3 שמגיעה למפתחים ולקהל משתמשי הבטא הפומבית.

 

 

iphone-6-battery-2

בדצמבר האחרון החלו לצוץ ברשת דיווחים לפיהם החלפת הסוללה במכשירי האייפון 6 וה- 6s עשויה לשפר את ביצועי המכשיר באופן ניכר, כשנראה שהדבר קשור באופן כזה או אחר לגרסה 10.2.1 שתקנה בין היתר באג שגרם לכיבוי פתאומי של מכשירי אייפון. אחרי זמן קצר אפל הגיבה לדיווחים הללו כשהיא מציינת שהיא אכן מאיטה מכשירי אייפון מדגמי האייפון 6 וה- 6s, הכוללים סוללות בעייתיות, במטרה למנוע כיבויים פתאומיים הנובעים מצריכת הספק של החומרה על מול חוסר היציבות של סוללות ליתיום-יון ובפרט כאלו שהן מתיישנות. הדבר הצית את הרשת מיידית וגרם לאפל להבין שהחברה לא תקשרה באופן מיטבי את העובדה, שמבחינתה מדובר בפיצ'ר הקשור בניהול משאבי החומרה במכשיר, ולא במניע נסתר לדחוף משתמשים לשדרג את המכשירים שלהם.

בהתאם לכך החברה הוזילה משמעותית את החלפת הסוללות במכשירי האייפון 6, 6s ואפילו 7, ממחיר של 79$ למחיר של 29$ (משתנה ממדינה למדינה לפי שער יציג, מע"מ וכו') ואפילו ציינה שהיא תזכה משתמשים שהחליפו סוללות במחיר מלא. בנוסף טים קוק ציין באופן אישי שהחברה תתן מידע מפורט יותר לגבי מצב הסוללה במכשירים בגרסה שתושק באביב הקרוב, ואף תאפשר למשתמשים לכבות את פיצ'ר ניהול משאבי החומרה האוטומטי שאפל הטמיעה ב- iOS במכשירי האייפון, אם כי הדבר לא מומלץ ואפל תמשיך לאפשר את הפיצ'ר באופן ברירת מחדל.

בימים האחרונים החברה שחררה את הבטא השניה של גרסה 11.3 לקהל המפתחים ומשתמשי הבטא הפומבית. הבטא השניה לא מביאה שינויים משמעותיים מאלו שהחברה פרסמה ערב שיחרור הבטא הראשונה של 11.3, אולם היא כן מתחילה להציג סימנים ראשוניים של אותו מידע מפורט לגבי מצב הסוללה, כשנראה שבהמשך החברה גם תוסיף אפשרות שליטה למשתמשים. מידע זה נמצא בהגדרות המכשיר, תחת הגדרות הסוללה ואפל מציינת באופן מפורש שהגדרות ה- Battery Health הן במצב בטא, כדי להתאים את הציפיות של המשתמשים ליכולות של הפיציר החדש. מעבר לכך הבטא החדשה של 11.3 לא כוללת שינויים משמעותיים ונראה שמדובר בעיקר בשיפורים ותיקונים נוספים לגרסה שצפויה להגיע לידיים של המשתמשים באזור חודש מרץ.

באופן מעניין נראה כי האטת ביצועי המעבדים במכשירי האייפון תבוצע על מכשירי האייפון 7 ומטה והדבר לא צפוי להשפיע על מכשירי האייפון 8 או האייפון 10 (X). מידע זה התגלה בימים האחרונים כשאפל הגיבה באופן ישיר לשאלות של הסנטור John Thune לגבי הפרשייה, וציינה שמכשירי האייפון 8 והאייפון 10 כוללים חומרה מתקדמת יותר שמאפשרת ניהול משאבים אופטימלי ובכך מונעים את אותם כיבויים פתאומיים בגלל הסוללה. יתכן מאוד ומדובר ביכולת שמגיעה כתוצאה מלקיחת הטכנולוגיה לניהול ההספק במכשירי האייפון לידיים והטמעתה בחומרה, דבר שזכה לשמועות בחודשים האחרונים. בהתאם לכך יתכן מאוד ואפל לא תטמיע את פיצ'ר ניהול המשאבים במכשירי האייפון 8 ומעלה, אם כי הדבר לא בהכרח מחייב, כשהתשובה של אפל היא שמכשירים אלו לא אמורים להיות מושפעים, אולם החברה לא ציינה שהיא לא תעשה זאת.

מה דעתכם את הנושא והאם פעולותיה של אפל הן הדבר הנכון?

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- The Verge
עריכה, תרגום ותוספות: natisho