הכרזות האביב של אפל

ע״י

כנס האביב של אפל חגר ממנהגו עם התמקדות בתחום החינוך עם השקת הדור השישי של האייפד, לצד אפליקציות ושירותים ייעודיים חדשים-ישנים לתלמידים.

 

 

אז לא, עדיין לא מדובר על כנס המפתחים השנתי, או על כנס ספטמבר בו אנו נחשפים למוצרי הדגל החדשים של החברה הכוללים בין היתר את מכשירי האייפון העדכניים, שעוני היד החכמים של אפל, או מוצרים נוספים וסודיים שנחשפים ממש ברגעי ההכרזה עצמם, אך גם הכנס הקטן שערכה אפל בשבוע האחרון (ב-27 למרץ) זכינו לשמוע על מוצר חדש, גם אם לא מהפכני, אשר יתווסף למלאי המוצרים של אפל.

אירוע האביב של אפל אשר כותרתו היתה: ״בואו נצא לטיול שטח״, התקיים בבית ספר תיכון בעיר שיקגו, וכיאה למקום ההכרזה, אכן עמד בסימן רצונה של אפל להיות מעורה יותר בעולם החינוך הן בבתי הספר, והן במוסדות האקדמאים ברחבי העולם. גולת הכותרת של כנס זה היה כמובן הדור השישי של האייפד 9.7 אינץ׳ החדש אשר תג המחיר שלו עומד על 329 דולרים כמו קודמו, ובדיוק כמו הדור החמישי יופחת לכדי 299 דולרים בעבור בתי ספר. החידוש העקרי של האייפד החדש הוא תמיכה מלאה בעט הסטיילוס של אפל, או בשמו: Apple Pencil. צעד זה מכניס לראשונה מכשיר אייפד שאינו מסדרת הפרו של אפל לעולם התמיכה בעיפרון של אפל.

כמו כן, אפל הכריזה כי חברת Logitech קיבלה גם כן אפשרות לייצר עט סטיילוס חדש בעבור מוצרי האייפד שלה, דבר המכניס לראשונה מוצרי צד שלישי לעולם הנ״ל מבחינתה של אפל, וזה יקרא ה-Logitech Crayon אשר מחירו יעמוד על כ- 49 דולרים (בהשוואה ל-99 הדולרים בעבור העיפרון המקביל של אפל). כמו כן, הודיעה חברת Logitech כי בנוסף לסטיילוס החדש, משיקה האחרונה גם כיסוי מקלדת חדש בעבור האייפדים, שיעלה 99 דולרים.
בכל הנוגע לביצועיו של מכשיר האייפד החדש, הכריזה אפל כי ליבת המכשיר תפעל עם שבב ה-A10 Fusion שלה אשר מניע נכון להיום את מכשירי האייפד פרו, ועל פי נתוניה של אפל, שבב זה יוביל לשיפור של כ-40 אחוזים בביצועי המעבד, ולכדי 50 אחוזים נוספים בביצועי העיבוד הגרפי. כמו כן יכיל מכשיר האייפד החדש רמקול סטראופוני כמו אחיו הגדולים.

בנוסף להצגת מכשיר האייפד החדש, הודיעה אפל כי היא מורידה את מחירו של עט הסטיילוס שלה ממחיר של 99 דולרים, לכדי 89 דולרים עבור המגזר החינוכי, ככל הנראה במטרה לאפשר לבתי ספר לרכוש מוצר זה במחירים נוחים יותר, על מנת להכניסו לשימוש נרחב יותר בקרב התלמידים. וכממתק בעבור המורים, הודיעה אפל כי תוזיל בעבורם את שירות ה-AppleCare+ שלה לכדי מחיר התחלתי של  59 דולרים למשך שנתיים אחריות.

אך לא רק חומרה הוצגה בכנס הנ״ל, כי אם גם תוכנה. במסגרת רצונה של אפל להתמודד באופן טוב יותר אל מול מחשבי הכרומבוק ושירותי הניהול בענן של גוגל, שכבשו את מגזר בתי הספר בשנתיים האחרונות, הציגה אפל את אפליקציית SchoolWork. אפליקציה זו מיועדת לתת למורים אפשרות לחלק משימות, שיעורי בית ועוד בעבור התלמידים שלהם תוך שמירה על פרטיות הנתונים המועברים באפליקציה זו כך שרק התלמיד והמורה יכולים לראות את התכנים המועברים בה ללא אפשרות של תלמידים אחרים או גורמים אחרים לגשת למידע זה. האפליקציה הנ״ל מושקת לצד חבילת פיתוח בשם ClassKit אשר תתן למפתחי האפליקציות אפשרות לייצר תכנים ואפליקציות צד ג׳ אשר יוכלו להתממשק עם אפליקציית SchoolWork, ובכך להעשיר אותה בעוד תכנים רבים. אפל עצמה הודיעה כי חלק מהאפליקציות שלה כבר עכשיו יתממשקו עם האפליקציה הנ״ל בעזרת ערכת הפיתוח הזו, כגון: GarageBand, Swift ועוד.
אפליקציית SchoolWork וערכת הפיתוח החדשה יושקו ביוני הקרוב בתצורת בטא ביחד עם עדכון התוכנה iOS 11.4 אשר אפל ציינה גם כן באירוע זה.

יחד עם השקת שירותי הכיתה החדשים של אפל, הושקו גם עדכונים חדשים וגדולים בעבור חבילת ה-iWork של אפל הזמינה כבר היום להורדה.
בעדכון הנ״ל, אפליקציות Pages, Numbers ו-Keynote זכו לאינטגרציה רבה יותר עם ה- Apple Pencil.

אפליקציית Pages קיבלה עדכון חדש בשם: הערות חכמות – כלי אשר יאפשר למרקר מקטעים בתוך הטקסט שלהם, אשר לא רק יופיעו בצורה חופשית על גביי הטקסט, אלא יהיו מקושרים למילים סביבם. כמו כן אפליקציית Pages תציע פיצ׳ר יצירת ספרים חדשה, אשר תחליף ככל הנראה את תוכנת ה- iBook Author הקיימת למחשבי המק בלבד נכון להיום, ובכך תאפשר יצירת ספרים גם ממכשירי האייפד והאייפון ללא צורך המחשב מק כלל, דבר אשר ימשוך בעזרתו משתמשים חדשים לאור ביטול הצורך במחשב מק לצורך זה.

ואם כבר הזכרנו את מחשבי המק, אפל מביאה את אפליקציית ה-Classroom שלה, אשר מאפשרת למורים לשלוט על מכשירי האייפד של התלמידים בכיתה, אל מחשבי המק, כך שמעתה מורים יוכלו לבצע את כלל הפעולות אשר היו קיימות כרגע רק דרך מוצרי iOS, גם למחשבי המק הניידים והנייחים, על מנת לספק גישה נוחה לכלל השירותים המוצעים באפליקציה זו, גם דרך המסך הגדול.

עוד הרכזה נוספת מכיוון מוצרי ה-iLife, ניתן למצוא עדכון לאפליקציית GarageBand ו-Clips אשר יביאו שורה של אפשרויות תוכן חדשות הכוללות בין היתר סצינות סלפי מבית פיקסאר, אשר ישתמשו בפיצ׳ר ה-True Depth של מכשירי האייפון 10 (X), ועוד.

דבר אחרון עליו הכריזה אפל באירוע הנ״ל הינו שדרוג כמות האחסון בשירות ה-iCloud Storage לתלמידים מ- 5 ג׳יגה לכדי 200 ג׳יגה בחינם. דבר היאפשר שמירת יותר תכנים על גבי שירות הענן של אפל ללא צורך לפתוח את הארנק כלל, אך כאמור יגיע לתלמידים בלבד, בעוד שלקהל הלקוחות שאינו נמנה בקהל זה, ימשיך שירות ה-5 ג׳י׳גה החינמי בלבד, עם אפשרות לרכישת גדלים נוספים על פי מחירון אפל.

מקור: 9To5Mac
עריכה, תרגום ותוספות: ebest