רוצו לשדרג – עדכוני מערכות ההפעלה של אפל כבר כאן

ע״י

אפל שחררה את עדכוני התוכנה הגדולים שלה לכלל מכשירי ה-iOS, מחשבי המק, השעונים החכמים ומכשירי ה-Apple TV במסגרת עדכוני התוכנה הגדולים שלה.

 

 

בשבוע האחרון שחררה אפל את מערכות ההפעלה החדשות שלה לכלל הפלטפורמות הקיימות שלה תחת מטריית עדכון גדולה המתבצעת אחת לכמה חודשים. בין העדכונים הללו, ניתן למצוא את עדכון iOS 11.3 אשר היה בגרסאות בטא בחודשים האחרונים, macOS 10.13.4, watchOS 4.3 ו-tvOS 11.3. בתוך חגיגת העדכונים הללו ישנם שיפורים רבים, תוספות חדשות, וכמובן עדכוני אבטחה חשובים למערכות ההפעלה השונות.

הראשון ואולי המשמעותי מבין כל העדכונים הינו כמובן iOS 11.3 אשר מגיע לכלל האייפונים, אייפדים ואייפודים המריצים את מערכת ההפעלה iOS 11 של אפל. עדכון זה מביא איתו מקצה שיפורים וקיום הבטחה של אפל אשר רבים ציפו לו לאור פרשת הסוללות שהסעירה את הרשת בחודשים האחרונים. לאלו מכם שלא זוכרים, אפל חשפה במהלך כנס בהשתתפותה כי היא הכניסה בעדכוני התוכנה של מערכת ההפעלה שלה פיצ׳ר (לטענתה) אשר מסייע לשמור על אורך חיי הסוללה במכשירים ישנים בהם הסוללות נשחקו עד לרמות בהן אינן יכולות לספק מתח חשמלי מספיק בעבור פעולתם התקינה של כלל הרכיבים החשמליים במכשירים הללו. כפועל יוצא מכך, מכשירים אלו חוו האטה מכוונת מצידה של אפל בביצועי המעבד – דבר אשר גרם לזעם רב כלפי החברה, על אף ניסיונותיה להסביר כי צעד זה בא במטרה לשמור על פעילות תקינה של מכשירים אלו.

אז מה בעצם מגיע עם העדכון החדש?

 • פיצ׳ר ״בריאות הסוללה״ – כאמור, פי׳צר זה מגיע לאחר הבטחתה של אפל בנושא, והוא מביא עימו יכולת לדעת מה מצב הסוללה מבחינת אורך החיים שלה, ואף לבטל את מצב הפחתת הביצועים על מנת לשמר אותם גם במידה והסוללה כבר אינה במצב טוב.
 • נתוני בריאות – פיצ׳ר חדש המובנה בתוך אפליקציית הבריאות של אפל, אשר מאגד תחתיו נתוני בריאות משלל אפליקציות המותקנות במכשיר, תוך שמירה על הנתונים מוצפנים מאחורי סיסמה. פיצ׳ר זה זמין כרגע בארה״ב, אך ככל הנראה עם הזמן יגיע גם למדינות אחרות.

 • מציאות רבודה יותר – ביחד עם שחרור חבילת הפיתוח, ARKit 1.5, המציאות הרבודה של אפל עולה מדרגה כאשר המכשירים אשר ישודרגו למערכת ההפעלה החדשה, יוכלו לבצע אינטרקציה עם חפצים בסביבת העולם האמיתי על מנת להפעיל את המנגנון החבוי של המציאות הרבודה. כדוגמא לשימוש בדבר זה, אפשר לדמיין שלטי פרסום ברחוב אשר בעזרת הפניית המצלמה של המכשיר לכיוונם, יוכל המשתמש לבצע אינטרקציה אינטראקטיבית עם תוכנו של השלט הנ״ל.
 • שירות אפל מיוזיק – גם שירות המוזיקה של אפל זוכה לעדכון כשאשר זה תומך כעת גם בסרטוני וידאו מוזיקליים, שירות סטרימינג ללא פרסומות, ויכולת ליצור פלייליסטים. אפל גם מוסיפה לשירות הנ״ל אפשרות למצוא חברים בעלי טעם מוזיקלי דומה בעזרת פיצ׳ר ההצעות אשר חושף ז׳אנרים אהובים על אנשים, ומחבר בין חברים משותפים שאוהבים את אותם הסגנונות / שירים.
 • שירות מיקום מתקדם במצבי חירום – אפל מוסיפה פיצ׳ר שליחת המיקום הנוכחי של המשתמש ברגע שזה מחייג לשירותי החירום, על מנת להקל על נותני השירותים הנ״ל לשלוח מענה מהיר ככל הניתן למקום המשתמש על מנת לחסוך בזמן מיותר, ובכך להציל חיים.
 • HomeKit מאובטח – אפל מוסיפה לשירות ה-HomeKit שלה אבטחה באמצעות התחברות מאובטחת, ובכך מוסיפה לשכבת האבטחה הקיימת אשר משתמשת בשבבים יחודיים המזוהים על ידיי האפליקציה ובכך מאפשרים את התקשורת אך ורק עם האפליקציה של המשתמש.
 • חדשות אפל – אפליקציית החדשות של אפל גם כן מתחדשת עם ״חדשות מובילות״ טובים יותר, ועם פיצ׳ר וידאו המכונה ״בעבורך״.
 • חנות האפליקציות – גם חנות האפליקציות מקבלת עדכון, כאשר כעת ניתן לבצע חיפוש של תגובות על פי ״העוזרים ביותר״, ״המועדפים ביותר״, ״הקריטיים ביותר״, ו״האחרונים ביותר״ בעמודי האפליקציות השונות. כמו כן, האינפורמציה המוצגת בעדכוני האפליקציות קיבלה מידע מפורט יותר.
 • אנימוג׳ים חדשים – בעבור בעלי מכשיר האייפון X זכו לקבל עוד שלושה חיות חדשות לפיצ׳ר האנימוג׳י של אפל, וכעת ניתן למצוא שם גם דרקון, דוב, אריה וגולגולת.

בגיזרת מחשבי המק גם כן הגיעו מקצי שיפורים חדשים, אשר בניהם ניתן למצוא:

 • לראשונה מאפשרת אפל תמיכה מלאה חיבור מחשביה לכרטיס גרפי חיצוני בעזרת חיבור ה-Thunderbolt.
 • אפשרות לקפוץ לטאב הימני ביותר בספארי בעזרת שילוב המקשים Command+9.
 • ניתן לבצע סידור של הסימניות בדפדפן לפי שמות או כתובות URL.
 • פי׳צר הפרטיות של אפל אשר מסייע בשמירה על סיסמאות ופרטי כרטיסי אשראי בעת הצורך להכניסם באתרים שונים, ומתן התראה במידה ואתר כזה או אחר מבקש מידע כלשהו כגון סיסמאות או פרטי כרטיסי אשראי על מנת למנוע הונאות רשת.

גם השעון של אפל קיבל שורת עדכונים קטנה כאשר מסמכי השחרור מדברים על:

 • מתן אפשרות לשליטה על הרמקולים החכמים של אפל, ה-HomePods, בעזרת השעון.
 • החזרת אפשרות השליטה על המוזיקה ממכשיר האייפון.
 • פיצ׳ר ה-Nightstand של אפל מאפשר כעת תצוגה הן במצב אנכי והן במצב מאוזן.
 • מצב התצוגה של סירי בשעון יראה כעת התקדמות לקראת סגירת המטרות היומיות של השעון (שלושת עיגולי הפעילות), ומוזיקה חדשה תתווסף אוטומטית למיקסים של שירות האפל מיוזיק.
 • אנימציה חדשה בטעינת השעון.

כמו כן, אפל הציגה גם עדכון בעבור הטלוויזיה החכמה שלה, ועוד דברים רבים אשר יתגלו ככל הנראה לאורך הזמן, אך בהחלט ניתן לומר כי מדובר על עדכונים חשובים אשר תורמים רבות למוצריה השונים של אפל. כעת ניתן לחכות בסבלנות לעדכון הגדול הבא אשר מספרו הוא 11.4 אשר יגיע ככל הנראה בחודשים הקרובים, וכמובן לחכות לכנס המפתחים השנתי של אפל אשר יסוקר באתרינו כפועלנו בקודש בשידור ישיר. שווה לחכות.

 

מקורות: 9To5Mac, Apple, ו- AppleInsider
תרגום, עריכה ותוספות: ebest