שמועות על האייפון SE 2 | האם נחשפו כמה הפתעות חדשות?

ע״י

וידאו חדש שהודלף לרשת חושף לכאורה כמה פרטים חדשים מעניינים ואף מפתיעים במיוחד על מכשיר האייפון SE 2 השמועתי שככל הנראה תציג אפל בכנס ספטמבר שלה השנה הקרובה.

אז כן, אנחנו בחלק הזה של השנה, בו כמות ההדלפות של קו המוצרים החדש של אפל בכלל והאייפונים בפרט מרקיע לשחקים. הפעם לא מדובר על מכשיר הדגל החדש של החברה (האייפון 11?) אלא דווקא מכשיר שאמור להיות המשך ישיר לקו אותו הציגה החברה לפני שנתיים עם הצגת מכשיר האייפון SE הקטן, אשר המשיך את קו המכשירים הקטנים יותר והקומפקטים יותר בעבור אותם אנשים שאינם רוצים מסכים גדולים מאוד ומסורבלים מאוד, אך עם זאת עדיין רוצים מכשיר חזק ואיכותי עם הטכנולוגיות החדישות ביותר (עד כמה שניתן), ואם אפשר, שיכנס לכיס המכנס בלי להוות הפרעה גדולה מידיי.

כך היה (ועדיין) מכשיר האייפון SE, אשר הוצג לראשונה במרץ 2016. המכשיר הנ״ל, המבוסס על שילדת מכשירי האייפון 5s, הציג את שלל הטכנולוגיות החדשניות שאפל יכלה לתת (אם כי היה ניכר כי חסר רכיב ה-TouchID 2, אשר נשאר בסופו של דבר בגירסאתו הקודמת), אך שמר על תג מחיר נמוך יותר מאחיו הגדולים. המכשיר הנ״ל אמנם לא היה הצלחה מסחררת במיוחד בעבור אפל, מאחר ורוב הצרכנים העדיפו דווקא את מכשירי האייפון 7 וה-7 פלוס בעלי המסכים הגדולים יותר, אך גם מכשיר זה זכה להצלחה בכל זאת בקטגוריה אליה יועד – מכשירי הביניים.

השנה האחרונה עסקה רבות בשמועות סביב מכשיר נוסף שימשיך את קו המכשירים הקטנים הללו, בעיקר לאחר היעדר ההמשכיות בשנה החולפת עת הוצגו מכשירי האייפון 8 ומכשיר האייפון X, וניכר כי חרושת השמועות רק הולכת וגוברת ככל שאנחנו מתקרבים להכרזות השנתיות על מוצרי הסלולר החדשים של אפל.
אם לשפוט על פי סרטון וידאו חדש שהועלה ברשת החברתית Weibo, אותו מכשיר אייפון מוקטן זה, צפוי להכיל גב זכוכית הדומה מאוד למכשירי האייפון 4s אשר לא יכסה את כלל גב המכשיר כמו שנעשה במכשירי האייפון 8, ובנוסף לכך יכלול שקע אוזניות סטנדרטי 3.5 אינץ׳ אותו אפל הסירה כבר בעת הצגת מכשירי האייפון 7.

על פי הדלפה זו, עושה רושם כי אפל הולכת לספק במכשיר השמועתי החדש אפשרות טעינה אלחוטית, כפי שהציגה ביחד עם מכשירי האייפון 8 בשנה האחרונה, דבר הגיוני מאוד לאור רצונה של אפל להיכנס עמוק יותר לשוק הטעינה הנ״ל ועכשיו ככל הנראה גם במכשירים הזולים יותר. דבר נוסף שמגיע ביחד עם השמועות הרבות על המכשיר הנ״ל הינו השימוש במעבד ה-A10 העוצמתי של אפל אשר מריץ כיום את מכשירי האייפון 7, 7 פלוס ואף מכשירי האייפד החדשים שהוצגו לאחרונה בכנס שערכה אפל בבית ספר תיכון בעיר שיקגו. המכשיר יגיע ככל הנראה עם 2 ג׳יגה של זיכרון ראם, ויגיע בתצורת 32 ג׳יגה ו-128 ג׳יגה. המכשיר כנראה יעדר את חיישן ה-True Depth של מכשיר האייפון X, לאור בעיית הטמעתו אפשריות בהטמעתו במכשיר הנ״ל אשר כאמור יורש את צורתו של מכשיר האייפון 4s, וסברה נוספת הינה הוזלת עלויות הייצור של מכשיר זה על מנת לשמור על מחיר נמוך ואטרקטיבי בעבור אנשים שרוצים להיכנס לעולמה של אפל או לחלופין, מעדיפים מכשיר קטן יותר. כפועל יוצא מכך, סביר להניח כי מכשיר זה יגיע עם חיישן טביעת האצבע המוכר ולא עם חיישן זיהוי הפנים החדש.

ההערכות טוענות כי אפל תציג את המכשיר החדש כבר בכנס WWDC אשר עתיד להתקיים ביוני, או אף על פי הערכות אופטימיות יותר, יוצג כבר במאי הקרוב, וכל זאת על מנת שמכשיר זה לא ייבלע בתהילתם של מכשירי הדגל החדשים אשר אפל תציג כאמור בספטמבר השנה.

מקורות: 9To5Mac, AppleInsider, iDownloadBlog.
תמונה ראשית: Apple.
תרגום, עריכה ותוספות: ebest.