פרטים נוספים מתגלים על ליין המוצרים הבא של אפל

ע״י

Ming-Chi Kuo חוזר ומגלה פרטים נוספים על ליין המוצרים הבא של אפל, ביניהם ליין האייפון הבא, מכשירי האייפד פרו החדשים וגם מקבוק אייר מעודכן ומוזל.

 

 

 

אמ;לק - דיווח משרשרת האספקה של אפל במזרח מגלה שליין האייפון הבא יכלול 3 מכשירי אייפון: הדור השני של האייפון 10, אייפון 10 פלוס עם מסך גדול יותר ואייפון מוזל יותר עם מסך LCD בגודל של 6.1 אינץ׳ שיגיע עם עיצוב הדומה לזה של האייפון 10. בנוסף דגמים חדשים של השעון עם מסך גדול יותר, מכשירי אייפד פרו עם תמיכה ב- Face ID ודגם מעודכן של המקבוק אייר במחיר מוזל.

לפני מספר חודשים האנליסט Ming-Chi Kuo שהיה אנליסט הבית של חברת KGI Securities עבר לחברת TF International Securities, שנראה היה שהוא צפוי להפסיק ולכסות את אפל וכנגזרת מכך שטף הדיווחים משרשרת האספקה של אפל במזרח תצטצמם באופן ניכר. אולם נראה כי לא כך הדבר והאנליסט ממשיך לדיווח, בחברה החדשה בה הוא עובד על פרטים נוספים ממקורותיו בשרשרת האספקה של אפל במזרח, על ליין המוצרים הבאים של אפל. בימים האחרונים האנליסט פרסם דו״ח חדש בו הוא חושף פרטים על חלק מליין המוצרים של אפל שהחברה ככל הנראה תחשוף לקראת סוף 2018 ותחילת 2019.

בדו״ח שלו Kuo הרחיב על ליין מוצרי האייפון הבא, כשהוא מגלה שלפי מקורותיו אפל תציג בחודש ספטמבר הקרוב 3 דגמי אייפון חדשים. הראשון יהיה הדור השני של האייפון 10 (X), שימשיך להגיע בעיצוב אותו אפל הציגה בשנה שעברה ועם מסך OLED, אולם יגיע עם שיפורי חומרה חדשניים שפרטים נוספים לגביהם יחשפו בחודשים ובשבועות לפני השקתם. לצד הדור השני של האייפון 10, אפל גם תציג דגם גדול יותר של המכשיר שיגיע עם מסך בגודל של 6.5 אינץ׳ (בהשוואה למסך ה- 5.8 אינץ׳ של האייפון 10) אותו Kuo מכנה בשם ״אייפון 10 פלוס״ מעבר לגודל המסך וככל הנראה העובדה שגם מכשיר זה יגיע עם מסך OLED לא ברור האם אפל תבדיל בינו לבין מכשיר האייפון 10 החדש מבחינת החומרה, כפי שהחברה עשתה עם מכשירי האייפון 6/6s/7 וה- 8 אל מול מכשירי האייפון  6/6s/7 וה- 8 פלוס שהגיעו עם חומרה משודרגת במצלמה וברזולוציית המסך.

כמו כן Kuo מציין כי אפל תציג דגם שלישי וחדש של מכשיר אייפון שיגיע עם מסך LCD בגודל 6.1 אינץ׳, אולם מבחינת העיצוב שלו יראה כמו האייפון 10, קרי המסך שלו יהיה (כמעט) מקצה לקצה וככל הנראה גם הוא יכיל את חיישן Face ID שיחליף את Touch ID. לטענתו של Kuo מכשיר זה יגיע עם חומרה פשוטה וזולה יותר מזו של האייפון 10, שתתבטא במצלמה עם חיישן אחד ועדשה אחת ואילו המסך לא יתמוך בטכנולוגיית 3D Touch (קצת תמוה) למעשה Kuo מתייחס למכשיר האייפון הנ״ל כאייפון 10 זול יותר, כשלדעתו המכשיר יגיע בטווח מחיר של בין 600$ ל- 700$ ומטרתו תהיה לקסום למשתמשים של מכשירי אייפון ישנים יותר שירצו לשדרג למכשיר בעל מאפיינים דומים לאלו של האייפון 10, אולם במחיר נגיש יותר.
לפי הדיווח עולה כי הפיתוח של מסך LCD שכזה הוא לא פשוט (אין הרבה מסכי LCD המתפרשים מקצה לקצה בתצורה הדומה לזו של האייפון 10) ובהתאם לכך המכשיר יכנס לייצור המוני אחרי שאפל תחל בייצור ההמוני של הדור השני של האייפון 10 ושל האייפון 10 פלוס, אולם הוא יושק בספטמבר לצד מכשירי האייפון 10 החדשים.

מוצרים חדשים ש- Kuo התייחס אליהם הם דגמים חדשים של אייפד פרו, שיגיעו עם חיישן ה- Face ID, דגמים חדשים של השעון שיגיעו עם מסך גדול יותר וכן עדכון למחשב המקבוק אייר שגולת הכותרת שלו תהיה תג מחיר מוזל ותחרותי יותר.

בדו״ח שלו לקהל משקיעיו, Kuo התייחס גם למספר נקודות בהקשר העסקי, כשהוא מציין שלדעתו התחרות העזה ביותר שאפל רואה בתחום השוק הגבוה (High End) היא מול עצמה וכי אחת הסיבות להאטה בהיקף המכירות של מכשירי האייפון נובעת מהעובדה הפשוטה שמכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס שאפל השיקה ב- 2014 ענו על צרכים רבים של המשתמשים שלא רואים סיבה משמעותית לשדרג את המכשירים שלהם למכשירי אייפון חדשים. Kuo גם ציין שלדעתו אפל היא עדיין החברה המובילה בשוק מוצרי הצריכה האלקטרוניים מבחינת חדשנות ושהיא עקפה את המתחרות שלה ובפער ניכר, הודות לחווית השימוש העליונה והאקוסיסטם המפותח. פער זה יכול להשמר במידה ואפל תקדם פיתוח של אפליקציות בתחומים חדשים כמו למשל תחום המציאות הרבודה – דבר שהחברה החלה לעשות בשנה שעברה.

אין ספק שיהיה מעניין לראות מה אפל תציג בסתיו הקרוב. אולם מעניין יותר יהיה לראות האם ליין מכשירי האייפון החדשים של אפל יצליח לדחוף את קהל משתמשי האייפון שעדיין אוחזים במכשירי האייפון 6, 6s ו- 7 לדגמים החדשים בעלי המסך מקצה לקצה או לא.

 

מקור: MacRumors