מתאם האוזניות של אפל הוא להיט מפתיע

ע״י

בדיקה מפתיעה מגלה שמתאם האוזניות של אפל הוא אחד המוצרים הפופולריים ביותר באתר המכירות המקוון של בסט ביי (Best Buy).

 

 

אמ;לק - באופן מפתיע המתאם של אפל בין מחבר האודיו הסטנדרטי לבין מחבר ה- Lightening הוא אחד מהמוצרים הפופולריים ביותר באתר הקניות המקוון של רשת בסט ביי, כשהדבר מעלה שאלה לגבי אותו עתיד אלחוטי שאפל דוחפת.

בתחילת 2017, הרשת החלה לגעוש אחרי שמספר דיווחים ציינו כי מכשיר האייפון הבא של אפל צפוי להגיע ללא מחבר האודיו הסטנדרטי – 3.5 מ״מ. הדבר הגיע לנקודת רתיחה כאשר נילאי פאטל – העורך הראשי של האתר The Verge פרסם כתבת דיעה שכותרתה הייתה ״הסרת מחבר האודיו הוא צעד טפשי ופוגעני כלפי משתמשים״. בכתבה ציין פאטל שהסרת המחבר שהפך להיות סטנדרט בכל הנוגע לאוזניות במכשירי מובייל יתניע תהליך בו מחברי אוזניות יהיו מבוזרים ויגרמו למשתמשים להוציא כסף נוסף, בין אם מדובר על אוזניות ייחודיות פר פלטפורמה, או על מתאמים.

מספר חודשים לאחר מכן אפל הציגה את האייפון 7 וה- 7 פלוס, שהיו מכשירי האייפון הראשונים שהגיעו ללא מחבר האודיו הסטנדרטי הוותיק. על הבמה פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק מוצרים בינלאומי באפל, ציין כי יש מספר סיבות לכך: הראשונה היא שמדובר במחבר וותיק ואנלוגי בן יותר מ- 100 שנים שתופס שטח גדול מדי במכשיר סמארטפון שצריך כל מילימטר מרובע כדי לדחוס עוד ועוד טכנולוגיה מתקדמת – כמו למשל מערך מצלמות כפול. בנוסף שילר ציין כי אפל רואה בעתיד כאלחוטי וככזה אין צורך במחבר התומך בחוטים. ושלישית – אומץ(!) המתבטא בכך שאפל היא בין הראשונות לקחת צעד שכזה כדי לקדם את העתיד כמה שיותר מהר. כדי לעזור לקהל המשתמשים בתקופת המעבר אפל הציגה את אוזניות האיירפודס האלחוטיות במחיר יחסית נמוך וכן כל מכשיר אייפון 7 או 7 פלוס, הגיע עם מתאם שאפשר חיבור של אוזניות ״רגילות״ עם מחבר אודיו סטנדרטי לשקע ה- Lightening של מכשירי האייפון.

התגובות היו חצויות כאשר רבים התלוננו על צעד זה ואף ציינו כי מדובר בעניין של זמן עד שאפל תחזור בה ותציג שוב את מחבר האודיו במכשירי האייפון הבאים. אולם לא דובים ולא יער… אפל השיקה שנה לאחר מכן את ליין האייפון 8 וה- 8 פלוס לצד האייפון 10 (X) שהגיעו אף הם ללא מחבר האודיו הסטנדרטי, אם כי באריזה של המכשירים, עדיין ניתן היה למצוא את המתאם.

מאז שאפל השיקה את מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס, יותר ויותר יצרניות סמארטפונים נטשו את מחבר האודיו הסטנדרטי לטובת שימוש ב- USB-C או אוזניות אלחוטיות, כשבאופן מפתיע דווקא סמסונג בחרה עד כה כן לתמוך במחבר האודיו הסטנדרטי וליין מכשירי הגאלקסי שלה מגיע עד כה עם מחבר זה (כבוד). אולם כפי הנראה תקן ה- USB-C לא ממש הצליח לתפוס מקום של סטנדרט בכל הנוגע לתחום האוזניות או בכלל, כשהוא עדיין די מבוזר ומציג חווית שימוש הרחוקה מלהיות אחידה, ועל פניו נראה כי אוזניות אלחוטיות הולכות ונהיות פופולריות יותר ויותר. אולם נראה כי אוזניות חוטיות עדיין לא נעלמות מהעולם. בדיקה שנערכה על ידי Joshua Fruhlinger מהאתר Thinknum מגלה שהמתאם של אפל בין מחבר ה- Lightening לבין מחבר האודיו הסטנדרטי, שנמכר באופן נפרד במחיר של 9.99$ הוא המוצר השלישי ברשימת המוצרים הפופולריים ביותר באתר המכירות המקוון של בסט ביי (Best Buy), כשמעליו נמצאים אוזניות האיירפודס ומכשיר ה- Fire TV Stick של אמזון.

Fruhlinger בדק קצת יותר לעומק וגילה כי המחבר היה ברשימת 25 המוצרים הפופולריים כבר למעלה משנה, מה שמעלה את השאלה למה? ובפרט לאור העובדה שאפל כוללת את המתאם בקופסא בעת רכישה של מכשיר אייפון חדש. ובכן יתכנו מספר סיבות: הראשונה היא שמדובר במתאם קטן יחסית שקל מאוד לאבד אותו. שנית, סביר להניח שמשתמשים שעושים שימוש במתאם שכזה, עושים בו שימוש יותר מבמקום אחד – ברכב (בחיבור למערכת אודיו), עם אוזניות (שלא לדבר על מקרים בהם יש יותר מזוג אוזניות חוטי אחד), מערכות שמע נייחות, רמקולים ועוד. ובהתאם לכך יכול מאוד להיות שיש מספר לא מבוטל של משתמשים שרוכשים יותר ממתאם אחד.

האם מדובר כי העתיד האלחוטי שאפל דיברה עליו בסוף 2016 עדיין לא כאן? ובכן לא בדיוק, שהרי יש לזכור שבמקום שמעל למחבר האודיו המדובר של אפל, נמצאות אוזניות האיירפודס האלחוטיות לחלוטין וכל מה שנתון זה מגלה הוא שבעוד העולם צועד לכיוון האלחוטי, יש עדיין כברת דרך לא קטנה עד שנגיע לשם באופן מלא.

 

מקור: Thinknum