הסוף למטעני האייפון החלשים?

ע״י

אפל עשויה השנה לפתור את אחד הדברים המעצבנים ביותר במכשירי האייפון – מטענים חלשים. הודות למטען חזק יותר של 18 וואט שיגיע עם מכשירי האייפון הבאים.

 

 

אמ;לק - הדלפה ראשונה מציגה את מטען ה- 18 וואט שאפל צפויה להציג עם ליין האייפון והאייפד הבאים, כאשר מטען זה - שבתקווה יגיע בתוך הקופסא ולא ימכר בנפרד - יאפשר תמיכה בטעינה מהירה למכשירי האייפון והאייפד, ללא צורך ברכישה של מטען בנפרד.

אין ספק שמבחינה טכנולוגית, הכימיה לא מצליחה לעמוד בקצב של הפיזיקה, כאשר בעוד מהנדסי חומרה הצליחו להציג מעבדים ורכיבים קטנים יותר ומהירים יותר, מהנדסי כימיה לא הצליחו להציג דור חדש של סוללות שיחליף את סוללות הלית׳יום-יון ויאפשר זמן שימוש ארוך הרבה יותר, למרות מחקרים וניסויים רבים, שאף אחד מהם לא התממש לכדי מוצר שניתן לייצרו בקנה מידה גדול. כתוצאה מכך עולם הטכנולוגיה מנסה לעקוף את ה״בעיה״ על ידי שימוש בסוללות גדולות יותר, הצגת רכיבים חסכוניים יותר שמאפשרים זמן שימוש ארוך יותר ופתרונות המתבטאים בטעינה: טעינה מהירה וטעינה קיבולית ״אלחוטית״. הראשונה מספקת פתרון מהיר ומאפשרת תוך זמן קצר מאוד להטעין את מכשיר המובייל (יהיה אשר יהיה), בעוד השניה מספקת פתרון נוח יותר ונגיש יותר כאשר מטענים אלחוטיים מוטמעים בעולם הפיזי סביבנו בין אם מדובר בשולחנות, מנורות ועוד.

בהקשר הזה, אפל די דשדשה מאחור אל מול המתחרות שלה, שאמצו כבר לפני מספר שנים פתרונות של טעינה אלחוטית ו/או טעינה מהירה. בשנה שעברה אפל הוסיפה לליין מכשירי האייפון תמיכה בטעינה אלחוטית בשימוש בתקן Qi, אולם באופן די מעניין, החברה החלה להציג תמיכה בטעינה מהירה יותר במכשירי האייפון כבר מדגמי האייפון 6, זאת בשימוש במטענים של מכשירי האייפד שהם מטענים של 10-12 וואט. הבעיה היא שבעוד מכשירי האייפון תמכו ביכולת טעינה מהירה יותר כבר מספר שנים, אפל ספקה בתוך הקופסא מטענים של 5 וואט בלבד המציגים טעינה די איטית באופן יחסי, ומשתמשים שרצו להנות מטעינה מהירה, היו צריכים לרכוש מטענים בנפרד וכידוע מטענים עבור מכשירי iOS (כאלה שלא מתפוצצים או מחשמלים) יכולים להיות עסק יקר.

כעת כל זה עומד להשתנות, כאשר לפי דיווחים אפל צפויה להציג עם ליין האייפון הבא, מטען חדש של 18 וואט שיגיע עם מחבר יציאה מסוג USB-C, ויאפשר טעינה מהירה למכשירי האייפון. הדיווחים הללו התגשמו לכדי הדלפה שפורסמה על ידי Chongdiantou, כשהיא מראה את הגרסה של המטען האמריקאי בתצורת ה- 18 וואט.


מהתמונות ניתן לזהות את העיצוב המוכר, הנקי והמינימליסטי של המטענים של אפל אולם ניתן לראות כי מדובר במטען קצת שונה ממטעני ה- 5 וואט המרובעים שאפל הציגה עד כה, כשבנוסף לכך ניתן לראות את הכיתוב המציין שהמטען מסוגל לספק תפוקה של 3 אמפר ב- 5 וולט (שהם 5 וואט) או תפוקה של 2 אמפר ב- 9 וולט (שהם 18 וואט).

בנוסף נראה כי אחד היתרונות הוא שימוש בכבל מסוג USB-C שיגיע בתוך האריזה, כאשר כיום ניתן לרכוש כבל כזה בנפרד. השימוש ב- USB-C מאפשר תמיכה בתקן הטעינה המהירה יותר, מה שאמור להציג זמני טעינה מהירים עוד יותר מאלו שניתן להשיג כיום בשימוש במטען ה- 12 וואט של האייפד עם האייפון, ואין שום סיבה שאפל לא תשתמש במטענים הללו גם למכשירי האייפד. בנוסף המטען נראה קומפקטי יחסית וקרוב יותר בגודלו למטען ה- 5 וואט מאשר למטעני ה- 12 וואט של האייפדים שהם גדולים יותר ומסורבלים יותר.

כל זאת כמובן במידה ואפל אכן תוסיף את המטענים הללו בתוך הקופסא של מכשירי האייפון ולא תמכור אותם בנפרד, דבר שהחברה עשויה לעשות, אולם נקווה שלא.

 

מקור: Mac Otakara