רמזים נוספים לאייפד פרו X

ע״י

רמזים חדשים בבטא האחרונה של iOS 12 מחזקים את השמועות להגעתו ההולכת והקרבה של אייפד עם חיישן Face ID.

 

 

אמ;לק - רמזים להגעת Face ID ואנימוג׳י מתגלים בקוד של iOS 12, כשעולה השאלה, איך ליין האייפד פרו החדש יראה עם מסך מקצה לקצה.

מאז שאפל השיקה את האייפון 10 (X), החלו לצוץ שמועות לפיהן מדובר בעניין של זמן עד שהחברה תציג את טכנולוגיית ה- TrueDepth Camera המאפשרת את פיצ׳ר Face ID, גם במכשירי האייפד ואולי גם במחשבי המק, זאת במקביל להרחבת היקף השימוש בפיצ׳ר ובטכנולוגיה לכלל ליין מכשירי האייפון. הרמזים הראשונים החלו להופיע בבטא של גרסה 11.3, כאשר התגלו מחרוזות המתייחסות למכשיר בשם ״Modern iPad״. רמזים אלו הגיעו אחרי רצף שמועות שהגיע ממקורות כמו בלומברג, Ming-Chi Kuo ואתרי שמועות במזרח שציינו כי אפל אכן צפויה להציג אייפד עם חיישן Fae ID, במהלך הרבעון השלישי של 2018, תאריך יעד שמתאים לאירוע ספטמבר או לכל המאוחר – אוקטובר.

כעת ימים ספורים אחרי שאפל שיחררה את הבטא השלישית של iOS 12 לקהילת המפתחים שלה, המפתח Steven Troughton-Smith מצא רמזים בקוד של הבטא החדשה ל- AvatarKit, כלי הפיתוח עליהם מתבססים ה- Animoji שאפל הציגה עם השקת האייפון 10 בחודש ספטמבר האחרון, מגיעים גם למכשירי האייפד, מה שמהווה רמז חזק מאוד לכך שהחברה צפויה להשיק ובקרוב, מכשירי אייפד שיוכלו לעשות שימוש ב- Animoji, קרי להגיע עם חיישן Face ID.

מדובר ברמז האחרון שהתגלה כאמור מתוך שרשרת של רמזים מהחודשים האחרונים, כשלמעט ההתייחסות ל- Modern iPad שצוינה קודם לכן, גרסה 12 של iOS מביאה שינויים קלים למכשירי האייפד שמרמזים על הגעת Face ID למכשירי הטבלט. הראשון הוא הזזת השעה ב- Bar העליון לפינה השמאלית, בדומה לאופן בו אפל הזיזה את התוכן של ה- Bar העליון במכשיר האייפון 10 לצדדים כדי לספק מקום לחומרה של מערך ה- TrueDepth Camera, מה שמצביע כי האייפד עם Face ID יזכה אף הוא ל״מצח״, אם כי לא ידוע האם המצח יהיה בולט במסך כמו במכשירי האייפון 10, או שמא הוא יהיה מוסתר יותר, כשהמסך יתחיל מתחתיו.
בנוסף בגרסה 12, אפל שינתה חלק מהמחוות אותן היא הציגה בשנים האחרונות עבור מכשירי האייפד, בשימוש עם ה- Dock, כאשר בגרסה 12 מחוות ניגוב מהחלק התחתון של המסך כלפי מעלה, תחזיר את המשתמש למסך הבית, במקום להעלות את ה- Dock. כמו כן, מחוות ניגוב מהפינה הימנית העליונה של המסך תוריד את מרכז הבקרה, בדומה לאופן בו הדבר נעשה במכשיר האייפון 10.

כמובן שיתכן מאוד ואפל עושה את השינויים הללו בגרסה 12 במכשירי האייפד, כדי ליישר קו עם מכשירי האייפון, אולם הרמזים הללו, בנוסף לאלו שהתגלו בקוד של הבטא של גרסה 12 וכן בזו של גרסה 11.3 וכן השמועות משרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח מהווים עשן חזק מדי כדי להתעלם מהעובדה שיש כאן אש.

מה שיהיה מעניין לגלות הוא האם הוספת Face ID תבוא גם כאן במכשירי האייפד על חשבון Touch ID, כשהדבר יאפשר לאפל להציג טבלט עם מסך (כמעט) מקצה לקצה ובכך להגדיל את המסך של מכשירי האייפד, מבלי להגדיל את הגודל הפיזי שלהם. סביר להניח כי התשובה לכך היא כן, והביקורות החיוביות שמכשיר האייפון 10 זכה לו, להיקף האימוץ המרשים שהפך אותו למכשיר הפופולרי ביותר בסין, ולמכשיר האייפון הנמכר ביותר של אפל מאז שהוא הושק צפויים להביא את אפל לבחור לפעול באופן דומה גם עם מכשירי האייפד, כשהדבר עשוי להמשיך ולשפר את היקפי המכירות של ליין האייפד שראה בשנתיים האחרונות חזרה (אם כי צנועה) לגדילה.

 

מקור: MacRumors