אפל משחררת את גרסה 8.1

ע״י

אמש, אפל שיחררה את גרסה 8.1 לציבור הרחב כשהיא מביאה עימה שיפורי ביצועים, את שירות התשלומים החדש ועוד.

 

 

 

באירוע אוקטובר שהתקיים ביום חמישי האחרון, אפל ציינה כי גרסה 8.1 תושק ביום שני הקרוב (ה- 20 לאוקטובר), זאת אחרי מספר גרסאות בטא שהחברה שיחררה לקהילת המפתחים שלה. ואכן כך היה. גרסה 8.1 שוחררה אמש (סביבות השעה 20:00, שעון ישראל) לכלל משתמשי האייפון והאייפד שזכו לקבל את גרסה 8. כך שמדובר במכשירי ה- 4s ומעלה, האייפד 2 ומעלה והאייפוד טאץ' דור 5. הגרסה שהושקה גם כעדכון מהאוויר (OTA) שוקלת כ- 126MB על מכשירי האייפון 6 (מה שעשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר) והיא מביאה עימה רשימה ארוכה של שיפורים וגם פיצ'רים חדשים/ישנים. הפיצ'רים העקריים ברשימה הם כמובן שירות התשלומים החדש – Apple Pay שהוכרז באירוע ספטמבר והוא מביא למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס את היכולת לבצע תשלומים דרך רכיב ה- NFC הטבוע בהם. מכשירי iOS אחרים שיש בהם את ה- Touch ID יוכלו לבצע רכישות דרך שירות התשלומים באתרים מקוונים וכן באפליקציות מהאפסטור שיתמכו בפיצ'ר, כשכבר כעת ישנן מספר אפליקציות שתומכות בשירות ביניהן: גרופון, אפליקציית האפלסטור של אפל, Target, Staples, שירותי הרכב/מוניות: Uber ו- Lyft ועוד. למעשה אפל כבר העלתה מקטע שלם באפסטור המציג את האפליקציות שתומכות בשירות. מה שכן השירות הושק אך ורק לקהל המשתמשים האמריקאי ונראה שהתפריט אפילו לא מופיע במכשירים שמחוץ לארה"ב, ככל הנראה בהתבסס על ההגדרות האזוריות או הגדרות של שירותי המיקום.

 

2 פיצ'רים נוספים חדשים קשורים ליכולות האינטגרציה החדשות בין מכשירי האייפון למחשבי המק והאייפדים והם SMS Relays שמאפשרים למשתמשי המק לקבל הודעות SMS (לא iMessage) דרך אפליקציית ההודעות המובנית ביוסמיטי וכן Instant Hotspot שמאפשר למחשב המק לזהות אייפון עם גרסה 8.1 שנמצא בסביבתו להציג את המכשיר ברשימת רשתות ה- Wifi הזמינות, לשם התחברות מהירה. בעת התחברות שמצריכה שימוש בבלוטות' 4.0 (כך שרק דגמי מק עם בלוטות' 4.0 תומכים בנושא) ניתן לראות את עוצמת הקליטה של האייפון וכן את מד הסוללה של המכשיר, ישירות על המק. פיצ'ר חדש, הוא לא באמת חדש ולמעשה מדובר בחזרתה של תיקיית ה- Camera Roll לאפליקצית התמונות, במקום תיקיית ה- Recent שאפל הציגה עם גרסה 8 ויצרה מורת רוח בקרב המשתמשים. בנוסף אפל הציגה את פיצ'ר ה- iCloud Photo Library שהושק כבטא. פיצ'ר זה מחליף את פיצ'ר ה- Photo Stream כשהוא מעלה את כל התמונות שמצולמות עם מכשירי iOS המקושרים לאותו חשבון iCloud לתיקיית הענן, אליה ניתן לגשת מכל מכשיר iOS מחובר לאותו חשבון וכן דרך הדפדפן באתר של iCloud. בתחילת 2015, אפל צפויה להשיק אפליקציית תמונות חדשה למק שתחליף את iPhoto ולמעשה תאפשר גישה ישירה לאותן התמונות ישירות מהמק.

יש לציין שכברירת מחדל פיצ'ר iCloud Photo Library הוא כבוי ועם הפעלתו דרך תפריט ההגדרות של האייפון, תיקיית Camera Roll מוחלפת בתיקיית All Photos ועימה מגיעים מספר תיקיות ייעודיות בהתאם לתמונות שצולמו (Slo-Mo, מועדפים, פנורמה, שנמחקו לאחרונה ועוד).

מעבר לכך הגרסה החדשה כוללת עוד הרבה מאוד שיפורים ותיקוני באגים במערכת ההפעלה כמו בעיות בקישוריות הבלוטות', הפרדת ההכתבה הקולית מההגדרות של סירי, הוספת בחירה בקישוריות הסלולרית בתפריט הרלוונטי לבחירה בין קישוריות 2G, 3G או LTE (במידה והספק תומך בכך, מה שעדיין לא נכון לגבי כל ספקיות הסלולר בישראל – כן הוט מובייל אני מדבר עליך), תיקוני בעיות עם קישוריות Wifi, תיקון באג שגרם לסרטונים בספארי שלא לעבוד ועוד. הגרסה החדשה, שהיא גרסת התחזוקה הראשונה הגדולה של גרסה 8, מביאה גם שיפור בביצועי המכשירים ומעניין מאוד לבדוק האם הגרסה גם משפרת את הביצועים של מכשירי האייפון 4s, שזכו לקבל את גרסה 8 אם כי התברר כי הגרסה מאטה במקצת את פעולת המכשירים.