ליין האייפון 2018 | עונת ההדלפות החלה

ע״י

עונת הקיץ מתחילה להתחמם הן בגזרת מזג האוויר, והן בגזרת ההדלפות בהקשר לליין האייפון הבא, כאשר פאנלי המסך של שלושת מכשירי האייפון הבאים מודלפת ברשת.

 

 

אמ;לק - הדלפה ראשונה ומשמעותית לליין האייפון הבא, מראה את פאנלי המסך של שלושת המכשירים ומאששת את השמועות כי מכשיר האייפון בגודל ה- 6.1 אינץ׳ יגיע עם מסך בטכנולוגיה שונה (LCD) מהמסכים של שני מכשירי האייפון האחרים (OLED), כשאפל מאמצת את Face ID על פני Touch ID בכל מכשירי האייפון הבאים.

בשנים האחרונות אפל עושה מאמצים כבירים כדי להפסיק את ההדלפות שמגיעות מצד שרשרת האספקה והייצור של החברה המזרח, שבדרך כלל מדליפה מידע רב על הרכיבים והמראה של מכשירי האייפון (והאייפד). ואכן נראה שבשנתיים האחרונות אפל הצליחה לצמצם באופן די ניכר את ההדלפות בנושא, אם כי ללא הצלחה הרמטית. העיצוב של ליין האייפון 7 הודלף, וכן גם העיצוב של האייפון 10 (X), אולם חלפו להם הימים בהם בהם הפאנלים האחוריים של האייפון 5c, וה- 5s או ליין האייפון 6 מוצגים לראווה על ידי כל יוטיובר חובב. השנה לא שונה באופן משמעותי מהשנים הקודמות, אולם יש לציין שרק כעת – אחרי שחודש יולי כבר מתחיל להתקרב לסיומו – אנו מתחילים לראות הדלפות משמעותיות ראשונות לרכיבים של ליין האייפון הבא.

ההדלפות הללו מגיעות בדמות פאנלי המסך של המכשירים, כשהם מראים בברור 3 גדלים שונים המתאימים לשמועות לפיהם ליין האייפון הבא יגיע עם מסכים בגדלים: 5.8 אינץ׳, 6.1 אינץ׳ וכ- 6.5 אינץ׳, כאשר כל שלושת המכשירים יראו דומים מבחינת המסך שלהם, אולם בעוד המכשיר עם מסך ה- 6.1 אינץ׳ יעשה שימוש בטכנולוגיית LCD, שני שאר המכשירים יגיעו עם מסכי OLED. באופן מעניין נראה כי פאנל המסך של האייפון בגודל 6.1 אינץ׳ מגיע עם שוליים עבות יותר במקצת, מה שמאשש את העובדה שמדובר בטכנולוגיית מסך שונה, ושככל הנראה מדובר במסך LCD, בעוד 2 פאנלי המסכים האחרים מגיעים עם שוליים דקים, בעובי דומה מאוד (אם לא זהה) לעובי של שולי המסך הדקיקים של האייפון 10 (X).

פאנלי המסך שהודלפו לרשת, מסירים את הספקות לגבי העובדה שכל ליין האייפון שאפל צפויה להציג במהלך חודש ספטמבר הקרוב, יגיעו עם מסך מקצה לקצה, ויעשו שימוש במודול מצלמת True Depth המאפשרת את פיצ׳ר Face ID וכן את השימוש באנימוג׳י ומימוג׳י שאפל תשיק כחלק מ- iOS 12. כך שמי שציפה שאפל תחזור בה משימוש בטכנולוגיית Face ID לטכנולוגיה של Touch ID צפוי להתאכזב, כשנראה שאפל פועלת בכל הכוח כדי להעביר את כל ליין מכשירי האייפון הבאים שלה להשתמש בזיהוי פנים כזיהוי ביומטרי, ולא בזיהוי טביעות אצבע. מעבר לזה נראה שאפל גם צפויה להציג את היכולת הזו בליין האייפד פרו הקרוב, זאת לפי רמזים ושמועות בנושא.

פאנלי המסך מודלפים לרשת מספר שבועות אחרי שמכשירי הדמה הראשונים של ליין האייפון הבא החלו להופיע ברשת, כשלפיהם ולפי השמועות מכשיר האייפון בגודל 6.1 אינץ׳ יגיע עם מצלמה אחת, בעוד 2 מכשירי האייפון 10 וה- 10 פלוס, יגיעו עם לפחות 2 מצלמות אחוריות, כשיש סברות כי האייפון 10 פלוס עשוי להגיע עם 3 מצלמות אחוריות. מעבר לכך ולאפשרות המאוד סבירה שאפל תציג את רכיב ה- A12 (באופן לא מפתיע במיוחד), לא ידוע מה יכלול השדרוג מבחינת החומרה, אם כי נראה שלמרות המאמצים הגדולים של אפל להסתיר את ליין האייפונים הבא, סביר להניח שמידע נוסף יחשף ויתגלה בשבועות ובחודשים הקרובים, כפי שקרה עד כה בכל קיץ.

 

מקור: Slashleaks