אייפון בצבעים

ע״י

שמועות לגבי מכשיר האייפון 6.1 אינץ׳ מגלות כי המכשיר צפוי להגיע במגוון צבעים, כשנראה כי המכשיר עשוי להגיע באיחור קל.    

אמ;לק - מכשיר האייפון החדש שצפוי להגיע עם מסך LCD בגודל 6.1 אינץ׳ מקצה לקצה, יהיה הניסיון השני של אפל להציג דגם מוזל יותר של אייפון לצד דגמי פרימיום, כשבדומה לאייפון 5c גם הוא צפוי להגיע במבחר צבעים ואפל מתכוננת לכך שהוא יהיה מכשיר האייפון הנמכר ביותר בליין מכשירי האייפון הבא שלה.

בשנת 2013 אפל הרחיבה את ליין האייפון כשבפעם הראשונה החברה הציגה 2 דגמי אייפון ״חדשים״ בדמות האייפון 5s והאייפון 5c. בשנה לאחר מכן החברה הציגה 2 מכשירים חדשים באמת בדמות האייפון 6 וה- 6 פלוס ובכך הרחיבה באופן רשמי את ליין האייפון. בשנה שעברה החברה הרחיבה את ליין האייפון שוב כשלצד האייפון 8 וה- 8 פלוס, החברה הציגה את האייפון 10 (X) ונראה כי המגמה צפויה להמשיך גם בשנה הנוכחית, אם כי בעוד האייפון 10 עם מסך ה- OLED היה התוספת החדשה לליין האייפון, נראה כי השנה החברה תהפוך את היוצרות כשלצד הדגם החדש של האייפון 10 ומכשיר האייפון 10 פלוס החדש, החברה תציג מכשיר אייפון עם מסך LCD בגודל של 6.1 אינץ׳. השמועות לגבי האייפון בגודל 6.1 אינץ׳ מגלות כי מדובר במכשיר מעניין למדי. כשהמכשיר צפוי להגיע עם מצלמה אחת בגב המכשיר, זאת בעוד האייפון 10 וה- 10 פלוס יגיעו עם מצלמות כפולות (כשיש סברה שה- 10 פלוס יגיע עם מצלמה עם 3 עדשות וחיישנים), מערך חיישני ה- True Depth שיאפשרו שימוש ב- Face ID ואנימוג׳י/ מימוג׳י (שהחברה הציגה ב- iOS 12), ויתכן מאוד שהמכשיר יגיע ללא 3D Touch – דבר שהוא בהחלט מוזר למדי, לאור העובדה שכל מכשירי האייפון של אפל מאז 2015 הגיעו עם הטכנולוגיה הזו שבעוד הפכה להיות שימושית ביותר עבור קהל משתמשים מסוים, לא שינתה את העולם. כעת השמועות לגבי האייפון 6.1 ממשיכות כשנראה כי אפל תציג את המכשיר במגוון צבעים, דבר שהחברה לא עשתה מאז שהיא הציגה את האייפון 5c, כאמור ב- 2013. נכון, ליין האייפון זכה לתוספות של צבעים בדוגמת: זהוב וורוד – בליין האייפון 6s וה- 6s פלוס, שחור – בליין האייפון 7 וה- 7 פלוס, ושינוי הגוון הזהוב בליין האייפון 8 וה- 8 פלוס. אולם החברה לא הציגה את מכשירי הדגל במבחר צבעים כגון: כחול, ירוק, צהוב ועוד, כפי שהיא עשתה עם האייפון 5c או ליין מכשירי האייפוד טאץ׳. כמו תמיד הדיווחים לגבי מבחר הצבעים בהם האייפון בגודל 6.1 אינץ׳ יגיע מתחלקים ל- 2: כשמצד אחד יש דיווח של האנליסט Ming Chi-Kuo הטוען כי המכשיר יגיע בצבעים:

 • זהב
 • אפור (ככל הנראה אפור חלל)
 • לבן
 • כחול
 • אדום
 • כתום

מהעבר השני דיווח של האתר Macotakara טוען כי המכשיר יגיע בצבעים:

 • לבן
 • שחור
 • צהוב
 • כתום בהיר
 • כחול
 • Taupe – שהוא בעצם סוג של אפור עם טונים חומים, כהה כשהכוונה עשויה להיות לאפור חלל

מה שמעניין הוא שבעוד האייפון 5c הושק בתור הדגם ה״זול״ והגיע גם עם חומרה פחותה בדמות מרכב פלסטי, נראה כי אפל למדה מהטעות שלה והאייפון 6.1 אינץ׳ יגיע עם מרכב פרימיום שיהיה ככל הנראה דומה מאוד לזה של ליין האייפון 8 וה- 8 פלוס, אם כי בגודל גדול יותר. מה שיאפשר את הגודל הגדול יותר, מבלי לשנות באופן משמעותי את גודל המכשיר, יהיה המסך מקצה לקצה שיכיל ככל הנראה את ה״מצח״ עבור מערך ה- True Depth, זאת כפי שהתגלה בהדלפה שהראתה את פאנלי המסך של 3 דגמי האייפון החדשים. משמעות הדבר היא שבעוד שהאייפון 6.1 אינץ׳ יהיה דגם הכניסה לליין האייפונים, הוא עדיין יהיה מכשיר פרימיום. למעשה לפי דיווחים של אנליסטים נראה כי אפל מצפה שהמכשיר יהיה מכשיר האייפון הנמכר ביותר בליין האייפון הבא. תחילה נראה שאפל ציפתה שהחלוקה בין האייפון 6.1 אינץ׳ לבין ליין האייפון 10 (הרגיל והפלוס) יהיו שווים, אולם דיווח מהוול סטריט ג׳ורנל מגלה שלפי הערכות חדשות אפל מצפה שהאייפון LCD עם מסך ה- 6.1 אינץ׳ יהיה האייפון הנמכר ביותר. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה במחיר שלו, שיהיה קרוב יותר למחיר של האייפון 8, זאת אחרי שלמרות הפופולריות וההצלחה של האייפון 10, נראה כי תג המחיר הגבוה של המכשיר הרתיע משתמשים רבים והתוצאה היא שבעוד שצרכנים יהיו מוכנים לשלם יותר מ- 700 דולר על מכשיר סמארטפון, מחיר של 1000 דולר הוא כבר גבוה למדי עבור פלח האוכלוסיה הרחב יותר.

מה שמוכיח זאת באופן מסוים הוא דו״ח חדש של חברת CIRP המגלה שבמחצית השניה של 2018, האייפון 8 פלוס היה האייפון הנמכר ביותר בארה״ב עם נתח של 24% ממכירות האייפון, כשאחריו הגיע האייפון 10 עם נתח של 17% והאייפון 8 היה האייפון השלישי הכי פופולרי עם נתח של 13%. מספרים אלו מגלים שליין האייפון 8 היווה יותר משליש ממכירות האייפונים בארה״ב, וכשמחברים זאת עם המכירות של האייפון 10 מקבלים שליין האייפון החדש של אפל היווה יותר מחצי מסך מכירות מכשירי האייפון כשאת שאר 46 האחוזים השלימו מכשירי האייפון 7, 7 פלוס, 6s, 6s פלוס והאייפון SE. כמובן שיש לזכור שמדובר בתוצאות מסקר בלבד שנערך בארה״ב ואינו משליך על כלל המכירות של מכשירי האייפון, אולם הוא ללא כל ספק נותן תמונה מעניינת למדי. ליין האייפון הבא צפוי להתגלות באירוע ספטמבר הקרוב, כשלפי ההערכות אפל תשיק את הדגם החדש של האייפון 10 ואת האייפון 10 פלוס זמן קצר אחרי האירוע, בעוד האייפון LCD בגודל 6.1 אינץ׳ עשוי להתעכב מעט, זאת לאור שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שתאפשר לאפל להציג את המכשיר עם מסך LCD אולם כזה שיגיע כמעט מקצה לקצה וללא סנטר, אם כי המסגרות יהיו במקצת עבות יותר מאלו של ליין האייפון 10 המגיע עם מסכי OLED. מכשיר האייפון 6.1 אינץ׳ יהיה ניסיון נוסף של אפל להציג מכשיר אייפון ״זול״ יותר לצד דגמי פרימיום, ויהיה מעניין לראות האם הפעם החברה תצליח היכן שהיא נכשלה ב- 2013 עם האייפון 5c.  

מקורות: הוול סטריט ג׳ורנל, 9to5mac, Barons ו- Macrumors