רגע לפני אירוע ההכרזה – למה לצפות?

ע״י

ביום רביעי הקרוב, 12.9.18 בשעה 20:00 שעון ישראל זה קורה – אירוע ההכרזה השנתי המרכזי של אפל במסגרתו תחשוף החברה את ליין המוצרים החדש שילווה אותנו לשנה הקרובה. כמדי שנה, מבול בלתי פוסק של הדלפות מביא אותנו לאירוע כאשר מרבית הפרטים כבר ידועים מראש, ועבור מי מכם שטרם נחשף או שכבר איבד ידיים ורגליים מרוב שמועות, בכתבה הבאה ננסה לעשות סדר בבלאגן.

חשוב לציין כי כל המידע המובא לפניכם אינו רשמי ומבוסס על הדלפות והערכות בלבד.

 

iPhone

עפ״י כל התחזיות החברה צפויה להשיק שלושה דגמי אייפון חדשים, שלושתם בעיצוב דומה לאייפון X הנוכחי, ובכך לקבור סופית את העיצוב המסורתי של אייפון עם שוליים ולחצן פיזי, אותו עיצוב שעוד הצליחה למשוך השנה עם האייפון 8.

iPhone Xs  – המחליף הישיר של האייפון X הנוכחי. לא צפוי להיות שדרוג מרגש במיוחד, ופרט למעבד A12 חדש ומשודרג, זיכרון בנפח 4 ג׳יגה למול 3 בדור הנוכחי, ונפח אחסון שיגיע עד ל- 512 גיגה בייט אין מידע על שינוי כלשהו למול הדור הנוכחי. מחירו ההתחלתי צפוי לנוע בין 800 ל-900 דולר.

iPhone Xs Max/Plus – גרסה מוגדלת של ה Xs שתגיע עם מסך עצום בגודל של 6.5 אינץ' ומימדים פיזיים דומים לאייפון 8 פלוס. פרט לגודל המסך אין מידע על הבדלים נוספים בינו לבין הדגם הסטנדרטי. מחירו ההתחלתי צפוי לנוע בין 900 ל-1000 דולר.

iPhone 9/XC  – גרסה מוזלת שככל הנראה מיועדת להחליף את האייפון 8. יגיע בעיצוב זהה לדגמי ה Xs, אך בניגוד אליהם יהיה עשוי מאלומיניום במקום מפלדת אל חלד. המכשיר יכלול מצלמה בודדת של 12 מגה פיקסל ותצוגה בגודל 6.1 אינץ׳ שצפויה להיות נחותה באופן משמעותי בהשוואה לדגמי ה Xs – ככל הנראה מדובר במסך LCD, ברזולוציה עלובה למדי של 1792×828, וזאת למול תצוגת OLED משובחת ברזלוציה גבוהה בדגמי ה Xs. אמנם אפל כבר הוכיחה בעבר שהנתונים על הנייר הם לא חזות הכל, ובכל זאת נראה שמדובר במהלך להוזלת עלויות ודחיפת הלקוחות לכיוון הדגמים היקרים יותר. המכשיר אמור להגיע עם זיכרון בנפח 3 ג׳יגה, נפח אחסון מקסימלי של 256 ג׳יגה וכמובן לכלול את טכנולוגיית ה- Face ID. מחירו ההתחלתי צפוי לנוע בין 600 ל-700 דולר.

 

 

iPad Pro

מזה זמן מה רצות שמועות על אייפד פרו נטול שוליים ולחצן בית, ומאז שחרור הבטא של iOS 12 קיבלנו מספר חיזוקים להשערה הזו בדמות ממשק מחוות חדש באייפד, בדומה לזה של האייפון x שמבטל את הצורך בלחצן הבית, וכמו כן באייקון שנשלף מממעמקי המערכת ומציג אייפד בעל שוליים דקים וללא לחצן. כמו בדור האייפד פרו הנוכחי, הדור החדש צפוי להציע שני גדלי מסך – 12.9 ו-10.5 אינץ׳ אך במימדים פיזיים קטנים יותר הודות לצמצום השוליים וביטול לחצן הבית. המכשיר יכלול מעבד משודרג וככל הנראה יעשה שימוש במערכת ה – Face ID. פרט לכך לא ידוע על שינויים נוספים.

 

Apple Watch

באירוע הקרוב צפויה אפל להכריז על הסדרה הרביעית של השעון, שלראשונה מהיום שבו הושק צפוי לזכות למתיחת פנים עיצובית. עפ״י ההדלפות, הסדרה הרביעית של השעון תכלול שוליים מצומצמים מה שיתבטא בגידול של 15% בשטח התצוגה. כמו כן צפויים שיפורי חומרה, מעבד מהיר יותר ושיפור בזמן חיי הסוללה.

 

 

Mac

ליין המקבוק פרו קיבל לאחרונה עדכון שהושק באופן די שקט ללא אירוע נלווה, ולא ברור אם אפל תכריז על שדרוגים ביתר דגמי המק באירוע הקרוב. השמועות מדברות על עדכון למק מיני, שהוזנח בשנים האחרונות, וצפוי להגיע בגרסת ״פרו״ חזקה ומשופרת. דגמי ה iMac צפויים לקבל עדכון למעבדי דור 8 של אינטל, ושמועות עיקשות אף מתייחסות למחשב נייד מוזל שיחליף את סדרת המקבוק אייר.

 

Airpods ו- Airpower

גם כאן אין מידע מבוסס, אך ההערכה היא כי אפל תכריז (בשעה טובה) על זמינותו של משטח הטעינה האלחוטי עליו הכריזה כבר לפני למעלה משנה, וכמו כן תשיק דגם חדש של האיירפודס שאמור לכלול קישוריות בלוטות׳ משופרת ומארז בעל יכולת טעינה אלחוטית.