הבלוגר שהפיל את חובבי אנדרואיד בפח – ומה כולנו צריכים ללמוד מזה

ע״י

קרב המחנות בין אנדרואיד לאייפון אינו חדש, ולעיתים קרובות דיונים בנושא מתלקחים עד מהרה לכדי תבערה של גלישה לפסים אישיים וחילופי ״מחמאות״ רוויות ארס. כל מחנה מבוצר בעמדתו, בטוח שכל הצדק והחכמה הם נחלתו הבלעדית, וכל מי שחושב אחרת הוא ״פאנבוי״ , ״עדר״ , ״עיוור״ , ״מטומטם״, ״חולה נפש״ וכו’.

עד כמה המחנאות הזו יכולה להיות מטופשת, ממחיש לנו הסיפור הבא:

אז למי שטרם התעדכן, קשקוש-גייט חדש ״מסעיר״ את מי שרוצה לסעור, והפעם ״ביוטי-גייט״ – טענה לפיה מצלמת ה Xs מייפה באופן מלאכותי תמונות סלפי באמצעות עיבוד תוכנה ע״מ להסוות פגמים אצל אובייקט הצילום ולשוות לו מראה חלק ע״ח המראה הטבעי. המחנות כרגיל התפרסו בעמדות הקרב הרגילות – אלא מצד אחד טוענים שמדובר בהתקטננות מטופשת, שכל סמארטפון משתמש בעיבוד תמונה בסיטואציות מסויימות בדרך זו או אחרת, שאצלם אין את זה ושבכלל – הכל מקנאה. ואלו מצד שני חוגגים במצהלות של שמחה לאיד על ה״עדר העיוור״ של ״הפאנבויז״ ששילמו 1000 דולר ונדפקו.

אלא שהבלוגר ג׳ונתן מוריסון, מהידועים והמוערכים בקהילת הבלוגרים הטכנולוגים, החליט לעשות ניסוי והעלה כבדרך אגב לחשבון הטוויטר שלו תמונת סלפי ממצלמת הפיקסל 2 ושאל לדעת העוקבים – התגובות כמובן לא אחרו לבוא: ״המלך עדיין בשלטון״ , ״אפשר בקלות לחשוב שמדובר ב DSLR” , ״רואים שזה הרבה יותר טוב מהתמונות המלאכותיות של ה Xs” , ״מה שגוגל עושה זה קסם״ , ״ללא ספק הרבה יותר טוב מאייפון, כל מי שלא חושב ככה הוא פאנבוי״ , ״ככה זה כשאין ביוטי-גייט״, ״המצלמה הכי טובה עד שייצא הפיקסל 3״, ״ככה זה כשלא מחליקים את העור בצורה מלאכותית״. מנגד היו מי שטענו שהמצלמה של ה Xs  עדיין יותר טובה.

אחלה, אבל יש רק בעיה אחת – התמונה צולמה באייפון Xs וקרוב לוודאי שרוב המגיבים מרגישים עכשיו מטופשים למדי.

אז מה מוסר ההשכל? שהרבה פעמים אנחנו מגיבים ממקום רגשי ולא באמת ממקום אובייקטיבי של ידע או הבנה. כי הסמארטפון הוא כבר מזמן לא רק טלפון, אלא גם משהו שמגדיר אותנו – וכמו שאני חייב להיות הכי טוב, גם הסמארטפון שלי חייב להיות הכי טוב, ומי שיגיד עליו משהו רע בעצם אומר עלי משהו רע. אני לא מבין גדול בצילום, במעבדים, בתצוגות, אבל רק יודע ששלי הכי טוב. למה? ככה אני מרגיש. ואיך אפשר בכלל להיות כ”כ עיוור וטיפש כדי להגיד אחרת?!

לסיכום חברים – העולם מלא באפשרויות שונות, באנשים שונים, בהעדפות שונות, בצרכים שונים. הכל בסדר והכל מותר. כבדו את הזולת ואת עצמכם קודם כל, וזכרו שבסוף הטכנולוגיה נועדה כדי לשרת אותנו ולא כדי להגדיר אותנו.