תעשו כאילו אתם מופתעים: אפל מודיעה באופן רשמי על ביטולו של ה – AirPower

ע״י

לפני כשנה וחצי הכריזה אפל על משטח טעינה מהפכני שיוכל לטעון שלושה מכשירים במקביל בכל נקודה על המשטח שעליה יונחו. אלא שמאז אותה הכרזה אפל ירדה למחתרת בכל הקשור לנושא, ולמרות שפה ושם צצו תמונות רשמיות ואיזכורים של המוצר בהקשר לתאימות עם מכשירים אחרים של החברה, מועד השקה מעולם לא פורסם. בימים האחרונים גברו ההערכות שהשקתו של ה – AirPower קרובה מתמיד לאחר השקת הדור השני של האיירפודס, שכאמור כיכבו לצידו בתמונות יח״צ רשמיות, אך הודעה רשמית שמסר סגן נשיא הנדסת החומרה של אפל ל-TechCrunch שומטת את הקרקע מתחת לספקולציות אלו וקוברת באופן סופי את הפרוייקט לאור קשיים טכניים עליהם לא הצליחה אפל להתגבר:

״לאחר מאמצים רבים, הגענו להבנה ש-AirPower לא יעמוד בסטנדרטים הגבוהים שלנו וביטלנו את הפרוייקט. אנו מתנצלים בפני הלקוחות שהמתינו להשקה. אנו ממשיכים להאמין שהעתיד הוא אלחוטי ומחויבים לדחוף את החוויה האלחוטית קדימה״ (דן ריקיו, סגן נשיא בכיר להנדסת חומרה).

על רקע הצהרה זו יהיו מכם שישאלו איך ייתכן שהשוק כבר מוצף בתחליפי AirPower למינהם שיודעים לטעון שלושה מכשירים במקביל בעוד שאפל מאבדת ידיים ורגליים – ובכן, משטח הטעינה של אפל היה שאפתני בהרבה מעבר למה שקיים היום בשוק. בעוד שמשטחי הטעינה הקיימים היום מחייבים את הנחת המכשירים על נקודות ספציפיות במשטח, החזון של אפל היה שתוכלו להניח את המכשיר על כל נקודה במשטח ללא מגבלה. למרבה הצער מתברר כי טכנולוגיית הטעינה האלחוטית עדיין לא בשלה לכך בשלב זה, מה שהוביל את אפל בצעד חריג לבטל את הפרוייקט לאחר שכבר הוכרז.

https://techcrunch.com/2019/03/29/apple-cancels-airpower-product-citing-inability-to-meet-its-high-standards-for-hardware/